2019 10 03 /22:07

Eurolygos sezono starte – ant pergalės žirgo išjojęs R.Kurtinaitis

Eurolygos 2019-2020 metų sezonas ketvirtadienio vakarą prasidėjo Pamaskvėje, kur Rimo Kurtinaičio treniruojamas vietos „Chimki“ priėmė nemažai ambicijų patekti į atkrintamąsias taip pat turinčius Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. Pirmąją sezono pergalę įsirašė galingą sudėtį tarpsezonyje surinkęs Rusijos klubas – 89:83 (24:21, 24:19, 27:21, 14:22).

„Chimki“ į priekį truktelėti jau pačioje dvikovos pradžioje pabandė Jungtinėje lygoje pastaruoju metu pro šalį stipriai šaudęs Janis Timma.

Latvis jau iki pertraukos įleido keturis tolimus metimus (iš 7) ir leido šeimininkams pabėgti. Jei „Maccabi“ pirmajame kėlinyje laikėsi koviniu atstumu, tai antrajame „Chimki“ įgijo dviženklę persvarą ir galėjo pasijusti kur kas komfortiškiau (39:27).

Antroje rungtynių pusėje iniciatyvos ėmėsi sau įprastus skaičius pradėjęs rinkti Aleksejus Švedas. Trečiojo kėlinio viduryje komandas skyrusios taškų žirklės vėl išaugo iki 11 taškų, bet labai greitai „Maccabi“ jas nukirpo per pusę, o po Quincy Acy dėjimo liko vos keturi taškai (50:46).

Bet arčiau savęs varžovų „Chimki“ neprisileido. Anthony Gillas jau kitos atakos metu smeigė tritaškį bei inicijavo spurtą, po kurio persvara išaugo iki 17 taškų (75:58).

Bet ir tai nebuvo pabaiga. Ketvirtajame kėlinyje šeimininkų puolimas pradėjo strigti ir svečiai dar sykį pabandė sugrįžti į rungtynes. Paskutinėmis minutėmis skirtumas buvo aptirpęs iki keturių taškų, bet išsigelbėti „Maccabi“ nespėjo.

„Scanpix“ nuotr./Rimas Kurtinaitis

„Rungtynių pabaigoje nebuvome atsipalaidavę. Tiesiog Stefanas Jovičius patyrė traumą ir mes likome tik su vienu atakų dirigentu Aleksejumi Švedu. Jis neseniai sugrįžo po traumos, o šiandien turėjo dirbti beveik 30 minučių. Nebuvo lengva, bet man svarbiausia, kad laimėjome. Manau, jog mūsų naujokai turi potencialo žaisti dar geriau“, – po pergalės kalbėjo R.Kurtinaitis.

„Chimki“ šiame mače dar nepadėjo aukštaūgis Timofėjus Mozgovas, o dažniausiai Mityščių sirgalius iš vietų kėlė 22 taškus pelnęs Aleksejus Švedas.

Jam geriausiai talkino 18 pridėjęs A.Gillas, 17 – J.Timma, 14 – Jonas Jerebko.

Izraelio ekipos gretose rezultatyvumu išsiskyrė Tarikas Blackas (17), Omri Casspi (13) ir Othello Hunteris (11).

Vienas iš šio mačo teisėjų buvo lietuvis Jurgis Laurinavičius.