2013 12 20 /09:57

Eurolygoje paaiškėjo „Top 16“ dalyvės, Linas Kleiza ir Darjušas Lavrinovičius žaidė rezultatyviai

Ketvirtadienio vakarą Eurolygoje paaiškėjo visos komandos, kurios kovos „Top 16“ etape.
Dainius Šalenga prieš Joey Dorsey
Dainius Šalenga prieš Joey Dorsey / AFP/„Scanpix“ nuotr.

A grupėje kelialapį į kitą etapą gavo Belgrado „Partizan“ (3/7) klubas, kuris namuose 62:73 (19:20, 17:23, 13:16, 13:14) nusileido Maskvos CSKA (7/3).

„Partizan“: D.Milosavljevičius 17, J.Louvergne ir D.Musli po 11, B.Bogdanovičius (6 rez. perd.) 10.

CSKA: S.Kaunas (5/6 dvit.) 12, V.Fridzonas, N.Krstičius ir S.Weemsas (4/4 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.)  po 11, M.Teodosičius (7 rez. perd.) 10.

Nepaisant šio pralaimėjimo, Serbijos klubas į „Top 16“ varžybas pateko, nes „Nanterre“ (3/7) ekipa savo aikštėje 76:95 (21:27, 20:24, 18:22, 17:22) nusileido Stambulo „Fenerbahce“ (8/2).

Linas Kleiza nugalėtojams per beveik 22 minutes pelnė 11 taškų (2/2 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo tris kamuolius, vieną perėmė, triskart prasižengė ir dukart privertė tai padaryti varžovus. Lietuvio naudingumas – plius 14.

„Nanterre“: D.Thomasas 14, D.Lighty (1/5 trit.) 11, T.Meachemas (2/6 trit.) 10.

„Fenerbahce“: B.Bogdanovičius (7/10 dvit.) 20, L.Zoričius ir B.McCalebbas po 14, N.Bjelica 10.

Grupės autsaiderės pozicijoje liko Kijevo „Budivelnyk“ (2/8) ekipa su trimis lietuviais. Ukrainos komanda išvykoje 77:96 (15:25, 23:29, 24:19, 15:23) neprilygo „Barcelona“ (7/3).

Darjušas Lavrinovičius svečiams per 36 su puse minutės surinko 16 taškų (5/8 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo kamuolį, vieną perėmė, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo du varžovų metimus, keturiskart prasižengė ir penkis sykius privertė tai padaryti varžovus. Aukštaūgis surinko 15 naudingumo balų.

Dainius Šalenga žaidė 25 minutes ir pelnė 2 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo tris kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų, po kartą suklydo, perėmė kamuolį ir prasižengė. Jo sąskaitoje – 4 balai.

Trečiasis lietuvis Michailas Anisimovas mačui registruotas nebuvo.

„Barcelona“: M.Lampe 16, A.Tomičius (6 atk. kam.) 15, B.Nachbaras 13, E.Lorbekas, J.Dorsey ir M.Huertas po 10.

„Budivelnyk“: D.Summersas (6/10 dvit., 5/5 baud., 8 atk. kam., 27 naud. bal.) 17, D.Lavrinovičius 16, R.Minardas 15, J.Strielniekas 11.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina) 2 8 737:832

C grupėje tiesiausiu keliu į kitą etapą žengė dviejų lietuvių atstovaujama Malagos „Unicaja“ (5/5), svečiuose 64:62 (15:12, 17:10, 10:16, 22:24) įveikusi Sienos „Montepaschi“ (3/7), kuri liko už „Top 16“ borto.

Penkias minutes žaidęs Mindaugas Kuzminskas į krepšį nemetė, o Domantas Sabonis aikštėje nepasirodė.

„Unicaja“: N.Caneras Medley (5/9 dvit., 2/4 trit., 4/5 baud., 6 atk. kam.) 20, J.Grangeris  (6 atk. kam.) ir E.Calloway (3/3 trit.) po 13.

„Montepaschi“: O.Hunteris ir J.Carteris po 14, E.Greenas 12.

Penktadienį vyksiančios Stambulo „Galatasaray“ ir Miuncheno „Bayern“ rungtynės nieko nebelems – abi komandos jau tikrai žengs toliau.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Zielonos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 2 8 707:799

D grupėje pergalingai finišavo Tel Avivo „Maccabi“ (8/2) krepšininkai, kurie išvykoje 68:55 (23:14, 13:13, 22:8, 10:20) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (5/5).

Primename, kad Graikijos klubui vis dar negali padėti traumuotas Jonas Mačiulis.

„Panathinaikos“: S.Lasme (4/7 dvit., 8/9 baud., 8 atk. kam.) 16, R.Curry ir V.Giankovitsas po 7.

„Maccabi“:  D.Blu 13, R.Hickmanas ir J.Inglesas po 10.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 8 2 764:711
2. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 6 3 669:645
3. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 5 4 683:683
4. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 5 5 768:736