2020 10 15

Nuostabi atmosfera Kaune ir džiugino, ir pykdė E.Atamaną: „Tai nesąžininga!“

Ketvirtadienio vakarą Nemuno saloje COVID-19 pandemija neegzistavo. Žaliai balta sirgalių armija pagerino pastarojo pusmečio lankomumo rekordą Europos krepšinyje, o Stambulo „Anadolu Efes“ (1-3) nuvertęs Kauno „Žalgiris“ (4-0) išliko vienintele pralaimėjimo neturinčia Eurolygos komanda.

Pirmąsias „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje stebėjo 5011 sirgalių. Tai daugiau, nei praėjusį sezoną žiūrovų rinkdavosi į Miuncheno „Bayern“ (vid. 4688) ar Sankt Peterburgo „Zenit“ (vid. 4299) komandų rungtynes.

„Tik penki tūkstančiai? „Žalgirio“ arenoje visada yra gera atmosfera. Po septynių mėnesių žaisti tokioje atmosferoje mums buvo nuostabus jausmas“, – po dvikovos sakė pirmą kartą po trijų pergalių iš eilės prieš Kauno ekipą pralaimėjęs Erginas Atamanas.

54-erių turkas pabrėžė nesąžiningą situaciją Europos krepšinyje, kreipdamasis tiek į Turkijos valdžią, tiek į Eurolygą.

„Mačiau, kad mano kolegos spaudos konferencijose užsiminė apie nesąžiningą situaciją Eurolygoje. Aš ir manau, kad tai yra nesąžininga, nes mes žaidžiame tuščioje arenoje, kai kiti gali žaisti su žiūrovais. Aš pritariu tam, – rėžė E.Atamanas. – Mes žaidžiame tame pačiame turnyre, bet be sirgalių, o kitos komandos jaučia sirgalių užnugarį. Kai kurios šalys neleido komandoms liepos pabaigoje žaisti lemiamame Eurolygos „burbule“, nors situacija Europoje tuomet buvo aiškesnė. Nekalbu apie Lietuvą. Bet dabar Kaune mes žaidžiame prie sirgalių, nors situacija yra blogesnė. Noriu paklausti Turkijos valdžios, kodėl tokioje pačioje situacijoje mes žaidžiame be sirgalių? Kas vyksta? Noriu apie tai paklausti Eurolygos, kodėl pernai turnyras buvo nutrauktas, o šiemet komandoms sąlygos nėra vienodos? Sveikinu jus, atmosfera šiandien buvo puiki, bet jei žaidžiame tame pačiame turnyre, turime žaisti tomis pačiomis sąžiningomis sąlygomis.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Ergin Ataman

Sirgalių armija nuo pat rungtynių starto ant sparnų pakėlė ir patį „Žalgirį“.

Pirmosiose trejose rungtynėse strigęs Nigelas Hayesas jau per pirmąsias penkias minutes surinko 9 taškus ir 13 naudingumo balų, o amerikiečio timptelėta Kauno komanda po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 25:16.

Iš viso amerikietis pelnė 17 taškų (3/3 dvit., 3/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Įvaizdį pakeitusiam ir kaštonine spalva plaukus nusidažiusiam „Anadolu Efes“ treneriui vis teko imti minutės pertraukėles, nes „Žalgirio“ puolimo mašina buvo sunkiai sustabdoma.

5 tritaškiai iš 5, 11 rezultatyvių perdavimų ir net 32 taškai vos per 12 minučių!

Aikštelės šeimininkai kiek stabtelėję buvo antrojo ketvirčio antroje pusėje, kai per keturias minutes taškų nepelnė, tris kartus suklydo bei sulaukė dviejų Stambulo krepšininkų blokų.

E.Atamanas nebuvo patenkintas vienintelio savo įžaidėjo pasirodymu. Buvęs žalgirietis Vasilije Micičius ketvirtadienio vakarą Kaune žaidė 32 minutes, pelnė 7 taškus (2/4 dvit., 1/5 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, surinko 5 efektyvumo balus.

„Šiandien turėjome vieną įžaidėją, bet jis sužaidė tragiškai. Tokioje situacijoje labai sunku mums organizuoti puolimą ir žaisti įprastą mums žaidimą. Iš kitos pusės, „Žalgiris“ šiandien žaidė tobulai. Daug jaunų, aktyvių ir agresyvių žaidėjų, kurie žaidė teisingą krepšinį. Jie kovėsi dėl kiekvieno kamuolio. Sveikinimai, manau, kad „Žalgiris“ sezono starte yra viena geriausių komandų Eurolygoje, bent jau kiek man teko matyti per pirmąsias ketverias rungtynes.

Sveikinimai „Žalgiriui“ dėl geros gynybos, bet Vasilije yra patyręs žaidėjas, daug matęs. Jis prieš tokią agresyvią gynybą žaidė daug kartų, bet šiandien pasirodė tragiškai“, – sakė E.Atamanas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vasilije Micic

Minutės pertraukėlę paėmęs austras Martinas Schilleris į auklėtinius kreipėsi lietuviškais vardais, o į trenerio žodžius įsiklausę žalgiriečiai nutraukė taškų badą.

Gerą emocinę bangą pasigavo ir kiti – Steve'as Vasturia per 150 sekundžių pelnė 7 taškus ir staigiai pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą, tuo metu legendinio Juliuso Ervingo judesį imitavęs Artūras Milaknis nebūdingu sau stiliumi po prasiveržimo pelnė dvitaškį.

Abejojančių „Žalgirio“ pergale nebeliko jau ketvirtojo kėlinio pradžioje, vienintelis kilęs klausimas – kokia persvara?

Praėjusio sezono favoritus Martino Schillerio kariauna pranoko 89:73. Tai rezultatyviausias kauniečių mačas šį sezoną Eurolygoje.

„Mes esame puolimo komanda. Chrisas Singletonas suklydo penkis kartus, triskart prasižengė puolime prieš patogų puolimui varžovą. Vasilije klydo, prametė metimus, metė nepatogius metimus. Tai suteikė varžovams šansą užpulti greitai. Negalėjau išimt Vasilije Micičiaus, nes neturėjau pakeitimo. Atsarginis variantas buvo labai nepatyręs gynėjas“, – teigė E.Atamanas.

Nesėkme pažymėtame mače „Anadolu Efes“ vis dar vertėsi be reabilitaciją po traumos atliekančio Shane'o Larkino, rezultatyviausio ir naudingiausio praėjusio sezono turnyro žaidėjo.

„Jis grįš spalio 25-ąją į Stambulą. Tikimės, kad žais 30-ąją dieną su „Olympiakos“. Reabilitacija užtruko. Mums jo trūksta, ypač tokioje situacijoje, kai sezono starte stringa V.Micičius. Jis sužaidė gerai tik Berlyne, kiti mačai buvo tragiški. Mums labai trūksta Shane'o“, – teigė E.Atamanas.