2008 12 12

Eurolyga: ketvirtadienis suteikė vilties „Žalgiriui“

Lamayne‘o Wilsono tritaškis paskutinę rungtynių minutę leido Kauno „Žalgiriui“ lengviau atsikvėpti. Nansi „SLUC“ ekipa iškovojo pergalę ir išsaugojo „Žalgirio“ viltis pateikti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.
Dramatiškos rungtynės vyko Madride
Dramatiškos rungtynės vyko Madride / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„SLUC“ ekipa namie 78:70 nugalėjo Sopoto „Prokom Trefl“ krepšininkus. Dabar abi komandos turi po 2 pergales. Norėdamas žaisti atkrintamosiose varžybose, „Žalgiris“ privalo atsirevanšuoti šioms ekipoms didesniu skirtumu nei pralaimėjo ir tikėtis, jog šios nebeiškovos pergalių.

„Prokom Trefl“ pergalė Prancūzijoje būtų „Žalgiriui“ palikusi tik teorines viltis. Tačiau „SLUC“ pergalės atiduoti nesiruošė. Paskutinę minutę Wilsonas, rezultatui esant lygiam, smeigė tritaškį. Po to lenkų ekipa dukart iš toli atakavo netaikliai, o taikliais baudų metimais „SLUC“ įtvirtino pergalę.

„SLUC“: Michalis Morandaisas 18, Johnas Coxas 15, Cyrilas Julianas 13 (14 atk. kam.), Lamaybe’as Wilsonas 12.

„Prokom Trefl“: Danielis Ewingas 20, Davidas Loganas 19, Ronnie Burrellas 14 (9 atk. kam.), Patrickas Burke 14 (9 atk. kam.).

„SLUC“ ir „Prokom Trefl“ komandos B grupėje dalijasi 4 vieta. Abi komandos savo sąskaitoje turi po 2 pergales, iškovotas per 7 mačus.

Atėnų „Panathinaikos“ antrą kartą šį sezoną buvo bejėgis prieš „Barcelonos“ klubą. Eurolygos septintojo turo rungtynėse Graikijos ekipa namie 76:87 (18:25, 20:24, 15:19, 23:19) nusileido Katalonų klubui ir patyrė antrą nesėkmę B grupėje.

„Barcelona“ dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (22:12) ir nuolat didindami persvarą trečiojo ketvirčio pabaigoje įgijo net 20 taškų pranašumą – 68:48.

14 tūkstančių žiūrovų palaikomi Atėnų krepšininkai spurtavo ir besibaigiant ketvirtam kėliniui priartėjo iki 71:79. Visgi netrukus Jaka Lakovičius sumetė abi baudas, Gianluca Basile greitoje atakoje pelnė du taškus ir „Barcelona“ lengviau atsipūtė.

Ši nesėkmė Atėnų klubą nustūmė į trečią B grupės vietą. Pirmąsias dvi vietas dalijasi po vieną nesėkmę turinčios „Barcelonos“ ir „Montepaschi“ komandos.

„Panathinaikos“ ekipos gretose 30 minučių žaidęs Šarūnas Jasikevičius pelnė 9 taškus (2/6 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, 2 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

„Barcelona“: Davidas Andersenas 22 (9 atk. kam.), Gianluca Basile 16, Ersanas Ilyasova 8.

„Panathinaikos“: Mike‘as Batiste‘as 21, Vassilis Spanoulis 13, Drew Nicholas 11.

Dramatiškos rungtynės vyko Madride. Jose vietos „Real“ krepšininkai po atkaklios kovos 68:67 (24:9, 12:15, 16:25, 16:18) palaužė Belgrado „Partizan“ ekipą.

Mačą šeimininkai pradėjo įspūdingu spurtu 20:5 ir jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą. Saugią 12 taškų persvarą „Real“ ekipa turėjo ir prieš ilgąją pertrauką (36:24).

Tačiau po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Nors 27-ąją mačo minutę komandas dar skyrė 10 taškų (47:37), bet kelinį spurtu 12:5 užbaigę Belgrado krepšininkai sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų (52:49).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti keliolika sekundžių Urošas Tripkovičius pataikė tritaškį ir išvedė į priekį „Partizan“ (67:65), tačiau kitoje atakoje tolimą metimą pataikė ir „Real“ gynėjas Marko Tomasas taip sugrąžindamas minimalią persvarą šeimininkams (68:67).

Visas Belgrado ekipos viltis iškovoti pergalę palaidojo Milenko Tepičius, kuris paskutinės atakos metu prarado kamuolį.

„Real“: Felipe Reyesas 15 (9 atk. kam.), Marko Tomas 10, Pepe Sanchezas 7, Jeremiahas Massey 7, Quintonas Hosley 7.

„Partizan“: Urošas Tripkovičius 22 (6/8 tritaškių), Novica Velickovičius 10, Strahinja Miloševičius 9, Stephane‘as Lasme 7.

Ketvirtąją pergalę A grupėje iškovojo Marcuso Browno vedama Tel Avivo „Maccabi“ komanda. Ji išvykoje 86:72 (23:24, 17:24, 16:17, 21:16) nugalėjo Avelino „Air“ krepšininkus.

19-ąją mačo minutę komandas skyrė tik 3 taškai (37:40), tačiau kiek sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę svečiai ilsėtis išėjo pirmaudami jau 8 taškų skirtumu (48:40).

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir po pertraukos. „Maccabi“ krepšininkai įgytos persvaros nebeišvaistė ir iškovojo ketvirtąją pergalę.

„Maccabi“: Marcusas Brownas 26, Lioru Eliyahu 18 (10 atk. kam.), D‘oras Fischeris 17 (10 atk. kam.), Yanivas Greenas 14.

„Air“: Travisas Bestas 17, Tamaras Slay 14, Marko Tušekas 13, Drake‘as Dieneras 9, Andrea Crosariolas 8.

Šeštąją pergalę septintajame Eurolygos ture iškovojo Badalonos „DKV Joventut“ komanda. Ji savo aikštelėje 97:93 (26:24, 22:24, 28:21, 21:24) nugalėjo Romos „Lottomatica“ krepšininkus.

Pergalingą pranašumą šeimininkai įgijo po ilgosios pertraukos, kadangi sužaidus 20 minučių rezultatas dar buvo lygus (48:48).

21-ąją mačo minutę svečiai buvo trumpam išsiveržę į priekį (51:50), tačiau tada „DKV Joventut“ ekipa laimėjo 4 minučių atkarpą spurtu 10:0 ir susikrovė saugų pranašumą, kurio per likusias 15 minučių nebeišvaistė.

Simas Jasaitis nugalėtojams per 14 minučių pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių) bei 2 kartus prasižengė.

„DKV Joventut“: Bracey Wrightas 19, Luka Bogdanovičius 15, Edu Hernandezas-Sonseca 14, Demondas Malletas 12, Ferranas Lavina 9, Janas Jagla 9, Pau Ribasas 8.

„Lottomatica“: Andre Hutsonas 22 (8 atk. kam.), Sani Bečirovičius 14, Brandonas Jenningsas 12, Ibrahimas Jaaberis 11, Rodrigo De La Fuente 11, Primozas Brezečas 9.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius