Maskvos CSKA Kauno „Žalgiris 85-82 Statistika
Tel Avivo „Maccabi“ Miuncheno „Bayern 77-55 Statistika
Milano „Olimpia“ Belgrado „Crvena Zvezda“ 67-77 Statistika
Madrido „Real“ „Valencia“ 111-99 Statistika

Maskvos Srities „Chimki“ „Barcelona“ 94-102 Statistika
“Sankt Peterburgo „Zenit“ Vilberbano ASVEL 75-70 Statistika
„Stambulo „Fenerbahče“ Berlyno ALBA 107-102 Statistika
Atėnų „Panathinaikos“ Pirėjo „Olympiakos“ 99-93 Statistika
Vitorijos “Baskonia„ “Stambulo „Anadolu Efes“ 77-102 Statistika

Lietuviai

Lietuvos krepšinio atstovams 12-asis Eurolygos turas pergalių neatnešė. Maža to, pralaimėjimai buvo patirti tik po labai atkaklios kovos.

Turbūt vienintelis Rimas Kurtinaitis ir jo vadovaujama Maskvos Srities „Khimki“ ekipa beveik neturėjo šansų prieš sužeistą žvėrį iš Barselonos.

Rusijos komanda didžiąją mačo dalį atsilikinėjo dviženkliu skirtumu, tačiau netikėtu faktoriumi tapusio Sergejaus Karasiovo vedama ketvirtojo kėlinio pabaigoje skirtumą sumažino iki trijų taškų (94:97).

Deja, tačiau iki susitikimo pabaigos buvo likusi daugiau nei minutė – „Barcelona“ šaltakraujiškai užpuolė ir dar labiau pagilino „Khimki“ duobę (keturi pralaimėjimai iš eilės).

Kartų pralaimėjimo kartėlį nuryti teks tiek Rokui Giedraičiui (Berlyno ALBA), tiek ir Kęstučiui Kemzūrai (Pirėjo „Olympiakos“), kadangi abiejų lietuvių klubai krito tik po pratęsimo.

Rokas eilinį sykį buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas (19 tšk., 5/7 trit.), taip pat atkovojęs 5 kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų.

K.Kemzūros vadovaujama „Olympiakos“ stojo į pirmą mūšį 2019-2020 metų sezone prieš amžiną varžovą – „Panathinaikos“, tačiau niekuo jam nenusileido.

Svečiai iš Pirėjo netgi buvo arčiau pergalės, tačiau likus trims sekundėms dvitaškiu pratęsimą išplėšė varžovų aukštaūgis Georgios Papagiannis, o per papildomas penkias minutes „Pao“ atrodė šviežesni ir iškovojo dramatišką pergalę.

Staigmena

Be konkurencijos – Belgrado „Crvena Zvezda“ pergalė 77:67 Milane prieš vietos „Olimpia“ krepšininkus.

Atrodo, kad pergalė Kaune „raudonosioms žvaigždėms“ užaugino sparnus – tai buvo jau trečioji serbų pergalė iš eilės.

Galbūt Belgrado klubas nėra pats talentingiausias puolime, tačiau demonstruodamas antrą geriausią gynybą (vid. 75,3 praleisto taško) Eurolygoje atsidūrė tik per vieną pergalę nuo pirmojo aštuoneto.

Milano klubas, kuris vis dar privalo verstis be traumuoto Artūro Gudaičio, Eurolygoje pralaimėjo pastaruosius tris mačus.

Skaičius

41. Tiek taškų po keitimo tik pirmojo kėlinio pabaigoje „Olympiakos“ krepšininkams supurtė „Panathinaikos“ mažylis ir buvęs tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas Tyrece'as Rice'as.

Prieš keletą savaičių tokio 185 cm ūgio gynėjo pasirodymo būtų užtekę sakyti, jog jis pakartojo visų laikų Eurolygos rezultatyvumo rekordą, bet... Savų argumentų turi „Anadolu Efes“ gynėjas Shane'as Larkinas, lapkričio 29-ąją įmetęs net 49 taškus.

„Nesuprantu, kas čia ką tik įvyko. Atrodytų, jog aš ir Shane'as esame susilažinę, kuris daugiau įmes, – po 41 taško pasirodymo juokavo T.Rice'as. – Visgi jis greičiausiai panašų taškų skaičių dar įmes, o man tai buvo karjeros naktis, kuria stengiausi pasinaudoti.“

Amerikietis pataikė 5 dvitaškius iš 7, net 8 tritaškius iš 16 ir visas septynias baudas. Jo sąskaitoje – 33 naudingumo balai.

Citata

„Nenoriu, kad nuskambėtų neteisingai, bet man nusispjauti į pramestus metimus. O kai tau nusispjauti į nepataikymus, toliau mėtai, išsaugodamas pasitikėjimą. Būtent tai ir padariau šįvakar. Išgirdęs savo vardą per pratęsimą žengiau su tikslu įrodyti, kad esu vertas būti aikštėje“, – po pergalės prieš „Žalgirį“ kalbėjo CSKA herojumi tapęs Mike'as Jamesas.

Man nusispjauti į pramestus metimus

Beveik viso mačo metu savojo taikiklio nesuderinęs amerikietis nepabijojo imtis atsakomybės lemiamą akimirką bei pataikė žudikišką tritaškį paskutinę pratęsimo sekundę, nors iki tol buvo prametęs visus tris tolimus metimus.

M.Jameso pergalingas tritaškis į „Žalgirio“ krepšį gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuke užėmė antrąją vietą.

Šimtukininkai

Praėjusią savaitę Eurolyga trumpam pavirto NBA. Nors ir su pratęsimų pagalba, tačiau net keturios ekipos peržengė 100 pelnytų taškų skaičių.

Vos vieno taško iki triženklio pritrūko ir Atėnų „Panathinaikos“ ir „Valencia“ klubams, netoli rikiavosi ir Pirėjo „Olympiakos“ (93 tšk.) bei Maskvos srities „Chimki“ (94 tšk.).

Įspūdingiausią pasirodymą namuose surengė „karališkasis“ Madrido „Real“, per 40 žaidimo minučių varžovams įmetęs net 111 taškų.

„Real“ šiose rungtynėse pataikė net 59 proc. tritaškių (17/29) ir 60 proc. dvitaškių (21/35). Vien per pirmąjį kėlinį Madrido ekipa pelnė net 30 taškų.

Beje, Facundo Campazzo šiame mače išdalino net 17 rezultatyvių perdavimų, o tai – trečias rezultatas Eurolygos istorijoje. Rekordas priklauso Stefanui Jovičiui, kuris 2015-siais per rungtynes buvo atlikęs 19 perdavimų.

TOP 10

Gražiausių epizodų dešimtuke – net keli lietuviški akcentai.

Aštuntoje vietoje atsidūrė nuostabus Luke'o Sikmos perdavimas įkertančiam Rokui Giedraičiui, kuriam beliko įkrauti kamuolį į krepšį.

Šeštoje pozicijoje – idealas Luko Lekavičius ir Jocko Landale'o žaidimas „du prieš du“. Lietuvos rinktinės gynėjas pritraukė CSKA galiūną Kyle'ą Hinesą, o kamuolį kaip ant lėkštutės pateikė komandos draugui iš Australijos.

Ant antrojo laiptelio – mirtinas Mike'o Jameso dūris Kauno „Žalgiriui“. Šįkart gražiausią Eurolygos savaitės epizodą sukūrė „Fenerbahče“ amerikietis Derrickas Williamsas, išrašęs galingą bloką, o visai netrukus sugrūdęs kamuolį į krepšį.

MVP

„Fenerbahče“ gynėjas Kostas Sloukas. Graikas pergalingame mače prieš Berlyno ALBA pelnė 23 taškus (trečias geriausias rezultatas Eurolygos karjeroje), atliko 10 rezultatyvių perdavimų (geriausias sezono rezultatas), pataikė visas 13 mestų baudų ir surinko net 39 naudingumo balus, pagerindamas savo karjeros rekordą.

Įžaidėjas naudingiausiųjų sąraše už nugaros paliko paliko Shane'ą Larkiną (37) ir Tyrece'ą Rice'ą (33).

Turnyrinė lentelė

Pasižiūrėkime, kaip komandos išsidėsčiusios turnyrinėje lentelėje po dvylikos turų.