2021 01 22

Lietuviškas liūdesys Vitorijoje: įspūdingas blokas R.Giedraičiui ir ALBA ekipos pergalė

Lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“ (9/12) patyrė kiek netikėtą nesėkmę – 77:84 (18:21, 32:25, 11:21, 16:17) krito prieš Berlyno ALBA (8/13) ekipą.
Tadas Sedekerskis
Tadas Sedekerskis / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Rokas Giedraitis per 29 minutes į savo buvusios komandos krepšį įmetė 10 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit.), atkovojo kamuolį, blokavo metimą, pats gavo bloką ir išprovokavo vieną pražangą, jo sąskaitoje – 5 naudingumo balai.

Beje, ketvirtajame kėlinyje Benas Lammersas apdovanojo R.Giedraitį labai gražiu bloku.

Tadas Sedekerskis per 23 minutes pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 2/2 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 ir prarado 1 kamuolį, kartą prasižengė ir išprovokavo 2 varžovų nuobaudas.

Puolėjo taupyklėje – 15 naudingumo balų, o tai – antras rezultatas komandoje.

Beje, tai nebuvo vieninteliai lietuviški akcentai rungtynėse, mat joms teisėjavo Gytis Vilius.

Nugalėtojams 14 taškų surinko Peytonas Siva, po 13 pridėjo Maodo Lo ir Simone Fontecchio.

Įdomu tai, kad ALBA prarado net 22 kamuolius – daugiausiai šį sezoną, bet tai kompensavo pataikymu. Tikslą pasiekė 56 proc. dvitaškių (18/32) ir 46 proc. tritaškių (13/28).

Rezultatyviausiai baskų komandoje žaidė 23 taškus pelnęs Achille Polonara.

Tai buvo pirmoji ALBA komandos pergalė Vitorijoje modernioje Eurolygoje.

„Baskonia“: A.Polonara 23 (5/12 dvit., 4/5 trit., 9 atk. kam., 27 naud. bal.), L.Vildoza ir R.Giedraitis po 10, T.Sedekerskis ir Z.Dragičius po 8.

ALBA: P.Siva 14, M.Lo ir S.Fontecchio po 13, M.Erikssonas 11, B.Lammersas 10.