2020 02 29

Italų spauda apie fatališką mačą Kaune: „Žalgiris“ stumia Milaną iš atkrintamųjų varžybų“

Didžiausi Italijos laikraščiai ir sporto portalai apgeilestavo, kad Milano „Olimpia“ krenta į dar didesnę duobę. O gilyn pastūmė ne kas kitas, o „Žalgiris“, Kaune laimėjęs po pratęsimo itin svarbų Eurolygos mačą 105:97. „Milanas neturi žaisti taip: ketvirtas pralaimėjimas iš eilės, šįkart „Žalgiriui“ per pratęsimą“, – skelbė „Gazzetta dello Sport“ antraštė. „Milanas įveiktas „Žalgirio“: atkrintamosios eina nuo mūsų šalin“, – reziumavo „Corriere dello Sport“.

„Kovingi, bet nesėkmingi prieš „Žalgirį“, – rašė gazetta.it po Eurolygos rungtynių Kaune.

Didžiausias Italijos sporto dienraštis pažymėjo dviejų savo žaidėjų taškų serijas, bet jų buvo per mažai prieš trijų „Žalgirio“ žaidėjų vedamą „Žalgirį“: „Micovo ir Rodriguezo blyksniai laikė Milano komandą, bet lemiamu momentu Hayeso, Ulanovo ir LeDay energijos buvo daugiau.“

Vienas didžiausių Italijos laikraščių „Repubblica“ darė liūdną išvadą po to, kai Milano klubas po pralaimėjimo iš 11 vietos smuko į 12-ąją, į dešimtą poziciją praleidęs „Žalgirį“.

„Fatališka nesėkmė per pratęsimą, Kaunas stumia Milaną iš atkrintamųjų“, – skelbė „Repubblica“.

Ji skaičiavo, kad Ettore Messinos treniruojama komanda pralaimėjo jau ketvirtą kartą iš eilės ir stipriai komplikavo savo poziciją kovoje dėl atkrintamųjų varžybų.

„Nėra šviesos tunelio gale, – pasakojo savo skaitytojams „Reppublica“, – Milano duobė Eurolygoje tapo dar gilesnė.“

Milano komanda buvo per daug aplaidi gynyboje, dengiantis nuo Edgaro Ulanovo ir jo komandos draugų atakų, kurie rado būtų pelnyti taškus per lengvai, – vertino italų laikraštis.

„Kad Jasikevičiaus komanda žaidė agresyviau liudijo „Žalgirio“ mestų baudų skaičius (30), kai Milano komanda metė tik 18, – skaičiavo „Repubblica“. – Dar nesibaigiant reguliariam rungtynių laikui penki „Žalgirio“ žaidėjai jau buvo pelnę po dviženklę taškų sumą.“

Nigelas Hayesas (21 taškas), Zachas LeDay (19), Thomasas Walkupas (18), Edgaras Ulanovas (16) ir Jockas Landale'as (14) nebuvo vieninteliai kariai.

„Pratęsimo pradžioje Luko Lekavičiaus pataikytas tritaškis parodė, kad „Žalgiris“ turi daugiau fizinės energijos“, – padarė išvadą „Repubblica“.

„Corrierie dello sport“ pažymėjo, kad iš pastarųjų aštuonerių mačų E.Mesinos treniruojama komanda, pralaimėjo net septynerias.

„Nors Ettore Messina berniukai likvidavo 10 taškų skirtumą ketvirtajame kėlinyje, jie sugriuvo per pratęsimą prieš lietuvius. Vieta lentelėje stumia link ašarų“, – apgailestavo „Corrierie dello sport“.

Nušviečiant krepšinio rungtynes Kaune italai neminėjo koronaviruso, bet, žinoma, tai lieka svarbi tema visai Italijai ir jos sportui.

Didžiųjų portalų aukščiausios pozicijos šeštadienį buvo sutelktos sprendimui dėl „Serie A“ futbolo čempionato rungtynių šį savaitgalį.

Nors iš pradžių buvo mąstyta daugumą mačų žaisti be žiūrovų, tačiau šeštadienį priimtas sprendimas penkerias rungtynes nukelti į gegužės 13 dieną.

Tarp jų nukeltas mačas tarp Italijos futbolo lyderių Turino „Juventus“ ir Milano „Inter“. Italų futbolo milžinai turėjo žaisti sekmadienį be žiūrovų, bet šios rungtynės transliuojamos į daugybę šalių, tuščiame stadione transliacijos negalėtų vykti, tad galiausiai nuspręsta nukelti rungtynes, nors tvarkaraštis ir taip pakankamai įtemptas.