2020 01 02

Kosminį krepšinį užsukęs L.Lekavičius: „Tikiuosi, kad tai pridės pasitikėjimo“

Luko Lekavičiaus užkurtas Kauno „Žalgiris“ (5-12) išlipo iš 15 taškų duobės bei 2020-uosius metus pradėjo pergale prieš nukraujavusią Tel Avivo „Maccabi“ (11-6) ekipą. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje triumfavo 73:68 (17:21, 12:13, 24:19, 15:12).

Mačo didvyriu tapęs gynėjas 21 tašką pelnė vien per antrąją rungtynių pusę, kai iki ilgosios pertraukos buvo sukrapštęs vos 2.

Varžovų gynybą kai sviestą raikęs ir terorizavęs L.Lekavičius per 22 minutes surinko 23 taškus (3/5 dvit., 4/6 trit., 5/5 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, 3 kartus prasižengė ir surinko 20 naudingumo balų.

Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios šio sezono krepšininko rungtynės. Komandos draugų dėmesio ir pasveikinimų jis sulaukė tiek aikštelės viduryje po finalinio arbitrų švilpuko, tiek komandos rūbinėje.

„Malonu sužaisti tokias rungtynes, – po pergalės Eurolyga.lt sakė L.Lekavičius. – Tikiuosi, kad tai pridės pasitikėjimo. Žaidžiau savo žaidimą, pataikiau metimus ir tiek. Nebuvo akcento žaisti ant manęs. Krepšinis yra sportas. Kažkada pasiseka, kažkada ne. Šiandien įkrito viskas.“

Tel Avivo ekipa šio vakaro rungtynėse vertėsi be šešių žaidėjų: Nate‘o Wolterso, Tariko Blacko, Omri Casspi, Scottie Wilbekino, Othello Hunterio ir Johno DiBartolomeo. Pastarasis – taikliausias „Maccabi“ snaiperis (47,1 proc.), pirmieji penki – rezultatyviausi komandos žaidėjai, kartu per rungtynes vidutiniškai pelnantys net 56,8 taško.

„Nelabai keitė planą, – apie S.Wilbekino ir O.Hunterio nežaidimą sakė L.Lekavičius. – Gera komanda, nusipirko naujų žaidėjų, turi ilgą suolą. Nemanau, kad tai kažką labai keitė. Galbūt kažkiek jautėsi jų nuovargis. Sprendimai gal buvo iš nuovargio. Kvaili perdavimai, daug klaidų. Žinoma, tai buvo ir mūsų gynybos nuopelnas.“

Tiesa, mačo pradžia geros pabaigos nežadėjo, nors ir Tel Avivo komanda į Kauną atvyko be šešių žaidėjų.

„Žalgiris“ stipriai užstrigo antrajame ketvirtyje, kuomet taškų nepelnė daugiau nei šešias minutes. „Maccabi“ surinko 11, o šeimininkų taškų badą nutraukė Zacho LeDay dėjimas greitoje atakoje (27:34). Per juodą atkarpą žalgiriečiai prametė 10 metimų iš eilės bei suklydo 5 kartus.

Bėdos tęsėsi ir po ilgosios pertraukos. Thomasas Walkupas pametė du kamuolius, o po „Maccabi“ centro Jake‘o Coheno dvitaškio žaliai baltų deficitas pasiekė rekordinę 15 taškų ribą 29:44.

„Pradžia buvo labai sunki, pradėjome be jokio greičio. Pakeitėme šiek tiek gynybą, išmušėme varžovus iš vėžių. Pataikėme metimus ir iškovojome pergalę“, – sakė L.Lekavičius.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po truputį ėmė kapstytis, o tai inicijavo geriausias rungtynes sužaidęs L.Lekavičius. KC Riversas perėmė du kamuolius paeiliui ir pelnė 4 taškus, Lukas Lekavičius smeigė tritaškį, o „Žalgirio“ arenoje užsikūrę žiūrovai suorganizavo seniai matytą bangą.

Aikštelės šeimininkų spurtas 17:4 leido jiems prieš lemiamą ketvirtį išlyginti rezultatą 53:53. Per trečiąjį ketvirtį labiausiai blizgėjo 10 taškų surinkęs L.Lekavičius.

Solidžią gynybą „Žalgiris“ rodė ir ketvirtajame kėlinyje, o spurtas išsitęsė iki 18:0. „Maccabi“ nerado kelio link varžovų krepšio, o po dar vieno L.Lekavičiaus tolimo metimo pranašumas išaugo iki 7 taškų.

„Trečiajame kėlinyje buvo pagrindinis spurtas. Ačiū Dievui, nepasidavėme, kai buvo -15. Kovojome iki galo ir grįžome į rungtynes. Tai buvo raktas į pergalę“, – kalbėjo naudingiausias mačo žaidėjas.

Susitikimo pabaigoje atmosfera Nemuno saloje įkaito iki maksimumo, o nervų karą laimėjęs „Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės bei ėmė ropštis iš lentelės dugno.

„Neišmoksime (žaisti mačų pabaigas) per vienas rungtynes. Esame jauna komanda, todėl nemokame žaisti rungtynių pabaigų. Tobulėjame ir bandysime išspręsti šią problemą“, – sakė L.Lekavičius.

Kitą ketvirtadienį žalgiriečiai vyks į Madridą, kur jų lauks 12 pergalių paeiliui iškovojęs karališkasis „Real“.