2021 03 05

Itališkas egzaminas – neišlaikytas: „Žalgiris“ krito prieš „Olimpia“

Kauno „Žalgiris“ sėkmingai dvigubos savaitės Eurolygoje užbaigti nesugebėjo. Martino Schillerio auklėtiniai laikėsi per kovinį atstumą didžiąją rungtynių dalį, tačiau perlaužti rungtynių nesugebėjo ir krepšinio profesoriaus Ettore Messinos egzamino neišlaikė – krito prieš Milano „Olimpia“ 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19).

Prieš rungtynes, per pertrauką ir po finalinio švilpuko aktualiausių įvykių aptarimą galėjote žiūrėti 15min laidoje „Karštom pėdom“, kuri transliuojama tiesiogiai feisbuke.

Joffrey Lauvergne’as pradėjo rungtynes 7 taškais iš eilės, tačiau prancūzas sėdo ant suolo ir „Olimpia“ ėmė veržtis į priekį. Po pirmojo kėlinio svečiai iš Milano buvo priekyje 19:13.

Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje skirtumas pasiekė ir dviženklę ribą, bet tada „Žalgirio“ žaidime įvyko kokybinis šuolis – varžovams bėgti aikštės šeimininkai nebeleido, o po sėkmingos ketvirčio pabaigos į didžiąją pertrauką žalgiriečiai išėjo atsilikdami vos 2 taškais – 32:34.

Po pertraukos scenarijus kartojosi. Vėl milaniečiai sėkmingiau pradėjo kėlinį, bet „Žalgirio“ puolimo traukinį tempė 7 taškus iš eilės rinkęs Nigelas Hayesas. Skirumas pavojingai didėjo, o ketvirčio pabaiga susiklostė sėkmingiau – atsilikimas siekė penkis taškus prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą (45:50).

Labai įtemptas buvo ketvirtas kėlinys, „Žalgiris“ net keletą kartų artėjo prie oponentų per vieno metimo atstumą, tačiau netikslūs metimai ir neužtikrinti sprendimai neleido persverti rezultato ir išplėšti pergalės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis

Marius Grigonis su 17 taškų buvo rezultatyviausias, o J.Lauvergne'as su 15 taškų, 9 atkovotais kamuoliais ir 24 efektyvumo balais – naudingiausias.

Shavono Shieldso mįslės taip ir neįminė „Žalgiris“ – danas pelnė 23 taškus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

„Žalgiris“ pataikė 43 proc. dvitaškių (18/42) ir 38 proc. tritaškių (6/16), varžovai dvitaškius metė 54 proc. (19/35), tritaškius – 42 proc. (8/19) taiklumu.

Kovą dėl kamuolių kauniečiai laimėjo 35:31, atliko M.Schillerio auklėtiniai ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 16 prieš 13.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

„Žalgiris“ su 15 pergalių ir 13 pralaimėjimų žengia 9-oje turnyro lentelės vietoje.

Kitas Eurolygos rungtynes kauniečiai kovo 12-ąją (penktadienį) žais su neįtikėtiną formą demonstruojančia Stambulo „Anadolu Efes“ komanda, kuri paskutinėse savo rungtynėse 100:70 nušlavė Maskvos CSKA.

„Žalgiris“: M.Grigonis 17 (3/6 trit., 5 atk. kam.), J.Lauvergne'as 15 (9 atk. kam., 3 rez. perd., 24 naud. bal.), L.Lekavičius 11, N.Hayesas 7, A.Rubitas 6, R.Jokubaitis (3 rez. perd.) ir K.Lukošiūnas po 3, P.Jankūnas 2.

„Olimpia“: Sh.Shieldsas 23 (7 išpr. praž., 27 naud. bal.), K.Punteris 14, K.Hinesas (7 atk. kam.) ir L.Datome po 10.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Olimpia“
18/42 (43 proc.) Dvitaškių pataikymas 19/35 (54 proc.)
6/16 (38 proc.) Tritaškių pataikymas 8/19 (42 proc.)
10/15 (67 proc.) Baudų metimų pataikymas 7/14 (50 proc.)
35 Atkovoti kamuoliai 31
16 Rezultatyvūs perdavimai 13
4 Perimti kamuoliai 5
1 Blokuoti metimai 2
13 Klaidos 13
19 Pražangų skaičius 21

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“

Likus 10 sek. Prametė A.Rubitas, nepataikė ir L.Lekavičius. Viskas.

Likus 20 sek. Sh.Shieldsas pataikė abu baudų metimus, vėl keturių taškų deficitas – 64:68.

Likus 35 sek. J.Lauvergne'as pataikė, laiko dar yra daug – 64:66.

Likus 50 sek. K.Punteris pelnė dvitaškį, atsiliekame – 62:66.

39 min. K.Hinesas suklydo, bet prarado kamuolį ir A.Rubitas. S.Rodriguezas nepataikė dvitaškio, bet K.Punteris perėmė kamuolį iš Th.Walkupo.

38 min. Nepavyko atsikovoti kamuolio po savo krepšiu, K.Hinesas pelnė dvitaškį, o M.Schilleris prašo minutės pertraukėlės. Atsiliekame penkiais taškais. Bet tam yra M.Grigonis, kuris įkrečia tritaškį! Jau tik du taškai – 62:64.

37 min. L.Datome prasižengė puolime. Po labai ilgos pertraukos „Žalgiris“ turi šansą lyginti rezultatą ar net jį persverti. Deja, bet J.Lauvergne'as gavo bloką, o L.Datome pataikė iš toli. J.Lauvergne'as atsakė dvitaškiu – 59:62.

36 min. Prametė abi baudas K.Hinesas, o tritaškę bombą numetė L.Lekavičius. Dar ir dvitaškį prideda Lukas – 57:59.

35 min. M.Grigonis įsmeigė itin svarbų tritaškį – 52:57.

34 min. Sh.Shieldsas nesustabdomas šiandien. Dar trys jo taškai ir dar didėjantis kauniečių atsilikimas – 49:55.

M.Grigonis dar prisikalbėjo ir gavo techninę pražangą. Abi komandos dar nesugebėjo užpulti per 24 sekundes. Klampus krepšinis.

33 min. Tokio kamuolio stabdymo koja pavydėtų P.Jankūnui ir A lygos kai kurie futbolininkai.

32 min. P.Jankūnas užtikrintai užbaigė ataką, nedaug trūko ir iki dėjimo iš viršaus – 49:52.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 45:50 (13:19, 19:15, 13:16)

30 min. L.Lekavičius! Koks sudėtingas jo metimas, palydėtas dar ir varžovo pražanga – 45:50.

29 min. P.Jankūnas nepataikė iš po krepšio.

28 min. Antrą kartą stojęs prie baudų metimo linijos jau neklysta R.Jokubaitis – 41:49.

27 min. Oi koks skaudus L.Datome tritaškis. R.Jokubaitis provokuoja pražangą metimo metu, bet prameta abi baudas. Reikia kabintis kauniečiams, nes, jei varžovai pabėgs, pavyti juos bus itin sunku – 39:49.

26 min. N.Hayesas pelnė kol kas visus taškus po pertraukos „Žalgiriui“. Šįkart puolėjas pataikė iš toli, bet jam atsakė Sh.Shieldsas – 39:46.

25 min. N.Hayesas pelnė taškus, o R.Jokubaitis išprovokavo J.Evanso pražangą puolime – 36:43.

24 min. Na, kėlinio pradžia ne iš gerųjų. M.Schilleris priverstas prašyti pertraukėlės po Sh.Shieldso dvitaškio, mat deficitas vėl auga iki devynių – 34:43.

21 min. Pirmuosius taškus po pertraukos pelnė svečiai, kauniečiai vis dar atsilieka – 32:36.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 32:34 (13:19, 19:15)

20 min. J.Lauvergne'as laužo gynybą po krepšiu!

19 min. Puiki atkarpa. Po M.Grigonio baudų metimų skirtumas sumažėjo iki keturių taškų – 30:34.

17 min. J.Lauvergne'as susitvarkė po krepšiu, bet Sh.Shieldsas pataikė iš toli – 24:34.

16 min. Gerai ištampo „Žalgirio“ gynybą varžovai, kurie šįkart baudžia tritaškiu. Buvo sumažėjęs skirtumas, bet jis vėl jau 9 taškai – 22:31.

14 min. Oi kaip gražiai žaidžia A.Rubitas, kuris pelnė dvitaškį su varžovo pražanga – 20:26.

13 min. Ech. Du gerus epizodus keičia du ne tokie geri. K.Lukošiūnas prarado kamuolį ir dar prasižengė prieš dvitaškį pelniusį L.Datomę. Vėl dviženklis deficitas – 16:26.

12 min. K.Lukošiūnas nesutrinka, kai neįmeta. Ramiai smeigia jis tolimą strėlę į taikinį – 16:23. O dar ir pražangą K.Tarczewskio išprovokavo snaiperis.

11 min. K.Lukošiūnas prametė laisvas, L.Lekavičius neišnaudojo antrojo šanso, o skirtumas didėja jau iki dviženklio – 13:23.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 13:19

9 min. Atrodė, kad prasižengė prieš R.Jokubaitį varžovas, bet teisėjų švilpukai tyli. Kol kas kauniečiams taškus rinkti sekasi sunkokai – 13:19.

7 min. Laisvas Sh.Shieldsas paliktas ir baudžia jis metimu iš vidutinio nuotolio. M.Schilleris šaukia pasitarimą, po kurio M.Grigonis pelno taškus – 12:17.

6 min. Teisėjai peržiūri R.Jokubaičio metimą, tačiau jo neįskaito – išleido kamuolį gynėjas keliomis sekundės dalimis per vėlai. K.Punteris įkrėtė tritaškį ir deficitas didėja – 10:15.

5 min. M.Grigonis smeigė tritaškį – 10:10.

4 min. J.Lauvergne'as neturėjo vargo, likęs prieš žemesnį varžovą, o kitoje atakoje prancūzas pelno dvitaškį su pražanga. Kol kas tik jis pelno taškus žalgiriečiams – 7:8.

3 min. R.Jokubaičiui sunku prieš Sh.Shieldsą, kai šis žaidžia nugara į krepšį – 2:6.

2 min. K.Hinesas pelnė taškus, o J.Lauvergne'ą nuo dėjimo sustabdė tik pražanga. Po prancūzo baudų metimų – 2:4.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė K.Punteris – 0:2.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

„Olimpia“: Kevinas Punteris, Michaelas Rollas, Shavonas Shieldsas, Jeremy Evansas, Kyle'as Hinesas.