2010 12 09

Eurolyga: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – „Cholet Basket“ 92:80 (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai išsaugojo viltis patekti į Eurolygos „Top-16“ etapą. Ketvirtadienį sostinės „Siemens“ arenoje Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai iškovojo žūtbūtinę pergalę C grupėje, rezultatu 92:80 (28:20, 22:21, 22:21, 20:18) įrodę savo pranašumą prieš „Cholet Basket“ (Prancūzija) komandą.
„Lietuvos ryto“ krepšininkams pavyko atsirevanšuoti „Cholet Basket“ klubui didesniu taškų skirtumu, nei buvo pralaimėtos pirmos poros rungtynės. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Svečiai galingai pradėjo mačą ir, atakuodami be klaidų, pasiuntė į nokdauną „Lietuvos ryto“ krepšininkus (3:9). Tiesa, šeimininkai netruko atsigauti, o jų atsakomasis smūgis buvo dar tvirtesnis – pirmo kėlinio pabaigoje vilniečiai jau pirmavo dviženkle persvara (28:17).

Vis dėlto „Cholet Basket“ baltos vėliavos nekėlė – trečiame kėlinyje Prancūzijos čempionai surengė spurtą ir pavojingai priartėjo (52:48). Pajutę grėsmę vilniečiai dar kartą įjungė aukštesnę pavarą, o jų pranašumas ėmė augti lyg ant mielių (66:56, 84:63).

Likusios susitikimo minutės tebuvo formalumas ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 92:80.

Įveikę „Cholet Basket“ klubą didesniu taškų skirtumu nei pralaimėjo pirmą dvikovą (69:73) vilniečiai sutvirtino savo šansus kovoti dėl vietos „Top-16“. Duris į kitą etapą „Lietuvos rytui“ gali atverti pergalė vienose iš likusių dvejų rungtynių (prieš „Barcelona“ namuose arba „Cibona“ svečiuose). Tiesa, jeigu daugiau nelaimės „Cholet Basket“, kuri dar žais namuose su „Cibona“ ir svečiuose su „Fenerbahce“.

Jei Prancūzijos čempionai laimėtų bent vieną iš likusių mačų, „Lietuvos rytas“ privalėtų iškovoti abi pergales, o jei „Cholet Basket“ įveiktų ir „Cibona“, ir „Fenerbahce“, „Lietuvos rytui“ patekti į kitą etapą nepadėtų net dvi pergalės.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai žais po savaitės, gruodžio 16 dieną, namuose su turnyro čempione „Barcelona“ (Ispanija) ekipa.

Kitose C grupės rungtynėse Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) su Darjušu Lavrinovičiumi namuose 69:75 buvo priversta pripažinti čempionės „Barcelona“ (Ispanija) pranašumą.

Statistika

Vilniečiai varžovus pranoko visose statistikos grafose, tačiau ryškiausiai jų pranašumą atspindėjo dvitaškių (28/44 – 63 proc. prieš 29/53 – 54 proc.) ir tritaškių (6/14 – 42 proc. prieš 3/12 – 25 proc.) pataikymas.

„Lietuvos ryto“ ekipa varžovams po savo krepšiu leido atkovoti net 17 kamuolių, tačiau laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 32 prieš 31.

Net ir be traumuoto Jono Valančiūno vilniečių priekinės linijos žaidėjai dominavo. Milko Bjelica (8 atk. kam.) pelnė 18, o Cemalis Nalga (9 atk. kam.) ir Kenanas Bajramovičius – po 16 taškų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Martynas Gecevičius (19 tšk.). Šarūnas Jasikevičius pridėjo 6 taškus, 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 klaidas.

„Cholet Basket“ ekipoje išsiskyrė Sammy Mejia (17 tšk.), DeMarcusas Nelsonas (13 tšk.) ir Vule Avdalovičius (12 tšk.).

Prieš susitikimą

Vos kartą per 7-is turus laimėjęs „Lietuvos rytas“ (1:6) nebeturi kur trauktis – viltis pakilti iki ketvirtos C grupės vietos išsaugotų tik pergalė ketvirtadienį namuose prieš tiesioginį konkurentą „Cholet Basket“ (3:4) klubą.

Dar geriau būtų, jei vilniečiams Prancūzijos čempionus pavyktų įveikti didesniu taškų skirtumu, nei pralaimėta pirmose poros rungtynėse (69:73). Tokiu atveju „Lietuvos rytas“ įgytų tarpusavio pranašumą ir komandoms surinkus po lygiai pergalių grupėje užimtų aukštesnę vietą.

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius prieš mačą kalbėjo tik apie pergalę, bet nerimavo dėl auklėtinių traumų. Mat visa jėga negalėjo sportuoti Jonas Valančiūnas ir Artūnas Jomantas. Tiesa, tikimasi, kad abu krepšininkai itin svarbiose vilniečiams rungtynėse pasirodys.

Buvo ir džiugių žinių. Po kulno traumos visiškai pasveiko Kenanas Bajramovičius, prie komandos treniruočių prisidėjo ir sezono pradžioje patirtą Achilo sausgyslės traumą išsigydęs Jerry Johnsonas. Patys „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš mačą neužsiėmė skaičiavimais ir teigė, kad atėjo metas kalbas įrodyti aikštelėje.

„Cholet Basket“ strategas Ermanas Kunteras neabejojo, kad jo auklėtinių laukia labai sunki užduotis, tačiau pabrėžė, jog pergalė prieš „Lietuvos rytą“ garantuotų jo ekipai vietą „Top-16“ etape.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Lietuvos rytas“: Kh.el Aminas, M.Gecevičius, B.Newley, M.Bjelica ir C.Nalga.

„Cholet Basket“: D.Nelsonas, A.Robinsonas, C.Marquisas, S.Mejia ir Ch.Leonardas.

1 kėlinys 1min.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelno Prancūzijos čempionai (0:2). „Lietuvos ryto“ ataka baigiasi klaida.

1 kėlinys 2min.

„Cholet Basket“ tęsia spurtą – S.Mejia smeigia tritaškį (0:5).

„Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą atidaro M.Bjelica. Juodkalnietis pataiko dvitaškį su pražanga (3:5).

Gintis vilniečiams kol kas nesiseka (3:7).

1 kėlinys 3min.

Prancūzai kol kas neprameta (3:9).

Galingas B.Newley dėjimas (5:9).

1 kėlinys 4min.

Pirmoji nesėkminga „Cholet Basket“ ataka, o M.Gecevičisu smeigia tritaškį ir ekipas skiria jau tik vienas taškas (8:9).

1 kėlinys 5min.

Po M.Bjelicos dvitaškio šeimininkai pirmą kartą išsiveržia į priekį (10:9).

B.Newley neįmeta abiejų baudų, laimė, klysta ir svečiai.

1 kėlinys 6min.

Sužaidus pusę kėlinio vilniečiai pirmauja 3 taškais (12:9).

Vilniečių spurtas – M.Bjelica vagia kamuolį iš varžovų ir krauna jį iš viršaus (16:9).

1 kėlinys 7min.

Įspūdingas epizodas. D.Nelsonas įsibėgėjęs galingai sugrūda kamuolį ir dar išprovokuoja C.Nalgos pražangą (18:15).

1 kėlinys 8min.

Dar vienu dėjimu atsako B.Newley (20:15). Aikštelėje pasirodo Š.Jasikevičius.

C.Nalga pataiko abi baudas. Antrąją – nuo lentos (22:15).

1 kėlinys 9min.

Aikštelėje pirmą kartą rungtynėse pasirodo ir K.Bajramovičius. Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis (26:17).

Vilniečių ekipoje nuo suolo kyla ir kitas skausmus prieš mačą jautęs krepšininkas – A.Jomantas.

1 kėlinys 10min.

Š.Jasikevičius taikliais baudų metimais pirmą kartą rungtynėse suteikia šeimininkams dviženklę persvarą (28:17).

Apsiginti nuo paskutinės atakos vilniečiams nepavyksta – S.Mejia aidint sirenai pataiko tritaškį „nuo lentos“ (28:20).

2 kėlinys 1min.

Gražūs Š.Jasikevičiaus taškai (30:20).

2 kėlinys 2min.

Svečiai dar kartą pasinaudoja antruoju šansu – po „Lietuvos ryto“ krepšiu atkovotu atšokuisu kamuoliu (30:22).

C.Nalga pataiko abu baudos metimus „nuo lentos“ (32:22).

C.Nalga tęsia sėkmingą žaidimą. Turkas pataiso K.Bajramovičiaus tritaškį (34:24).

2 kėlinys 5min.

Dar du C.Nalgos taškai. Turkas jų jau yra surinkęs 12-a (38:26).

2 kėlinys 6min.

Svečiai pelno 5 taškus be atsako (38:31) ir A.Trifiunovičius nieko nedelsdamas prašo minutės pertraukėlės.

2 kėlinys 7min.

Rezultatyvus M.Gecevičiaus prasiveržimas (40:31), tačiau tuo pačiu atsako ir „Cholet Basket“ (40:33).

2 kėlinys 8min.

K.Bajramovičius sumeta baudos metimus (42:33).

Gražus K.Bajramovičiaus pasiveržimas (44:35).

2 kėlinys 9min.

Tačiau vilniečių gynyba toliau „šlubuoja“ (44:37).

2 kėlinys 10min.

Dar vienas dėjimas – šį kartą pasižymi K.Bajramovičius (48:39).

Kėlinį taikliais baudos metimais užbaigia M.Gecevičius (50:41).

Prieš didžiąją pertrauką „Lietuvos ryto“ ekipa pirmauja 9 taškų persvara. Komandos kol kas didesnį dėmesį skiria puolimui, tuo tarpu gynyboje neblizga nei šeimininkai, nei svečiai.

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių:

„Lietuvos rytas“: C.Nalga 12, M.Gecevičius 11, M.Bjelica 9.

„Cholet Basket“: S.Mejia ir C.Marquisas – po 10, D.Nelsonas 8.

3 kėlinys 1min.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus pelno vilniečiai – B.Newley sumeta baudas (52:41). Tačiau čia pat australas klysta gynyboje ir S.Mejia atsako dviem taškais su pražanga (52:44).

3 kėlinys 2min.

Dar du S.Mejia taškai. Jis kol kas yra sunkiausiai vilniečiams sustabdomas žaidėjas varžovų gretose (52:46).

3 kėlinys 3min.

Susižeidžia Kh.El-Aminas. Šlubčiodamas amerikietis palieka aikštelę. Tuo tarpu svečiai tęsia spurtą (52:48).

3 kėlinys 4min.

Gražus Šaro perdavimas ir du lengvi M.Bjelicos taškai (54:48).

3 kėlinys 5min.

Graži M.Gecevičiaus verpstė ir taiklus dvitaškis. Deja, gynyboje vilniečiams ir toliau nesiseka – varžovai renka kamuolius po šeimininkų krepšiu bei pelno taškus pakartotiniais bandymais (56:52).

3 kėlinys 6min.

M.Gecevičius imasi lyderio vaidmens. Snaiperis iššauna iš toli (61:54).

3 kėlinys 7min.

C.Nalga prameta abu baudos metimus. Turkas šį kartą metė ne „nuo lentos“.

3 kėlinys 8min.

K.Bajramovičius pataiko svarbų tritaškį ir sugrąžina vilniečiams dviženklę persvarą (66:56).

3 kėlinys 9min.

V.Avdalovičius pataiko abi baudas (66:58).

3 kėlinys 10min.

Vilniečiai pelno 4 taškus iš eilės (70:58). „Lietuvos ryto“ krepšininkai dar kartą apsigina ir skuba į greitą puolimą, bet Š.Jasikevičiaus metimas yra blokuojamas.

Komandos keičiasi taikliais baudos metimais (72:60).

Kėlinį vėl taiklia ataka užbaigia „Cholet Basket“ (72:62).

4 kėlinys 1min.

Lemiamą kėlinį rezultatyvia ataka pradeda šeimininkai (74:62).

M.Bjelica pelno dar du taškus, o prancūzai prasižengia puolime (76:63).

4 kėlinys 3min.

K.Bajramovičius didina šeimininkų persvarą iki rekordinės 15 taškų, o E.Kunteras prašo minutės pertraukėlės (78:63).

Tritaškį prideda ir M.Gecevičius, o „Cholet Basket“ laivas ima sparčiai grimzti (81:63).

4 kėlinys 5min.

Rezultatas kurį laiką nesikeičia.

Tylą nutraukia K.Bajramovičius, kuris dar kartą pataiko iš toli (84:63).

4 kėlinys 7min.

C.Nalga dar kartą sugriebia kamuolį puolime ir pelno du taškus iš po krepšio (86:66).

4 kėlinys 8min.

Įspūdingas B.Newley blokas.

„Cholet Basket“ po truputį tirpdo savo deficitą (86:70), bet jų viltis braukia taiklus Kh.El-Amino tritaškis (89:70).

4 kėlinys 9min.

C.Nalga gauna bloką, o svečiai surengia rezultatyvių atakų seriją (90:76).

Iki mačo pabaigos lieka žaisti kiek daugiau nei viena minutė.

4 kėlinys 10min.

Š.Jasikevičius praranda kamuolį, o R.Falkeris pelno du taškus su pražangą (90:79).

Š.Jasikevičius taikliu dvitaškiu ištaiso savo klaidą (92:79).

Paskutinis M.Bjelicos tritaškis – netaiklus, tačiau vilniečiai švenčia užtikrintą pergalę rezultatu 92:80. Šis laimėjimas išsaugo Lietuvos čempionų viltis kautis dėl Eurolygos „Top-16“ etapo.