2009 01 08

Eurolyga: trečiadienis

Trečiadienį Eurolygos krepšinio turnyre buvo žaidžiami penki devintojo rato susitikimai. Juose tris pergales iškovojo svečiai, dvi – šeimininkai. Lietuvos krepšinio sirgalius labiausiai domino rungtynės Lenkijoje, kur Tomo Pačėso „Asseco Prokom“ žaidė su „Barselona“. Lenkijos klubo pergalės atveju, Kauno „Žalgirio“ šansai patekti į Top-16 etapą būtų smarkiai sumažėję.
Eurolyga
Eurolyga
Temos: 1 Eurolyga

Tačiau„Barcelona“ krepšininkai, net ir be Juano Carloso Navarro 76:64 (20:12, 15:28, 13:18, 16:18) nugalėjo Lenkijos komandą.

Prasidėjus antram kėliniui lenkai turėjo dešimties taškų pranašumą (25:15), tačiau tuomet ispanai spurtavo 18:0 ir išsiveržė į priekį.

Tomo Pačėso auklėtiniai po ilgosios pertraukos surengė nedidelį spurtą ir vėl išsiveržė į priekį, tačiau tuomet sekė sėkminga Barselonos krepšininkų metimų serija, po kurios lenkai atsigauti nebesugebėjo.

Lenkų pergalės atveju, kauniečių galimybės prasimušti į kitą etapą būtų komplikuotos, jiems reikėtų įveikti Nansi SLUC ekipą 15 taškų skirtumu ir nugalėti „Barcelona“ jų pačių aikštelėje.

„Barcelona“: Rogeris Grimau Ersanas Ilyasova (10 atk.kam.) po 14 taškų, Davidas Andersenas (8 atk.kam.) 12.

„Asseco Prokom“: Davidas Loganas 19 taškų, Patas Burke 13, Danielis Ewingas 11.

Maskvos „CSKA” krepšininkai išliko vienvaldžiais D grupės lyderiais. Jie svečiuose 74:55 (19:12, 15:21, 22:13, 18:9) nugalėjo Stambulo „Efes Pilsen“ komandą.

Du kėlinius vyko apylygė kova. Tačiau po ilgosios pertraukos Trajanas Langdonas praėjo tritaškių lietų, po kurio „CSKA” įgijo dviženklį pranašumą ir jį išlaikė iki rungtynių pabaigos.

R.Šiškauskas per 37 su puse minutės pelnė 6 taškus (3/3 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus bei perėmė vieną kamuolį.

„CSKA”: Trajanas Langdonas 27 taškai, Erazemas Lorbekas 12, Johnas Robertas Holdenas 8.

„Efes Pilsen“: Bootsy Thorntonas 19 taškų, Cenkas Akyolas 7, Prestonas Shumpertas ir Charlesas Smithas po 6.

Penktąjį pralaimėjimą ULEB Eurolygoje patyrė Badalonos „DKV Joventut“ komanda. Ji savo aikštelėje 75:79 (23:16, 18:21, 17:26, 17:16) nusileido Berlyno „Alba“ krepšininkams.

Pirmoji rungtynių pusė šeimininkams nieko blogo nežadėjo. Ispanai per pirmus du kėlinius įgijo 4 taškų pranašumą (41:37).

Badalonos ekipos bėdos prasidėjo po ilgosios pertraukos. Vokiečiai pasitelkę į pagalbą tolimąją artileriją spurtavo 11:3 taip įgydami 4 taškų persvarą (48:44), kuri 29-ąją mačo minutę po eilinio taiklaus svečių tritaškio buvo šoktelėjusi iki 9 taškų – 63:54.

40-ąją mačo minutę Simas Jasaitis taikliu dvitaškiu buvo sumažinęs „DKV Joventut“ ekipos atsilikimą iki minimumo (75:74), tačiau kitoje atakoje vokiečiai pelnė du taškus taip vėl atitrūkdami. Per likusią minutę svečiai persvaros nebeišbarstė ir iškovojo pergalę.

Pralaimėjusiems S.Jasaitis per 21 minutę pelnė 11 taškų (2/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 4/7 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus prasižengė.

„DKV Joventut“: Janas Jagla 15, Bracey Wrightas 13, Edu Hernandezas-Sonseca 11, Simas Jasaitis 11.

„Alba“: Immanuelis McElroy 26 (4/4 tritaškių), Casey Jacobsenas 12, Aleksandaras Nadfeji 12 (12 atk. kam., 6 kld.), Rashadas Wrightas 8.

Triuškinančią pergalę iškovojo Belgrado „Partizan“ krepšininkai. Jie savo aikštelėje be didesnio vargo 80:57 (30:9, 14:24, 15:9, 21:15) sutriuškino Aleksandro Trifunovičiaus treniruojamą Atėnų „Panionios“ komandą.

Mačą kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sužaidus 3 minutes po taiklaus Lonny Baxterio dvitaškio buvo priekyje – 7:2. Tačiau tada šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 20:0, po kurio „Partizan“ įgijo dviženklį pranašumą (22:7), o baigiantis ketvirčiui Belgrado ekipa priekyje buvo jau triuškinančiu skirtumu (30:9).

Tiesa, labiau atitrūkti šeimininkams Trifunovičiaus auklėtiniai neleido ir sėkmingai sužaidę antrąjį kėlinį „Panionios“ prieš ilgąją pertrauką savo atsilikimą sumažino beveik dvigubai (44:33).

Tačiau po ilgosios pertraukos ir vėl kur kas žvalesni atrodė Belgrado krepšininkai. Jie kėlinį pradėjo pelnydami 8 taškus be atsako taip susigrąžindami triuškinančią persvarą, kurią išsaugojo iki pat mačo pabaigos.

„Partizan“: Janas Vesely 19 (10 atk. kam.), Stephane‘as Lasme 12, Urošas Tripkovičius 12, Milenko Tepičius 11, Petaras Bozičius 9.

„Panionios“: Aaronas Milesas 14, Ivanas Zoroski 12, Lonny Baxteris 11, Bruno Cvetkovičius 10.

Pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo Le Mano „Sarthe Basket“ ekipa. Ji savo aikštelėje 92:88 (27:19, 23:18, 23:16, 19:35) įveikė turnyrinės lentelės kaimynus Avelino „Air“ krepšininkus.

Le Mano klubas pergalę iškovojo tik devintajame Eurolygos reguliariojo sezono ture. Iki tol „Sarthe Basket“ komanda buvo pralaimėjusi 8 kartus iš eilės.

Šiose rungtynėse šeimininkai visą laiką diktavo savo žaidimo sąlygas ir sužaidus 30 minučių jų pranašumas siekė net 20 taškų (73:53). Varžovams priartėti „Sarthe Basket“ leido tik paskutiniajame ketvirtyje.

„Sarthe Basket“: Dewarickas Spenceris 25, Brianas Chase‘as 21, J.P.Batista 16, Davidas Bluthenthalis 14.

„Air“: Travisas Bestas 19, Chrisas Warrenas 18, Ericas Williamsas 12, Drake‘as Dieneras 10, Nikola Radulovičius 9.