2018 11 02

Dramatiška „Olimpia“ pergalė: pergalingas M.Jameso metimas ir nuostabus A.Gudaitis

Dviejų lietuvių atstovaujama Milano „Olimpia“ namuose 81:80 (24:17, 19:18, 25:19, 13:26) paskutiniu metimu susitvarkė su Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Likus žaisti minutę, rezultatas dar buvo lygus, tačiau tada Mike'as Jamesas prametė jau 7-ąjį savo tritaškį, Rodrigue'as Beubois pelnė taškus, o tas pats M.Jamesas vėl sviedė pro šalį.

Tačiau Vasilije Micičius prametė abu baudų metimus, ir, švieslentei rodant 13 sekundžių, „Olimpia“ pradėjo ataką (78:80). Jos metu M.Jamesas buvo paliktas žaisti vienas ir, atitrūkęs nuo V.Micičiaus, jis šovė lemiamą tritaškį, kuris buvo taiklus.

Vos 1 sekundę savo atakai turėję turkai išsigelbėti nesugebėjo.

Artūras Gudaitis buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas. Aukštaūgis per 25 minutes pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 5/5 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, perėmė 3 ir prarado 1 kamuolį, išrašė bloką, 3 kartus prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų nuobaudas. Jis rungtynes baigė turėdamas net 28 naudingumo balus.

Mindaugas Kuzminskas taip pat buvo pastebimas ir per 21 minutę surinko 7 taškus (1/3 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 3 ir prarado 1 kamuolį, blokavo metimą, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 1 pražangą ir finišavo su 11 naudingumo balų.

Pergalę išplėšęs M.Jamesas surinko 15 taškų, tačiau iš žaidimo pataikė tik 4 metimus iš 20 (2/10 dvit., 2/10 trit.).

„Olimpia“: M.Jamesas 15 (2/10 dvit., 2/10 trit., 5/5 baud. met., 7 naud. bal.), V.Micovas 14, A.Gudaitis 13 (11 atk. kam., 28 naud. bal.).

„Anadolu Efes“: A.Moermanas 23, V.Micičius 15 (7 atk. kam.), T.Pleissas 10 (7 atk. kam.).