Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 23d. 18:15

Krepšinio romantikui iš Ispanijos iki šiol dėkingas Šaras: „Daug ką iš jo perėmiau“

Kauno „Žalgirio“ akivaizdoje – išskirtinis varžovas, Šarūno Jasikevičiaus mūšio linijoje – jam svarbus ir įsimintinas priešininkas. Šaras ir jo „Žalgirio“ vyrai penktadienį Eurolygoje pasitinka Roko Giedraičio Berlyno ALBA krepšinio romantiku Aito Garcia Renesesu, su kuriuo žalgiriečių strategą sieja labai malonūs prisiminimai.

Penktadienis | Eurolyga | „Žalgiris“ – ALBA | 20:00 | Kaunas

Kai prieš 18 metų Šarūnas Jasikevičius Barselonoje kovojo dėl vietos po saule, įžengė Aito Garcia Renesesas ir ramiai įteikė jaunam lietuviui namų raktus.

25-erių lietuvis „Barcelona“ žvaigždžių erdvėlaivyje gavo visišką laisvę spausti mygtukus ir sukioti vairą.

Rašydamas knygą „Laimėti neužtenka“, Šaras ispaną pristatė kaip tikrą džentelmeną – vyrą ir trenerį, kokių šiais laikais reta.

„Jis idealiai tiko tam mano karjeros momentui“, – knygoje rašė Š.Jasikevičius.

Getty Images/ Euroleague nuotr./Aito Garcia Renesesas
Getty Images/ Euroleague nuotr./Aito Garcia Renesesas

Vyriausias Eurolygos treneris liko ištikimas savo skoniui.

73-ejų ispanas visada garsėjo kaip rizikuoti mėgęs ir pasireikšti jauniems žaidėjams leidęs treneris, kuris drąsiai priimdavo į komandą net ir ne pačius garsiausius krepšininkus.

A.Renesesas nelabai pasitiki skautingu ir pernelyg nestudijuoja priešininkų, bet jam svarbiausia išmokyti savo auklėtinius žaisti taip, kaip jam atrodė teisinga.

Intensyvus žaidimas su varžovų spaudimu ir rizikingais metimais. Laisvas krepšinis su daug improvizacijos. Laisvė klysti, mokytis ir daryti išvadas pačiam.

Kaune lankysis Berlyno ALBA – greičiausią žaidimo tempą Eurolygoje užduodanti komanda. Jauni, nepatyrę, daug metimų laidantys, daugiausiai rezultatyvių perdavimų išsidalijantys, bet daugiausiai klystantys ir dažniau pralaimintys (7-13).

„Prisiminimai tikrai geri. Tarp mūsų išliko puikūs santykiai – kaip ir su dauguma buvusių mano trenerių. Norėčiau pasimatyti ir pasišnekėti kažkiek apie krepšinį.

Kažkiek skiriasi tos krepšinio filosofijos, bet daug ką vis dėlto iš jo perėmiau. Iš tų trenerių, su kuriais dirbau, stengiausi pasiimti kažką gero ir iš jo (Aito. - aut.) pasiėmiau tikrai nemažai gero, – Eurolyga.lt rungtynių išvakarėse sakė Š.Jasikevičius. – Yra visokių detalių, kurias derini ruošdamas savo sistemą vasarą. Galvoji, ar tiktų prie šito žaidėjai kažkurie dalykai, ar prie šito. Yra galbūt kažkokia pradinė filosofijos dalis skirtinga, bet pasieki rezultatą iš skirtingų pusių.“

Šaras dėkingas A.Renesesui už tas Barselonoje gautas pamokas ir patirtis, bet penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje jis bandys atimti tą pačią laisvę ir žaidimo pasimėgavimą iš A.Reneseso vyrų.

– Treneri, ar Aito pasikeitė per tuos 18 metų?

– Sunku pasakyti. Manau, jis vienas krepšinio romantikų, kuris kasmet bando pateikti kažką naujo ir žiūri į naujoves.

Nors filosofija nuo pat karjeros pradžios išliko panaši: labai agresyvi gynyba, įvairūs dvigubinimų variantai. Aktyvumas jam yra svarbesnis už viską.

Ta trenerių filosofija visada išlieka panaši, bet jis kasmet vis atsinaujina detales ir prisitaiko prie tendencijų. Dėl to jis net ir tokiame amžiuje yra elitinis Europos treneris.

– Ar antrajame rate ruošdamasis antroms rungtynėms prieš tą pačią komandą, vėl peržiūrite pirmą tarpusavio mačą ir ką iš jo pasiimate?

– Žiūrėdami video, pasikartojame, kur buvo mūsų klaidos ir kur buvo geri mūsų dalykai. Žaidėjams tą parodome. Bet iš kitos pusės, kažkiek spėlioji, ką keis varžovas. Juk jis mąsto taip pat, kaip tu.

Kai kurie treneriai, kurie prisitaiko iš rungtynių į rungtynes. Galbūt Aito yra toks, kuris koncentruojasi į save ir bando pagerinti savo sistemą, nei prisitaikyti prie varžovo.

Kažkiek tai spėliojimas, bet iš tų rungtynių galima pasiimti – reikia žaisti lygiai taip pat.

Aišku, bus detalių, kurios privertė mus suklysti per daug kartų centruojant. Bet svarbiausia susikurti, judinti kamuolį, nes jie labai daug rotuoja, daug eina į pagalbas – turime tą nubausti.

– Kur „Žalgiris“ labiausiai pažengė nuo to mačo Berlyne?

– Disciplinoje, galbūt. Įžaidėjų žaidimas tikrai šiandien geresnis.

Daug kas žiūri į pataikymą, bet jis geresnis ir dėl organizavimo. Prieš ALBA tai turi būti labai svarbu – įžaidėjai turi ir ruošti komandą, įvesti į puolimą, ir būti labai agresyvūs pirminėje fazėje.

Viskas prasideda nuo gynėjų. Su tokiu pataikymu, kaip Berlyne, laimėti labai sunku.

– Berlyne išjungėte R.Giedraitį, bet per pastarąsias 9 rungtynes jis renka po 15 taškų. Kokį įspūdį palieka jo žaidimas?

– Gerai. Daugumai jaunų ALBA žaidėjų tai pirmi metai Eurolygoje. Apsižiūrėję, jie dabar galbūt jaučiasi daug geriau.

Bet turime sugrįžti prie to, kad jie dabar geriau žaidžia dėl daugiau gerų išpildytojų ir platesnės rotacijos. Einant į antrą sezono dalį, Eurolygoje tai labai svarbu.

– ALBA praėjusią savaitę laimėjo abejas Eurolygos išvykos rungtynes. Ar tai sako apie karštą šių dienų ALBA formą ir kuo ji skiriasi nuo pirmosios tarpusavio akistatos?

– Žaidimo forma nesiskiria, bet gerėja išpildytojai. Sugrįžta daug žaidėjų, kurie buvo traumuoti. Tas pats Siva, kuris ilgą laiką buvo traumuotas.

Rotacija didesnė – dabar ji siekia maždaug 11 žmonių. Grįžo Cavanaugh, kuris praplečia žaidimą, daugiau trečioje pozicijoje žaidžia Giffey. Treneris dabar turi daugiau opcijų.

– Minėjote, kad antradienį Šiauliuose žaidėte taip, lyg ruoštumėtės ALBA rungtynėms. Kokie tie akcentai?

– Nelabai kol kas gerai pasiruošėme, pagal vaizdą Šiauliuose (šypsosi.). Bet vakar buvo geriau, šiandien – geriau, tai gal pasiruošime.

Tie akcentai būtų tokie pat, kaip Berlyne: neduoti bėgti, neduoti mesti tritaškių iš vietos – versti daryti driblingą prieš metimą, atsilaikyti prieš gynėjų spaudimą ir suprasti, kur dvigubina mažiau, o kur daugiau.

– Ar visi žaidėjai pasiruošę žaisti?

– Taip, gerai.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį