2020 01 16

Kosminis „Chimki“ krepšinis: tritaškių liūtis, A.Švedo rekordas ir kepurėmis užmėtytas „Real“

Du su puse mėnesio pralaimėjimų Eurolygoje nepatyręs Madrido „Real“ (15-5) klubas viešnagę Rusijoje prisimins taip pat karčiai, kaip kadaise iš jos strimgalviais atsitraukusi Napoleono kariuomenė. 13 pergalių iš eilės seriją užfiksavę karaliai išvykoje be prošvaisčių 94:102 (21:25, 23:30, 25:25, 25:22) nusileido Maskvos srities „Chimki“ (9-11) klubui ir Rusijos širdyje pralaimėjo antrą kartą per tris dienas.
Aleksejus Švedas ir Stefanas Jovičius
Aleksejus Švedas ir Stefanas Jovičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Antradienį visai kitokio stiliaus mače „Real“ nusileido ir Maskvos CSKA klubui – 55:60.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai įspūdingą pergalę grindė tritaškiais.

„Chimki“ ekipa šiame susitikime pataikė net 15 tritaškių iš 27 ir liko vos per vieną metimą nuo sezono rekordo – rungtynėse su Pirėjo „Olympiakos“ Pamaskvio ekipa buvo pataikiusi 16 tolimų metimų. Tiesa, tąsyk jiems prireikė net 40 bandymų.

Fantastiškas rungtynes sužaidė Aleksejus Švedas. „Chimki“ vedlys per 28 minutes pelnė 21 tašką (3/3 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko net 13 rezultatyvių perdavimų, prarado 6 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.

13 perdavimų yra naujas ruso karjeros rekordas – iki šiol jis daugiausiai buvo asistavęs 12 kartų per susitikimą.

Beveik visas rungtynes pirmavęs „Chimki“ klubas visus reikalus išsprendė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai spurtavo 13:0 ir atitrūko net 93:69.

20 taškų persvarą Rusijos ekipa turėjo ir likus mažiau nei dviem minutėms, bet „Real“ užbaigė rungtynes 12:0 ir bent jau sugebėjo nepralaimėti didžiuliu skirtumu.

„Chimki“ tai buvo pirmoji pergalė po keturių pralaimėjimų iš eilės.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 21 (5/7 trit., 13 rez. perd., 6 kld., 31 naud. bal.), Devinas Bookeris 15 (6/9 dvit.), Janis Timma (2/7 trit.) ir Anthony Gillas (3/5 trit.) po 13, Jonas Jerebko 11, Sergejus Karasiovas 10.

„Real“: Jordanas Mickey 20 (6/8 metimai, 29 naud. bal.), Fabienas Causeuras 17 (3/4 trit.), Facundo Campazzo ir Trey Thompkinsas po 10.