2020 12 29 /23:13

Išprotėjusį varžovą gyrę žalgiriečiai akcentavo pagrindinę rekordinės serijos priežastį

Patrakęs Artūras Milaknis, ilgos ir greitos Joffrey Lauvergne'o rankos bei plieniniai Mariaus Grigonio nervai nukalė Kauno „Žalgiriui“ dar vieną pergalę. Sunkiame Eurolygos mūšyje Berlyne žalgiriečiai triumfavo 74:71.

Tai buvo penkta pergalė iš eilės, žyminti ilgiausią „Žalgirio“ pergalių seriją Eurolygoje šį sezoną.

Į šį tašką teko griebtis nagais ir dantimis. Atsimušę į kietą ir aktyvią Berlyno ALBA gynybą, jau pirmajame kėlinyje žalgiriečiai pametė 9 kamuolius ir iki pertraukos vienu metu atsiliko dviženkliu skirtumu.

Tačiau laikui bėgant nesustoję žalgiriečiai galiausiai išsprendė klampios ALBA gynybos sistemos rebusą ir rado plyšį į pergalę.

„Noriu pasveikinti savo žaidėjus su labai sunkia kova ir pergale. Tai buvo ypatingai intensyvios rungtynės. ALBA gynėsi tiesiog fantastiškai. Bet mūsų gynyba šį vakarą buvo ypatingai svarbi. Ypač pirmoje pusėje, kai sunkiai rinkome taškus. Gynybos dėka išsilaikėme kovoje ir tai buvo be galo svarbu, – po pergalės kalbėjo kauniečių vyr. treneris Martinas Schilleris. – Po pertraukos radome būdų, kaip pelnyti taškus. Gynėmės lygiai taip pat ir sunkiai yrėmės pergalės link. Bet kai ALBA neteko Luke'o Sikmos, jiems tai buvo smūgis, o mums – pranašumas.

O svarbiausia, ką sakiau prieš mačą, kad linkime pasveikti Aito Garcia Renesesui. Mane su šia komanda sieja nemažai, nes dirbau su ALBA krepšininkais Vokietijos rinktinėje. Todėl linkiu šiems vyrams sėkmės likusioje sezono dalyje.“

Žalgiriečiai per pergalingą seriją penkiems varžovams leido įmesti vid. tik 69,6 taško per susitikimą.

Berlyne tikslą pasiekė tik 47,9 proc. ALBA dvitaškių ir 31,6 proc. tritaškių, o „Žalgiris“ privertė šeimininkus suklysti 16 kartų.

„Pastaruoju metu nukalėme pergales gera gynyba. Žinojome, kad sustabdyti ALBA galime tik sukomplikuodami jiems puolimą, – Eurolygos TV pasakojo 18 taškų ir 6 atkovotus kamuolius per 33 minutes surinkęs Nigelas Hayesas. – Mes žaidžiame pakankamai gerai ir tai prasideda nuo gynybos. Atiduodame 100 proc. savo jėgų.

Kai turėjome šešių pralaimėjimų seriją, jautėme, kad galėjome ir turėjome atiduoti daugiau. Bet per šią pergalių seriją mes žengėme žingsnį į priekį ir dabar matome rezultatą mūsų naudai.“

N.Hayesas su Eurolygos TV žurnalistu Berlyne atsisveikino klasiškai padėkodamas jam vokiečių kalba.

„ALBA kovėsi kaip išprotėję. Gerai gynėmės, bet sunkiai rinkome taškus. Tačiau po pertraukos užpulti sekėsi geriau, – pasakojo Joffrey Lauvergne'as, paskutinėmis akimirkomis ištraukęs labai svarbų kamuolį puolime savo komandai. – Tai buvo sunkus mačas. ALBA yra gera komanda – jie visada žaidžia tikrai gerai. Todėl labai smagu baigti metus pergale.“

Apie ALBA gynybos specifiškumą dar prieš rungtynes 15min krepšinio podkaste „urBONUSas“ išsamiai papasakojo Dainius Adomaitis.

„Aš didžiuojuosi savo žaidėjais. Manau, mes labai gerai kovėmės. Dar kartą, – po mačo kalbėjo laikinasis ALBA vyr. treneris Israelis Gonzalezas, pavadavęs dėl koronaviruso dalyvauti rungtynėse negalėjusį Aito Garcia Renesesą. – Sunku, kai žaidžiame tiek daug rungtynių be poilsio. O dar mums trūksta žaidėjų. Sukūrėme tris stebuklus iš eilės, kai nugalėjome Valensijos, „Fenerbahče“, ASVEL klubus. Bet paversti stebuklus rutina yra labai sudėtinga. Svarbiausia, kad žaidėjai kovėsi, laikėmės iki mačo pabaigos, tik mums nepasisekė. „Žalgiris“ labai gerai sužaidė antrą rungtynių pusę.“

Pirmąjį Eurolygos ratą „Žalgiris“ užbaigė su 10 pergalių, 7 pralaimėjimais ir vieta pirmajame aštuntuke.

Po naujųjų pirmąsias Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais sausio 8-ąją, namuose su Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“.