2022 01 28

Dviejų pratęsimų trileryje Monako Kunigaikštystėje – dramatiška „Real“ pergalė

Dviejų karščiausių Eurolygos ekipų mūšyje „Monaco“ (10-12) turėjo dvi galimybes ištraukti pergalę, tačiau galiausiai per du pratęsimus 90:84 (18:16, 16:19, 23:21, 9:10, 9:9, 15:9) triumfavo Madrido „Real“ (18-3). Tai buvo jau septintoji karališkojo klubo pergalė iš eilės, tuo metu pirmąjį dvigubą dublį užfiksavusio Donato Motiejūno ekipa patyrė pirmąją nesėkmę po keturių pergalių paeiliui.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Euroleague.net

Dėl traumos antras rungtynes paeiliui praleido „Monaco“ vidurio puolėjas Donta Hallas, tad Donatas Motiejūnas užfiksavo asmeninį sezono minučių rekordą – 33.

Jis šeštą Eurolygos mačą iš eilės rinko dviženklius skaičius taškų ir naudingumo balų grafose bei pirmą kartą šį sezoną užfiksavo dvigubą dublį.

31-erių lietuvis karališkajam klubui atsegė 10 taškų (4/11 dvit., 0/3 trit., 2/3 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, triskart suklydo, blokavo metimą ir surinko 10 efektyvumo balų rodiklį.

Tragišką mačą sužaidė „Monaco“ vedlys Mike'as Jamesas, iš žaidimo pataikęs vos 3 metimus iš 19 ir surinkęs 11 bei 3 naudingumo balus.

Septynios „Real“ klaidos per pirmąjį ketvirtį leido „Monaco“ pirmauti 18:16. Mike'as Jamesas per pirmąją mačo pusę iš žaidimo realizavo vos vieną metimą iš aštuonių, o aikštelės šeimininkai atsiliko 34:35.

Triušį iš skrybėlės „Monaco“ žvaigždutė ištraukė trečiajame ketvirtyje, įmetęs fantastišką tolimą metimą su pražanga.

Prieš lemiamas 10 dvikovos minučių – minimali (57:56) Saša Obradovičiaus auklėtinių persvara, kurie pelnė 10 taškų be atsako.

Atkaklus mačas persikėlė į dvikovos pabaigą. Likus pusantros minutės, „Real“ vedlys Geurschonas Yabusele smeigė tritaškį, o po minutės pertraukėlės tolimą metimą pridėjo ir Rudy Fernandezas – 66:66.

Rungtynių didvyrių panoro tapti ne M.Jamesas, o Dwayne'as Baconas, tačiau pastarojo tritaškis tikslo nepasiekė.

Emocijų netruko pratęsime – Alpha Diallo sudrebino „Real“ krepšį, Madrido strategas Pablo Laso buvo nubaustas technine pražanga, o dar vienas A.Diallo dvitaškis, likus minutei iki pratęsimo pabaigos, kilstelėjo „Monaco“ pranašumą iki 5 taškų.

Vis dėlto ir dar kartą sugebėjo atkurti intrigą – Vincentas Poirier įmetė dvitaškį su pražanga, taiklų metimą pridėjo ir Walteris Tavaresas, paskutinei „Monaco“ atakai palikęs 15 sekundžių.

M.Jamesas išsikeitė prieš W.Tavaresą ir mesdamas paskutinę sekundę tritaškį sulaukė „stogo“.

Antrojo pratęsimo metu R.Fernandezas patyrė peties traumą, tačiau tai nesutrukdė „Real“ iškovoti sunkų tašką.

„Monaco“: Dwayne'as Baconas ir Alpha Diallo – po 19, Danilo Andjusičius 14, Mike'as Jamesas 11 (2/12 dvit., 1/7 trit., 7 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 10.

„Real“: Guerschonas Yabusele 18, Thomasas Heurtelis ir Vincentas Poirier (14 atk. kam.) – po 10.