2020 01 05

Eurolygos turas: rekordininkas V.Spanoulis ir „Žalgirio“ pavyzdžiu sekanti „Valencia“

Sekmadienis – laikas tradicinei Eurolyga.lt pristatomai praėjusios Eurolygos savaitės apžvalgai, kurią papuošė antroji iš eilės Kauno „Žalgirio“ pergalė, neeiliniai pasirodymai ir pratęsimo pareikalavęs trileris Kaliningrade bei į turnyro metraščius aukso raidėmis įsirašęs Vassilis Spanoulis. Visos savaitės įdomybės – Eurolygos turo apžvalgoje.

Lietuviai

17-ajame ture pergale džiaugėsi vienintelis užsienio klubui atstovaujantis lietuvis – Artūras Gudaitis.

Jo Milano „Olimpia“ tik po dramatiškos kovos palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkus, o pats vidurio puolėjas tobulai metė baudų metimus (8/8) ir prie laimėjimo prisidėjo 10 taškų kraičiu ir 12 balų naudingumu.

Kitiems lietuviams šis turas nebuvo toks džiugus.

Rokas Giedraitis surengė dar vieną solidų pasirodymą Valensijoje, kur pelnė 13 taškų (2/2 dvit., 3/6 trit.) ir surinko tiek pat naudingumo balų, bet jo atstovaujama Berlyno ALBA iššvaistė pirmajame kėlinyje turėtą 10 taškų pranašumą ir krito prieš šeimininkę „Valencia“ – 77:91.

ALBA pralaimėjo jau penktą kartą per paskutines šešerias rungtynes ir nusirito į 17-ąją vietą, į priekį praleisdama „Žalgirį“.

Pralaimėjimus patyrė ir abi lietuvių treniruojamos ekipos – Maskvos srities „Chimki“ ir Pirėjo „Olympiakos“.

Rimo Kurtinaičio treniruojama Pamaskvio komanda neturėjo šansų Stambule (82:101), kur ją sudorojo po 20 taškų pelniusių Shane'o Larkino ir Tiboro Pleisso vedama „Anadolu Efes“.

Tiesa, pirmajame 2020-ųjų mače Kurtis negalėjo verstis pavojingiausiu savo ginklu – po švenčių apsirgusiu Aleksejumi Švedu.

Pralaimėjimo kartėlį teko patirti ir Kęstučiui Kemzūrai, kurio „Olympiakos“ namuose nusileido gyvybės ženklus pademonstravusiai Stambulo „Fenerbahče“ (87:96).

Graikijos klubą nužudė tiesiog fantastiškas Nando De Colo benefisas – prancūzas pelnė 32 taškus (6/9 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud.) ir surinko 31 naudingumo balą.

Staigmena

Šios savaitės laurai atitenka Duško Ivanovičiui ir jo vadovaujamai Vitorijos „Baskonia“ ekipai, namuose 76:74 palaužusiai „Barcelona“ ir nutraukusiai katalonų penkių iš eilės pergalių seriją.

Vos antrose rungtynėse prie baskų vairo stovėjęs D.Ivanovičius bando traukti komandą iš labai niūraus ruožo – iki šios pergalės, „Baskonia“ buvo pralaimėjusi penkerias iš paskutinių šešerių rungtynių, o visas nesėkmes patyrė milžiniškais 22 ir daugiau taškų skirtumais.

Šįsyk jau baskai triuškino savo varžovus, kai trečiojo kėlinio pradžioje pirmavo net 52:31, bet katalonai sugebėjo atsitiesti ir nukelti rungtynes į dramatišką pabaigą.

Joje paskutinį žodį tarė „Baskonia“ siela Tornikė Šengelija – kartvelas likus 40 sekundžių galingai įkrovė kamuolį iš viršaus ir taip pelnė paskutinius rungtynių taškus, nulėmusius šeimininkų pergalę.

Skaičius

4157. Tiek taškų per karjerą Eurolygoje po šios savaitės rungtynių yra surinkęs Vassilis Spanoulis, tapęs rezultatyviausiu visų laikų turnyro krepšininku.

37-erių veteranas mače su „Fenerbahče“ pelnė 14 taškų ir aplenkė net aštuonerius metus rezultatyviausių Eurolygos krepšininkų sąrašo viršūnėje karaliavusią „Barcelona“ legendą Juaną Carlosą Navarro, turintį 4152 taškus.

Vis dėlto V.Spanoulio rekordą, kurį jis pagerino firminiu savo šūviu iš toli po atšokimo atgal, kiek aptemdė „Olympiakos“ pralaimėjimas, apie kurį po susitikimo kalbėjo ir pats graikas.

„Taip, pagerinau rekordą, bet norėjau tai padaryti laimėtose rungtynėse, tad tai paliko man kartų skonį burnoje. Prieš išvykstant į areną, vaikai man sakė: „Tėveli, pagerink rekordą ir laimėk rungtynes“. Deja, jų norų neišpildėme, tačiau tikiuosi, kad sugebėsime atsitiesti kitą savaitę“, – sakė rezultatyviausias visų laikų Eurolygos krepšininkas.

Citata

„Valencia“ krepšininkai sezoną pradėjo penkiais pralaimėjimais iš eilės, tačiau nuo tada laimėjo 8 rungtynes iš 12 ir pirmąjį Eurolygos ratą užbaigė kabindamiesi už atkrintamųjų traukinio – kartu su „Crvena zvezda“, „Chimki“ ir ASVEL Ispanijos komanda dalinasi 8-11 vietas.

Po pergalės prieš ALBA, kuri Valensijos klubui tapo jau šeštuoju laimėjimu namuose iš eilės, ekipos vyriausiasis treneris Jaume Ponsarnau atskleidė, jog pagrindinės jo komandos sėkmės priežastys yra nepanikavimas ir patirties sėmimasis iš Kauno „Žalgirio“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jaume Ponsarnau

„Sezono pradžioje turėjome itin sudėtingą tvarkaraštį. Tačiau iš to pasimokėme ir sekėme pastarųjų kelerių metų „Žalgirio“ pavyzdžiu. Kauniečiai niekada gerai nepradėjo sezono, tačiau augo ir tobulėjo. Tuo pačiu keliu norime sekti ir mes“, – kalbėjo J.Ponsarnau.

TOP 10

Gražiausių Eurolygos savaitės epizodų dešimtuke atsidūrė ir Kauno „Žalgirio“ puolėjo Zacho LeDay blokas – amerikietis ketvirtajame kėlinyje be gailesčio „nupūtė“ Tylerio Dorsey metimą ir užsitarnavo septintąją vietą.

Į dešimtuką prasibrovė ir „Žalgirio“ varžovų – „Maccabi“ krepšininkų – surengta ataka. Joje Angelo Caloiaro atliko juvelyrinį perdavimą, o Jake'ui Cohenui teliko įmesti iš po krepšio – tokia kombinacija įvertinta šeštąja vieta.

Dešimtuko karaliumi šįsyk tapo T.Šengelija, sušmėžavęs jame net dusyk. Iš pradžių „Baskonia“ puolėjas dėjimu „pavaišino“ Adamą Hangą ir užėmė aštuntąją vietą, o jo pergalingas dėjimas per beviltiškai apsiginti bandžiusį Nikolą Mirotičių pripažintas gražiausiu turo epizodu.

MVP

Naudingiausiu savaitės krepšininku be konkurencijos išrinktas lyg per kompiuterinį žaidimą statistinius rodiklius pildęs Nickas Calathesas.

„Panathinaikos“ vedlys Kaliningrade vykusiame mače prieš CSKA sužaidė net 39,5 minutės ir pelnė 22 taškus (3/5 dvit., 3/8 trit., 7/12 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko net 17 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 40 naudingumo balų.

Įdomu tai, kad rekordinį šiam sezonui „asistų“ skaičių N.Calathesas užfiksavo padarydamas vos 1 klaidą.

17 rezultatyvių perdavimų yra trečias geriausias rezultatas Eurolygos istorijoje – daugiau perdavimų buvo atlikę tik Stefanas Jovičius (19) ir tas pats N.Calathesas (18).

Negana to, PAO lyderis tapo dar ir svarbiausio rungtynių epizodo autoriumi, kai ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 6 sek. pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą, kuriame „Panathinaikos“ sugebėjo įrodyti savo pranašumą.

Beje, CSKA klubą išvykos rungtynėse N.Calathesas skaudžiai baudžia jau antrus metus iš eilės – pernai jo tritaškis iš itin tolimos distancijos tapo pergalingu.

Antru naudingiausiu savaitės krepšininku tapo kitas Atėnų klubo atstovas – Konstantinos Mitoglou, pagerinęs net 9 karjeros rekordus ir užfiksavęs dėmesį traukiančią statistiką – 25 taškai (11/15 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 16 sugriebtų kamuolių ir 34 naudingumo balai.

Turnyrinė lentelė

Pasižiūrėkime, kaip komandos išsidėsčiusios turnyrinėje lentelėje įpusėjus Eurolygos reguliariajam sezonui.