2019 10 18

Ispanų žiniasklaida: apie nepasotinamą „Žalgirį“ ir „Real“ savininką N.Hayesą

Kauno „Žalgiris“ stilingai atidarė pergalių sąskaitą Eurolygoje. Lietuvos čempionai 86:73 lemiamu metu parbloškė Madrido „Real“, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių pasirodymą įvertino ir Ispanijos žiniasklaida.
Zach Leday
Zach Leday / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Marca.com“ apžvalgininkas Jose Luisas Martinezas konstatavo: „Real“ neprilygo „Žalgiriui“.

Žurnalistas išskyrė puikų Nigelo Hayeso startą: 10 akimirksniu pelnytų taškų iš eilės.

„O darbą užbaigė Zachas LeDay, jis nuvairavo iki pergalės bei paliko „Real“ dulkėse vien ketvirtajame kėlinyje pelnydamas 14 taškų. Iš viso jis surinko 26 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir finišavo su 35 naudingumo balais. Jis baudė netvarkingą Madrido žaidimą, kuriam trūko kokybės“, – rašė J.L.Martinezas.

Vertindamas „Real“ ekipos žaidėjus, „Marca“ apžvalgininkas išskyrė tik Anthony Randolphą, kuris „nereguliariai“ sužibėdavo puolime.

Neliko nepastebėtas ir Facundo Campazzo pasirodymas jau pirmąją mačo minutę: „Jis įšoko į aikštę pernelyg užsidegęs ir gavo dvi pražangas per 50 sekundžių. Jo pastangos nubaudė komandą, kuri liko be lyderio ir vadovo aikštėje. Nes Laprovittola, nepeikiant, žaidžia kitokį krepšinį.“

Kritikos netrūko Walteriui Tavaresui, kurį „Žalgiris“ atakavo kiekvienos savo atakos metu.

„Jis pats vienas suvalgė visus 15 Hayeso taškų, o tai išmetė jį iš žaidimo. Nieko naujo, kai milžinas dengia mobilų varžovų sunkųjį krašto puolėją“, – analizavo „Marca“.

J.L.Martinezas rašė, kad rungtynių pabaigoje Sergio Llullas neteisingai buvo nubaustas technine pražanga už tai, jog protestavo prieš neegzistavusią pražangą.

„Galiausiai LeDay pratrūko su 14 taškų ir palaužė „Real“ komandą, palikusią rungtynes likus dviem minutėms iki jų pabaigos“, – užbaigė „Marca“ žurnalistas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Zach Leday

„Sport.es“ savo rašinyje konstatavo: „Madrido „Real“ jau sužinojo, ką reiškia pralaimėti.“

Žurnalisto nuomone, pirmų dviejų turų rezultatai visiškai neatsispindėjo rungtynėse, kurių pradžioje N.Hayesas tapo „Real“ savininku ir valdovu.

„Įkvėpimą pagavęs amerikietis, paliestas mūzos, ėmėsi iniciatyvos per visas pirmas savo komandos atakas. Ir visada tai darė teisingai“, – N.Hayesą gyrė „Sport.es“.

„Real“ spurtas 10:0, apžvalgininko nuomone, neišsklaidė Kaune tvyrojusios atmosferos.

„Vėliau „Žalgiris“ užbaigė sėkmingą „Real“ seriją Kauno arenoje, kurioje Madrido komanda buvo laimėjusi šešis kartus iš eilės. Taip pat „Real“ ekipa nesugebėjo Eurolygos sezono atidaryti trimis pergalėmis, ką buvo padariusi pastaruosius du sezonus“, – reziumavo „Sport.es“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Džiaugsmo akimirkos

„El Pais“ žurnalistas Faustino Saezas rungtynių analizę pradėjo nuo F.Campazzo dviejų pražangų per pirmąją minutę. „Tai iškraipė Madrido komandos žemėlapį Kaune“, – konstatavo F.Saezas.

„El Pais“ apžvalgininkas gyrė N.Hayesą, kuris su 12 greitų taškų materializavo Lietuvos klubo ambicijas ir parodė „Real“ gynybos aktyvumo trūkumą.

„Jau pirmajame kėlinyje buvo nustatytos rungtynių tendencijos“, – rašė F.Saezas.

„Nepakankamos pastangos prieš varžovų nepasotinamumą“, – taip buvo apibūdinta Jordano Mickey ir W.Tavareso kova prieš N.Hayesą ir Z.LeDay.

Būtent Z.LeDay gražiai aprašė „El Pais“ dėl puikios rungtynių pabaigos: „Jis augo ir augo, kol privertė į aikštę grįžti Tavaresą. LeDay peržengė 20-ties taškų ribą ir privertė Madrido komandą nervintis iki paskutinio švilpuko. Laso ir Llullo protestai dar baigėsi technine pražanga, o rungtynių pulsas tapo žalias. Neįtikimas Ulanovo tritaškis iš aštuonių metrų su atakos laiko sirena įformino pirmąjį „Real“ sezono pralaimėjimą Eurolygoje.“