2019 12 18

Eurolygos taškų rekordo savininką sužavėjo Kaunas: gyrė atmosferą ir miestą

„Anadolu Efes“ šį sezoną turi bent du budelius. Jei vieną sustabdysi, kito nepavyks. Taip atsitiko ir antradienį Kaune. Eurolygos taškų rekordininkas Shane'as Larkinas vargo abiejose aikštės pusėse, bet estafetę perėmė buvęs žalgirietis Vasilije Micičius. Stambulo ekipa Kauną palieka su pergale 74:68.
Shane Larkin
Shane'as Larkinas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

V.Micičiaus antras apsilankymas Kaune su „Anadolu Efes“ marškinėliais buvo kur kas solidesnis.

Praėjusiame sezone gynėjas prieš „Žalgirį“ sužaidė vienas prasčiausių rungtynių – 5 taškai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 2 klaidos. Aikštės generolas tada rungtynes baigė su 0 naudingumo balų.

Antradienį Šarūno Jasikevičiaus kariaunai Vasilije buvo sudėtingesnis galvosūkis. Serbas atseikėjo 18 taškų, tačiau surinko 10 naudingumo balų. Tai atspindėjo nepakankamai efektyvų jo žaidimą.

Vis gi ketvirtajame kėlinyje Vasa šiltų jausmų buvusiems komandos draugams nedemonstravo ir žudančiais prasiveržimais ardė žaliai baltų gynybą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vasilije Micic

„Niekada daugiau į rungtynes prieš buvusias komandas nežiūriu kažkaip ypatingai. Eurolygoje yra velniškai daug rungtynių ir reikia žaisti gerai visose. Po šių rungtynių turime susikoncentruoti rungtynėms su CSKA. Jausmas tikrai geras, bet neišskiriu rungtynių prieš „Žalgirį“ savo tvarkaraštyje“, – po dvikovos pripažino V.Micičius.

„Žalgiris“ antroje pusėje sukrapštė vos 25 taškus. Prie to labai prisidėjo ir maksimalus V.Micičiaus spaudimas nuo galinės linijos. Kartais atrodydavo, jog tokį kontaktą sugerdavę Lukas Lekavičius ir Thomasas Walkupas pames kamuolį dar nespėję parodyti derinio.

„Antrajame kėlinyje leidome „Žalgiriui“ žaisti labai laisvai. Patys per daug forsavome įvykius. Jie įsižaidė greitose atakose ir pagavo gerą bangą. Antroje pusėje sustabdėme žaidimą, turime daug žaidėjų, kurie gali kontroliuoti rungtynių tėkmę. Tai buvo pagrindiniai akcentai gynyboje.

Walkupas yra geras žaidėjas. Jis patobulėjo dirbdamas su Šaru ir nenuostabu, jog komanda su juo pratęsė kontraktą. Ar man buvo sunku žaisti prieš jį? Ne. Žaidžiu prieš geriausius metikus, gynėjus, tad tai nebuvo kažkas ypatingo“, – „Anadolu Efes“ gynybos sėkmę apibūdino buvęs Šaro auklėtinis.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Thomas Walkup

V.Micičius ir Co. išrašė jau aštuntąjį kauniečių pralaimėjimą Eurolygoje iš eilės. Įžaidėjas supranta, jog Šaro sistema nėra lengva, bet problemų nėra: „Užtenka pažiūrėti į pralaimėtų rungtynių skirtumus. Jie turi daug pralaimėjimų, bet aš esu įsitikinęs, kad „Žalgiris“ pagerins savo žaidimą ir bus gera komanda“.

Vasos porininkui Shane'ui Larkinui vakaras Kaune buvo vienas prasčiausių šį sezoną. Eurolygos žvaigždė sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes – sukrapštyti vos 6 taškai per 24 žaidimo minutes.

Palyginimui, amerikietis praėjusias trejas rungtynes demonstravo kosminius skaičius – jau apdainuotas 49 taškų Eurolygos rekordas, 24 taškai į „Baskonia“ krepšį ir 20 taškų derbyje prieš „Fenerbahče“.

Didžiąją rungtynių dalį amerikietis lakstė it nesavas – vangiai veržėsi po krepšiu ir kliovėsi daugiau savo metimais iš distancijos. Tai nepasiteisino – tikslūs buvo vos 2 metimai iš 8.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Shane Larkin

Po kovos dėl kamuolio aikštės viduryje atrodė, kad Sh.Larkinas vienu metu ir prarado savitvardą. Nuo to momento įžaidėjas įjungė atsarginį energijos baką, tačiau iš to noro nieko neišėjo.

Po rungtynių įžaidėjas liko ramus – komandoje yra pilna vyrukų, galinčių užpilti varžovų krepšį taikliais metimais.

„Mūsų komandoje visi gali imtis lyderio vaidmens. Sakiau tai po rungtynių su „Fenerbahče“, kai Kruno (Krunoslavas Simonas) sužaidė puikias rungtynes. Tai gali būti Vasa, aš, Kruno, Chrisas, Tiboras, Rodrigue'as...

Varžovams sunku prieš mus apsiginti. Jie stengiasi apginti vieną žaidėją, bet kitas stoja į jo vietą ir žaidžia puikiai. Dabar turime puikų pergalių ir pralaimėjimų balansą, tad tikimės išlaikyti šį ritmą“, – mintimis dalinosi Sh.Larkinas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Vasilije Micičius ir Shane'as Larkinas

182 cm vijurkas pripažino, jog prieš „Žalgirį“ lengvų pergalių nebūna. Pertraukos metu „Anadolu Efes“ strategas Erginas Atamanas turėjo nemažai pastabų savo auklėtiniams.

Tai iliustravo ir Stambulo komandos sugrįžimas į aikštę likus vos 30 sekundžių iki kėlinio pradžios. Štai Tiboras Pleissas atėjęs į aikštę tik nusiėmė apšilimo marškinėlius ir stojo ant parketo.

Sh.Larkinas neslėpė – korekcijų komandos žaidime reikėjo.

„Antrajame kėlinyje viską atidavėme už dyką. Jie tikrai talentingi vyrukai ir puikiai treniruojami. Padarėme daug kvailų klaidų, o atmosfera juos labai pakylėjo. Mums reikėjo sulėtinti žaidimo tempą ir tai mums buvo palankiau.

Treneris rūbinėje sakė, kad perlaikome kamuolį du prieš du situacijose ir nebranginame kamuolio. Išpildėme trenerio planą ir nugalėjome“, – kalbėjo 6 taškus pelnęs gynėjas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Shane'as Larkinas ir Erginas Atamanas

Prieš porą mėnesių „Barcelona“ klubo žvaigždė Nikola Mirotičius palikdamas Kauną sakė: „Mėgaujuosi čia žaisdamas. Ši arena yra man ypatinga“.

Kauno „Žalgirio“ organizacija ir aistruoliai susilaukė ir Sh.Larkino pagyrų.

Amerikietis pripažino, jog „Žalgirio“ aistruoliai sukuria vieną geriausių produktų, kokį Sh.Larkinas yra matęs.

„Čia yra įspūdinga atmosfera. Pristatymo šou, vedėjas, aistruoliai, dainos... Tai tikrai yra įspūdinga. Treneris iš jų reikalauja maksimumo, žaidėjai išeina į aikštelę su dideliu užsidegimu.

Viskas, ką galiu pasakyti apie šį miestą ir šią komandą, yra puiku. Visada gera čia žaisti ir tikriausiai tai yra viena geriausių atmosferų, kokiose esu žaidęs“, – pagyrų negailėjo Sh.Larkinas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių žiūrovai

Dar vienas darbas su varžovų žvaigždėmis „Žalgirio“ laukia jau penktadienį. Kauniečiai skrenda į Pamaskvę, kur susitiks su Rimo Kurtinaičio „Chimki“ žvaigždynu.