2021 04 08

Trenkė durimis: nukraujavęs „Žalgiris“ Eurolygos sezoną uždarė įspūdinga pergale

Kauno „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje – baigtas. Paskutiniosiose reguliariojo sezono rungtynėse Martinas Schilleris vertėsi net be trijų svarbių krepšininkų, tačiau Lietuvos čempionai galingai trenkė durimis ir 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18) nukovė Atėnų „Panathinaikos“.

Prieš rungtynes, per pertrauką ir po finalinės sirenos 15min feisbuke žiūrėkite karščiausių įvykių aptarimą laidoje „Karštom pėdom“.

Kauniečiai šiame sezone per 34 rungtynes sugebėjo iškovoti 17 pergalių ir patyrė tiek pat nesėkmių.

„Žalgiriui“ padėti dėl COVID-19 infekcijos negalėjo Augustine’as Rubitas ir Nigelas Hayesas, o Joffrey Lauvergne’as nežaidė dėl nugaros traumos. Jau kurį laiką kauniečiai vertėsi ir be Artūro Milaknio.

Į starto penketą M.Schilleris metė Karolį Lukošiūną, o per pirmą kėlinį „Žalgiris“ pataikė visus septynis mestus dvitaškius. 12:0 spurtą surengę kauniečiai po pirmų 10-ties minučių pirmavo 27:14, bet antrajame kėlinyje jau varžovai surengė gerą atkarpą ir priartėjo vieno metimo atstumu. Į pertrauką komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 52:47.

Po pertraukos žalgiriečiai į aikštę išėjo užtikrintesni. Mario Hezonja užsidirbo techninę pražangą už kalbas su teisėjais, o aikštės šeimininkai trečią kėlinį pradėjo spurtu 12:2. Vienu metu skirtumas siekė jau 19 taškų (71:52), bet tada PAO atkuto ir prieš paskutines 10 minučių šiame Eurolygos sezone „Žalgiris“ buvo priekyje 74:60.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžioje „Panathinaikos“ dar bandė kabintis, vėliau „Žalgiris“ nutolo ir jau tapo nepavejamas.

Beje, Eurolygoje debiutavo 18-metis Mantas Rubštavičius, žengęs į aikštę, kai iki rungtynių pabaigos buvo likusios dvi minutės. Jaunuolis išprovokavo varžovo pražangą ir drąsiai sumetė abu baudų metimus.

Lukas Lekavičius pelnė 20 taškų „Žalgiriui“ ir buvo rezultatyviausias.

Thomasas Walkupas surinko 18 taškų (6/6 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas net 29 naudingumo balus.

„Žalgiris“ puikiai pataikė: realizavo 61 proc. dvitaškių (22/36) ir 46 proc. tritaškių (13/28).

„Žalgiris“: L.Lekavičius 20, Th.Walkupas 18 (5 rez. perd., 6 išpr. praž., 29 naud. bal.), R.Jokubaitis 10, P.Garino 8, M.Blaževičius (4 atk. kam.) ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) po 7, M.Grigonis (5 rez. perd.) ir K.Lukošiūnas po 6, M.Rubštavičius 2, S.Vasturia 1.

„Panathinaikos“: N.Nedovičius 17, B.Bentilas 13, Z.Auguste'as ir I.Papapetrou po 9.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Panathinaikos“
22/36 (61 proc.) Dvitaškių pataikymas 13/31 (42 proc.)
13/28 (46 proc.) Tritaškių pataikymas 13/30 (43 proc.)
10/12 (83 proc.) Baudų metimų pataikymas 13/17 (77 proc.)
30 Atkovoti kamuoliai 27
21 Rezultatyvūs perdavimai 23
10 Perimti kamuoliai 11
5 Blokuoti metimai 1
14 Klaidos 15
18 Pražangų skaičius 21

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“

38 min. Vienintelė likusi intriga – galutinis rezultatas. Dabar jis 90:68.

35 min. Dar viena R.Jokubaičio tritaškė bomba, tritaškį prideda ir L.Lekavičius – 88:64.

34 min. R.Jokubaitis pataikė iš toli. Panašu, kad nugalėtojo klausimas jau atsakytas – 82:63.

33 min. L.Lekavičius puikiai suranda M.Gebeną po krepšiu ir skirtumas didėja – 79:63.

31 min. PAO treneris po trečiojo kėlinio dar užsidirbo techninę pražangą dėl pernelyg aktyvaus diskutavimo su arbitrais. N.Nedovičius pataikė iš toli ir kauniečių pranašumas mažėja – 75:63.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 74:60

30 min. Per paskutines keturias minutes „Žalgiris“ nepelnė vos tašką.

29 min. Na, šiandien labai jaučiasi, kad nei vienai iš komandų rungtynės nieko nereiškia. „Žalgiris“ jaučiasi laisvai ir puikiai rungtyniauja, o PAO ekipa atrodo demotyvuota – 73:56.

26 min. Bus net keista, jei šiandien „Žalgiris“ nepelnys 100 taškų – 73:55.

25 min. M.Blaževičius nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė taškus – 71:52.

24 min. E.Bochoridis ir P.Jankūnas smeigė po tritaškį – 69:52.

23 min. 12:2 kėlinį pradėjo žalgiriečiai. Puiki antros rungtynių pusės pradžia – 64:49.

22 min. K.Lukošiūnas smeigė tritaškį, M.Hezonja užsidirbo techninę pražangą ir „Žalgirio“ pranašumas vėl dviženklis – 59:49.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 52:47

18 min. M.Gebeno puikus epizodas ir galingas dėjimas iš viršaus! Bet štai B.Bentilas pataikė tritaškį. Th.Walkupas pelno 11-ąjį tašką ir jau 50 taškų yra suvertęs „Žalgiris“ – 50:42.

17 min. M.Grigonis laikė, laikė kamuolį iki paskutinių atakos sekundžių. Jo laimei, ataką stebuklingu tritaškiu išgelbėjo Th.Walkupas – 46:37.

16 min. Oi kokį sunkų tritaškį su pražanga pataikė N.Nedovičius. Bet žalgiriečiai vis dar pirmauja – 41:37.

14 min. L.Lekavičius taikliai meta iš toli jau antroje atakoje iš eilės. 12 taškų mažojo gynėjo sąskaitoje – 39:30.

13 min. M.Hezonja krauna iš viršaus greitoje atakoje ir M.Schilleris vėl šaukia pasitarimą. Iš žalgiriečių pertraukos nieko nebeliko – 33:30.

12 min. Dar kartą M.Blaževičius žaidžia puikiai prieš varžovą, tačiau prašo keitimo. M.Hezonja smeigia jau antrą tritaškį ir M.Schilleris prašo pertraukėlės – 33:23.

11 min. M.Blaževičius drąsiai žaidžia vienas prieš vieną ir puikiai užbaigia ataką kaire ranka – 29:14.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 27:14

10 min. P.Garino puikiai įsiliejo į rungtynes. Dar penki jo taškai prieš kėlinio pabaigą.

9 min. R.Jokubaitis pratęsė „Žalgirio“ spurtą iki 12:0, tačiau galiausiai pavyksta ir svečiams pelnyti taškus. Kol kas labai geras kauniečių diktuojamas tempas – 24:11.

8 min. Gera kauniečių atkarpa. Po M.Gebeno baudų metimų skirtumas didėja iki aštuonių – 15:7.

5 min. Koks gražus P.Jankūno reidas iki krepšio ir du kapitono taškai – 9:7.

3 min. Gerai rungtynes pradėjo M.Grigonis, pataikęs dvitaškį ir tritaškį per pirmas tris minutes – 7:5.

1 min. Na štai, Karolis Lukošiūnas yra startiniame „Žalgirio“ penkete. Puikus šansas šiam jaunam krepšininkui.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Karolis Lukošiūnas, Marius Grigonis, Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas.

„Panathinaikos“: Howardas Sant-Roosas, Konstantinos Mitoglou, Nemanja Nedovičius, Ioannis Papapetrou, Georgios Papagiannis.