Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 3d. 18:10

Eurolyga: kokie varžovai „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ laukia „Top-16“ etape? (papildyta 13.30 val.)

Rungtynių akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai varžovus „Top-16“ etape sužinos po antradienį ištrauktų burtų.

Trečią kartą per Eurolygos istoriją „Top-16“ etape Lietuvos garbę gins dvi komandos – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Kaip joms seksis antrajame Eurolygos etape, nemaža dalimi priklausys nuo antradienį Barselonoje (Ispanijoje) traukiamų „Top-16“ etapo burtų. Tačiau ne visos komandos gali tapti „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ varžovėmis. 15min.lt paskaičiavo, kurios turi daugiausia šansų.

14.00 val. Lietuvos laiku antradienį Eurolygos būstinėje Barselonoje prasidėsiančioje „Top-16“ etapo burtų traukimo ceremonijoje galios du apribojimai – vienoje grupėje negalės žaisti reguliariajame sezone jau susitikusios ekipos ir, jeigu įmanoma, komandos iš tos pačios šalies.

Antrojo apribojimo nepavyks išvengti Ispanijai, nes visos penkios šios šalies ekipos sugebėjo įveikti pirmąjį etapą, o „Top-16“ etape bus sudarytos tik 4 grupės.

Tačiau jis galios Lietuvai, Italijai, Graikijai ir Turkijai, į antrąjį Eurolygos etapą delegavusioms po du klubus. Šis apribojimas galios ir Adrijos lygos ekipoms – Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija) ir Belgrado „Partizan“ (Serbija) (papildyta 13.30 val.).

15min.lt suskaičiavo visus įmanomus variantus, tenkinančius aukščiau įvardytas sąlygas. Paaiškėjo, jog „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ varžovėmis gali tapti ne visos ekipos: vienos neturi jokių šansų, o kitos – netgi labai daug.

Priminsime, jog pagal Eurolygos reguliariajame sezone pademonstruotus rezultatus („Žalgiris“ A grupėje užėmė 3 vietą, o „Lietuvos rytas“ C grupėje – 4-ą), komandos iš Lietuvos pateko į atitinkamai trečią ir ketvirtą „Top-16“ etapo burtų krepšelius.

Eurolygos „Top-16“ etapo burtų krepšeliai
1 krepšelis2 krepšelis3 krepšelis4 krepšelis
Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis)Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija)Kauno „Žalgiris“Belgrado „Partizan“ (Serbija)
Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija)Madrido „Real“ (Ispanija)Malagos „Unicaja“ (Ispanija)Romos „Lottomatica“ (Italija)
Sienos „Montepaschi“ (Italija)Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija)„Barcelona“ (Ispanija)Vilniaus „Lietuvos rytas“
Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija)Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija)Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija)Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija)


Galimi „Žalgirio“ varžovai

Tikimybė, jog „Žalgiris“ pateks į vieną grupę su Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija), Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ir Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) siekia net 66,6 procentus.

„Žalgirio“ varžovėmis „Top-16“ etape gali tapti ir Sienos „Montepaschi“ (Italija), Madrido „Real“ (Ispanija) bei Valensijos „Power Electronics“ ekipos, tačiau tokia tikimybė mažesnė – 33,3 proc.

Visgi jau dabar aišku, jog „Žalgiris“ kitame etape vienoje grupėje žais su Roberto Javtoko atstovaujama „Power Electronics“ ekipa.

Galimi „Žalgirio“ varžovai
1 variantas (66,6 proc.)2 variantas (33,3 proc.)
Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija)Sienos „Montepaschi“ (Italija)
Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija)Madrido „Real“ (Ispanija)
Kauno „Žalgiris“Kauno „Žalgiris“
Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija)Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija)


Galimi „Lietuvos ryto“ varžovai

„Lietuvos ryto“ situacija – sudėtingesnė. Stebuklingai į „Top-16“ etapą patekę vilniečiai gali atsidurti trijose skirtingose grupėse ir visos tikimybės yra vienodos – po 33,3 proc.

Tačiau galioja 66,6 proc. tikimybė, jog „Lietuvos rytas“ kitame etape turės kautis su  Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) arba Malagos „Unicaja“ (Ispanija) ekipomis.

Galimi „Lietuvos ryto“ varžovai
1 variantas (33,3 proc.)2 variantas (33,3 proc.)3 variantas (33,3 proc.)
Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija)Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija)Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis)
Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija)Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija)Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija)
Malagos „Unicaja“ (Ispanija)Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija)Malagos „Unicaja“ (Ispanija)
Vilniaus „Lietuvos rytas“Vilniaus „Lietuvos rytas“Vilniaus „Lietuvos rytas“

P.S. „Lietuvos ryto“ galimų varžovų variantai sumažėjo dėl papildomo apribojimo – vienoje „Top-16“ etapo grupėje negalės susitikti komandos iš Adrijos lygos (papildyta 13.30 val.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:21:41
03:54
07:18

Esports namai

URBAN˙/