2020 01 25

Karčią piliulę Kaune nurijęs R.Giedraitis atviras: „Neturėjome jokių šansų“

Kai „Žalgirio“ krepšininkai viena ataka po kitos svilino Berlyno ALBA krepšį, Robertui Giedraičiui teliko nutaisyti rimtą veidą. Tėvas puikiai suprato, jog sūnaus Roko laukia ilgas ir liūdnas vakaras. Kauniečiai namuose pagerino sezono rezultatyvumo rekordą ir 104:80 nukovė svečius iš Vokietijos sostinės.

Vienu iš Eurolygos sezono atradimų tapusio lietuvio vizitas Kaune nuo pirmų minučių klostėsi sunkiai.

Nors Rokas puolime buvo vienas ALBA lyderių, tačiau visa komanda turėjo neišgydomų problemų gynyboje. Per pirmąją rungtynių dalį ALBA praleido 54 taškus, o reikalai negerėjo ir po pertraukos – 104 „Žalgirio“ taškai ir pakartotas šio sezono taiklių tritaškių rekordas (14).

R.Giedraitis penktadienį „Žalgirio“ arenoje pelnė 12 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis į komandos kraitį įnešė 16 naudingumo balų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos vakaras Kaune, susitinka Kauno „Žalgiris“ ir Berlyno „Alba“

Naudingumu lietuvis nusileido tik Landry Nnoko (27 naud. bal.).

Rokas su tėčiu susitiko nukabinęs nosį. Jo komanda pralaiminėjo dauguma mikrodvikovų, o ketvirtajame kėlinyje galėjo tik sumažinti skirtumą, kai aikštėje pasirodė Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas.

„Įspūdis blogas. Nebuvo šansų laimėti. „Žalgiris“ visa galva buvo geresnis už mus. Gynyboje ir puolime jie buvo greitesni, o taip neturėtų būti. Turime mokytis. Esame jauna komanda“, – kalbėjo 12 taškų įridenęs puolėjas iš Lietuvos.

Po mačo žaidėjas akivaizdžiai atrodė nusiminęs, o visoje ALBA rūbinėje tvyrojo nejauki tyla. Vos išklausę, ką žaidėjams turi pasakyti Aito Garcia Renesesas, visi, kaip susitarę, patraukė į dušo kabinas.

Rūbinėje liko vos vienas krepšininkas vardu Rokas. Berlyno ALBA žaidėjas pasidalino savo mintimis apie rungtynes su eurolyga.lt.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rokas Giedraitis

– Kas nutiko pirmoje rungtynių pusėje, kad „Žalgiris“ pabėgo į priekį?

– Jie pataikė savo metimus ir metė laisvi. Visada lengviau, kai pataikai.

– ALBA labai strigo puolime. Kodėl taip nutiko?

– Nežinau. Kartais įkrenta, kartais neįkrenta... kaip diena užplaukia.

– Koks buvo jausmas rungtyniauti prieš tokią pilną lietuvių aistruolių armiją?

– Visą laiką yra tie sentimentai. Vistiek tai yra Lietuva. Grįžt, pamatyt draugus visus ir lietuvių kalba galiu bendrauti... Tikrai smagu grįžti į savo gimtąją žemę.

– Ketvirtajame kėlinyje po kelių tavo sėkmingų epizodų „Žalgirio“ arena ėmė ploti. Nebuvote nustebęs?

– Nelabai tuo metu ir buvo įdomu. Kai pralaiminėji 30 taškų, tai tikrai sunku žaisti. Kai yra toks rezultatas tik stengiesi padaryti nors ką geriau.

– Galbūt teko bendrauti jau su rinktinės treneriu Dariumi Maskoliūnu apie ateinančią vasarą?