2021 04 21

Lietuviams liūdnas serijos startas: Šaras pralaimėjo, A.Gudaitis patyrė skaudžią traumą

Eurolygos reguliarųjį sezoną laimėjusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ gavo niuksą jau pirmajame ketvirtfinalio serijos mače. Katalonai dramatiškai 74:76 (21:21, 13:27, 20:13, 20:15) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“, kurios centras Artūras Gudaitis rungtynių nebaigė dėl traumos.

Susitikimą komandos pradėjo lygiai, o tą atspindėjo ir rezultatas po pirmojo kėlinio – 21:21.

Situacija pasikeitė antrajame ketvirtyje, kuriame „Zenit“ užpylė varžovų krepšį taikliais tritaškiais. Po vieną pataikė Austinas Hollinsas ir Kevinas Pangosas, du įskraidino Billy Baronas, o „Barca“ klimpo svečių gynyboje ir ketvirčio pabaigoje pavojingai atsiliko nuo varžovų – 29:46.

Persigrupavę katalonai visiškai kitaip žaidė po ilgosios pertraukos ir vos per šešias minutes praktiškai ištirpdė varžovų pranašumą – 51:53. Tiesa, „Zenit“ sėkmingiau užbaigė kėlinį ir prieš paskutines 10 mačo minučių pirmavo 61:54.

Ketvirtąjį kėlinį „Barcos“ snaiperis Kyle'as Kuričius pradėjo 9 taškais iš eilės ir vėl priartino savo komandą prie varžovų (63:66), o kėlinio viduryje nutiko ypač skaudus epizodas Artūrui Gudaičiui.

Lietuvis siekdamas kamuolio skaudžiai kryptelėjo čiurną ir liko gulėti ant žemės. Vėliau „Zenit“ centras paliko aikštę tik sukandęs dantis ir padedamas komandos draugų.

Nepaisant netekties, „Zenit“ pergalės iš savo rankų nepaleido.

Tikru buvusių žalgiriečių apsišaudymu tapusių paskutinių minučių metu tritaškius pataikė K.Pangosas, Brandonas Daviesas ir KC Riversas, o būtent po pastarojo tolimo metimo likus 46,5 sek. „Zenit“ susigrąžino persvarą, kurią trumpai buvo praradęs po B.Davieso pelnytų taškų – 74:72.

Nors kitoje aikštės pusėje B.Daviesas pataisė komandos draugo netikslų metimą ir sugrūdo kamuolį į krepšį, jam dvitaškiu likus 10,7 sek. atsakė ir K.Pangosas, vėl išvedęs „Zenit“ į priekį 76:74.

Išplėšti „Barcos“ pergalę galėjo Cory Higginsas, metęs tritaškį, bet amerikiečio šūvis buvo netikslus, o antrąjį baudos metimą tyčia prametęs Tarikas Blackas nebepaliko laiko katalonų atsakymui.

Iki traumos 9 minutes spėjęs sužaisti A.Gudaitis įmetė 5 taškus (2/3 dvit., 1/2 baud.), atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, blokavo vieną metimą, po kartą suklydo ir prasižengė bei surinko 6 naudingumo balus.

„Zenit“ į priekį vedė buvęs Š.Jasikevičiaus auklėtinis K.Pangosas. Jo sąskaitoje – 19 taškų (3/3 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), 9 rezultatyvūs perdavimai ir net 33 naudingumo balai.

„Barcos“ gretose rezultatyviausiai žaidė kitas buvęs žalgirietis B.Daviesas – 18 taškų (3/7 dvit., 2/2 trit., 6/8 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 25 naudingumo balai.

Antrosios serijos rungtynės penktadienį taip pat bus žaidžiamos Barselonoje, o kitą savaitę komandos kelsis į Sankt Peterburgą, kur vyks trečiosios ir, jeigu prireiks, ketvirtosios rungtynės.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 18 (9 atk. kam.), Cory Higginsas 15 (6 rez. perd.), Kyle'as Kuričius 12, Nikola Mirotičius 10.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 19 (4/6 trit., 9 rez. perd., 33 naud. bal.), Willas Thomasas 12, KC Riversas 11.