2020 11 20

Duobė gilėja: „Žalgiris“ panaikino 20 taškų deficitą, bet krito Milane

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų nesėkmių serija Eurolygoje prasitęsė iki keturių. Penktadienio vakarą Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose sugebėjo išlipti iš gilios duobės, tačiau vis tiek paskutinėmis minutėmis nusileido Milano „Olimpia“ ekipai – 92:98 (25:21, 15:31, 24:21, 28:25).

Solidžiai dvikovą pradėję kauniečiai sugriuvo antrajame ketvirtyje, kai Milano snaiperiai ir Zachas LeDay inicijavo spurtą 11:0bei leido šeimininkams pabėgti dviženkle persvara. Dar vieną nokdauną kauniečiai patyrė iš karto po pertraukos, kai „Olimpia“ agresyvia gynyba ir žaibišku puolimu padidino atotrūkį iki 20 taškų (62:42).

Visgi praleidęs du šiuos smūgiu „Žalgiris“ sugebėjo. Pradėję kantriai lipti į kalną, Lietuvos čempionai ant jo užlipo dar ketvirtojo kėlinio viduryje, kai sugebėjo išlyginti rezultatą (77:77). Visgi paskutinėmis minutėmis mačo baigtį taikliais tritaškiais išsprendė Sergio Rodruguezas ir Malcolmas Delaney.

Kauniečiai pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės, tuo tarpu taip pat ne geriausiai sezoną pradėję „Olimpia“ krepšininkai nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą.

„Olimpia“: Kevinas Punteris 22, Kyle'as Hinesas 20, Shavonas Shieldsas 15, Kyle'as Hinesas 9.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 15, Lukas Lekavičius 14, Augustine'as Rubitas 13, Marius Grigonis 10, Joffrey Lauvergne'as 9 (5 rez. perd.), Nigelis Hayesas 9 (6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 8 (8 rez. perd.), Steve'as Vasturia 8, Martinas Gebenas 2, Paulius Jankūnas 2, Artūras Milaknis 0.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 92:98 (25:21, 15:31, 24:21, 28:25).

40 min. Vis dėlto išsigelbėti nepavyko. Paskutinę minutę „Olimpia“ neklysta.

39 min. Roko Jokubaičio tritaškis. Vilčių dar yra. 85:89.

38 min. Thomasas Walkupas įleidžia tritaškį iš aikštės krašto, bet tuo pačiu atsako ir Sergio Rodriguezas (82:86). Maža to, tritaškį paleidžia ir Malcolmas Delaney. Skaudu – 82:89.

37 min. Pajutę pavojų, „Olimpia“ krepšininkai susikaupia ir užbaigia kelias atakas. Kevinas Punteris taikliu metimu vėl padidina atotrūkį iki keturių taškų.

36 min. 20 taškų persvarą iššvaistęs Milanas atrodo sutrikęs.

35 min. Lukas!!! Lekavičius lygina rezultatą (77:77).

34 min. Augustine'as Rubitas iš po krepšio (75:77).

33 min. Lukas Lekavičius paleidžia iš toli. 71:74.

Marius Milašius Marius MILAŠIUS, 15min sporto žurnalistas
Nors Rokas Jokubaitis vakar jau atšventė 20-ąjį gimtadienį, leidžiantį jam legaliai vartoti alkoholį, „Žalgirio“ talentas rungtynių su „Olimpia“ išvakarėse dar turbūt apsiribojo vaikišku, o ne alkoholiniu šampanu. Roko sąskaitoje jau pakartotas karjeros rezultatyvumo rekordas (12 taškų), o „Žalgiris“ nagais kabinasi į Milano dizainerių apsiaustus.

32 min. Du puikūs Roko Jokubaičio epizodai ir „Žalgiris“ grįžta. Rokas jau – rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose. 68:73.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 64:73 (25:21, 15:31, 24:21).

30 min. Kevino Punterio 20-asis taškas.

28 min. Zachas LeDay pasimauna ant Augustine'o Rubito klaidinančio judesio ir žalgirietis krauna iš viršaus – 56:67.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min sporto žurnalistas
M.Schilleris gavo techninę už tai, kad buvo ant parketo per Milano ataką! Aš jį suprantu. „Žalgiriui“ gynyboje praverstų šeštas žmogus.
Istorinis momentas – pirmoji M.Schillerio techninė pražanga „Žalgiryje“! Žiema dar neprasidėjo, o Kalėdų stebuklai jau čia. Tiesa, ilgai įsikarščiavęs austras nebuvo ir jau po kelių akimirkų ramiai diskutavo su arbitru.

27 min. Martinas Schilleris praranda savitvardą. Rungtynių metu žengia į aikštę beveik ties tritaškio linija ir gauna techninę pražangą. 49:67...

26 min. Marius Grigonis pataiko ir tritaškį. „Žalgirio“ spurtas 7:0. 49:62.

25 min. Kevinas Punteris gauna nesportinę pražangą. Marius Grigonis sumeta baudas – 46:62.

Beje, ką tik Berlyne „Zenit“ 73:66 palaužė ALBA klubą. A.Gudaitis svečiams pelnė 16 taškų. „Zenit“ kitą savaitę atvyks į Kauną. Gal tai bus panašesnio lygio varžovai nei turime šįvakar?

23 min. „Žalgirio“ laivas skęstas. Shavonas Shieldsas didina savo komandos persvarą iki 20 taškų. Prasti popieriai – 42:62.

22 min. Kevinas Punteris du taškai su Steve'o Vasturios pražanga – 42:60

M.Schilleris per ilgąją pertrauką akcentuoja, kad negalima leisti varžovams mesti tritaškių iš kampų, o S.Vasturia 20-ąją trečiojo kėlinio sekundę palieka laisvą metiką kampe. Gal austras nurodymus dalino ne angliškai, o vokiškai?

21 min. Kėlinį tritaškiu pradeda Kevinas Punteris ir jau -15.

Milaniečiai iki šių rungtynių vidutiniškai įmesdavo po 8,5 tritaškio per rungtynes. Šiandien tinklelį jau skrodė 10 iš toli paleistų kamuolių. M.Schilleriui bus apie ką pamąstyti per ilgąją pertrauką.
„Žalgirio“ gynybą daužo Milano snaiperiai. Antrajame kėlinyje jie pataikė 7 iš 8 tritaškių (pirmajame 3 iš 8).

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 40:52 (25:21, 15:31).

20 min. Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ spurtuoja 7:0 ir grįžta į rungtynes. Lieka šeši taškiukai – 40:46. Paskutinėmis sekundėmis fantastišką tritaškį pataiko Sergio Rodriguezas.

19 min. Zacho LeDay 16-asis taškas. Amerikietis labai užsivedęs ir žaidžia puikias rungtynes. Pirmą kartą deficitas pasiekia dviženklę žymą – 31:43.

18 min. Milano snaiperiai įsibėgėja. Shavonas Shieldsas įleidžia iš aikštės krašto. 31:40.

Gal Pauliui Jankūnui derėtų peržiūrėti kelis Dariaus Songailos epizodų įrašus ir atrasti „songailtaškį“? „Žalgirio“ kapitonas šį sezoną jau 9 sykius pabandė iš toli, bet didžioji dalis kamuolių trenkėsi į priekinę lanko dalį. Žingsnis į priekį – kamuolys į krepšį? Dariui tai veikė puikiai.

15 min. Kyle'as Hinesas krauna iš viršaus. 0:11 – tokia liūdna atkarpa ir jau 27:35.

14 min. Vladimiras Micovas paleidžia iš toli. Martinas Schilleris prašo minutės pertraukėlės. 27:31.

13 min. Kevinas Punteris vis dažniau imasi iniciatyvos. Dar vienas jo sudėtingas metimas per Steve'o Vasturios rankas. Milanas grįžta ir perima iniciatyvą. 27:28.

11 min. Kevinas Punteris paleidžia įspūdingą tritaškį.

Komanda pirmauja prieš žvaigždes. 7:1 pagal rezultatyvius perdavimus „Žalgirio“ naudai.

Beje, Mike'as D.Antoni yra žaidęs ir dirbęs treneriu Milane. Žalgiriečiai jaučia tai.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 25:21.

Trinu akis ir bandau suprasti – čia „Žalgiris“ ar Mike'o D'Antoni laikų „Phoenix Suns“? M.Schillerio vyrai kaip išdegę lekia į greitą puolimą, kuriame jau pelnė 10 taškų. Kad tik nepritrūktų kvapo

10 min. „Žalgiris“ labai žaibiškai puola. Greitajame puolime kauniečiai jau pelnė 14 taškų. Puiku!

9 min. Luko Lekavičiaus nuostabus reidas. Du taškai su Sergio Rodriguezo pražanga. Po pertraukos „Žalgiris“ vėl priekyje – 23:21.

8 min. Tritaškiu prabyla ir Rokas Jokubaitis – 20:21.

7 min. Mariaus Grigonio nuostabus epizodas. Atsilaisvina nuo gynėjo ir paleidžia taiklų tritaškį – 17:19.

6 min. Gerą atkarpą žaidžiantis Steve'as Vasturia lygina rezultatą – 12:12.

Ketvirtą rungtynių minutę Zachas LeDay taškais (9) jau viršijo savo rezultatyvumo vidurkį šį sezoną (7). Galbūt Paulius Jankūnas per dažnai į „Žalgirio“ drausmės lentą jį užrašydavo, kad toks užsidegęs?

5 min. Puikus epizodas. Marius Grigonis „pakabina“ kamuolį virš lanko ir Joffrey Lauvergne'as krauna iš viršaus. Dar viena prancūzo puikiai pasibaigusi ataka ir po minutės pertraukėlės žalgiriečiai spurtuoja 7:2. 10:12.

Rokas Pakėnas Rokas PAKĖNAS, 15min sporto žurnalistas
Zachas LeDay dvikovos starte laužo jam gerai pažįstamą Paulių Jankūną. Metimai iš toli, metimai iš „du prieš du“ situacijų. Amerikietis per 4 minutes jau turi 9 taškus, nors iki dvikovos su „Žalgiriu“ jis rinko po 8 taškus.

4 min. „Žalgirio“ puolimas stringa, o Kevinas Punteris paleidžia tritaškį – 3:9.

3 min. Zachas LeDay pelno pirmuosius šešis Milano taškus. Atsiliekame 3:6.

2 min. Graži pradžia. Thomasas Walkupas įleidžia tritaškį, po kurio metimo iš po krepšio atsako buvęs žalgirietis Zachas LeDay.

1 min. Kauniečių starto penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne'as

Dar vienas parankus varžovas Pauliui Jankūnui – Zachas LeDay, dar vienas „Žalgirio“ veterano žaidimas nuo pirmųjų minučių. Milano „Olimpia“ komandoje, kaip ir Maskvos CSKA, žaidžia tvirti tretieji numeriai – Shavonas Shieldsas ir Vladimiras Micovas, tad lengvojo krašto puolėjo pozicijoje vėl turėtume išvysti ir Nigelą Hayesą. Smagu, kad Martinas Schilleris pradeda taikytis prie varžovų, o gal šioje šachmatų partijoje su italų profesoriumi Ettore Messina „Žalgirio“ treneris bus paruošęs daugiau kozirių?
Kai paskutinį kartą „Žalgiris“ žaidė prieš Milano klubą, buvo pasiektas aštuonerius metus nematytas rezultatyvumas – prieš pat pandemiją žalgiriečiai „dizaineriams“ išrašė 105 taškų sąskaitą. „Olimpia“ ne kokią gynybą demonstruoja ir šio sezono pradžioje – milaniečiai pagal gynybos reitingą yra šešti nuo galo Eurolygoje. Tiesa, „Žalgiris“ šioje kategorijoje dar prastesnis – trečias nuo galo. Laukia taškų lenktynės?

Prieš atletišką Kyle'o Hineso ir Zacho LeDay tandemą M.Schilleris startiniame penkete rikiuoja augalotą Joffrey Lauvergne'o ir Pauliaus Jankūno duetą. Du mėnesius nekitusiame „Žalgirio“ penkete jau antrose rungtynėse iš eilės nėra Nigelio Hayeso. M.Schilleris ėmė taikytis prie varžovų, ar P.Jankūnas starto penkete taps įprastu reiškiniu?