2021 10 01

Eurolygos startas – skausmingas: „Žalgiris“ parklupdytas Vilerbane

Kauno „Žalgiris“ kovas Eurolygoje pradėjo pralaimėjimu. Martino Schillerio auklėtiniai pirmosiose rungtynėse didžiojoje Senojo žemyno scenoje krito svečių tvirtovėje – 76:88 (16:19, 20:25, 19:19, 21:25) nusileido Vilerbano ASVEL.

Prieš rungtynes, per pertrauką ir po finalinės sirenos 15min feisbuke – aktualiausių įvykių aptarimas laidoje „Karštom pėdom“.

Rungtynės prasidėjo žaidimu taškas į tašką, po pirmojo kėlinio ASVEL pirmavo 19:16, tačiau antrajame ketvirtyje ėmė tolti.

„Žalgiris“ nerado kelių link krepšio, strigo atakose, nebuvo užtikrintas gynyboje ir vienu metu Vilerbano ekipos pranašumas buvo pasiekęs dviženklę ribą. Laimei, Janio Strelnieko keturi tritaškiai pirmoje pusėje ir sėkmingesnė atkarpa prieš pertrauką leido „Žalgiriui“ kiek apkirpti pranašumą. 36:44 – toks rezultatas degė švieslentėje komandoms traukiant į rūbines.

Trečiojo kėlinio pradžioje reikalai ėmė klostytis „Žalgirio“ naudai, rezultatas tapo lygus 50:50, tačiau tuomet po minutės pertraukėlės ASVEL šovė į priekį 13:1 ir vėl truktelėjo į priekį. Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą Vilerbano komanda pirmavo 63:55.

Spurtavo aikštės šeimininkai ketvirtajame kėlinyje ir skirtumas padidėjo net iki 20-ties taškų (76:56). Tuomet J.Strelniekas sukūrė spurtą vienas pats, pelnydamas septynis taškus be atsako, tačiau koviniu atstumu per likusį laiką žalgiriečiai prie varžovų taip ir nepriartėjo.

J.Strelniekas buvo „Žalgirio“ lyderis – pelnė 21 tašką (2/3 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

Emmanuelis Mudiay pirmosiose savo Eurolygos rungtynėse pelnė 12 taškų, atkovojo 4 kamuolius, tačiau net 5 kartus suklydo.

Kauniečiai dvitaškius pataikė 46 proc. (17/37), tritaškius – 40 proc. (8/20) taiklumu.

ASVEL kovą dėl kamuolių laimėjo 31:24, komandos atliko po 14 rezultatyvių perdavimų.

„Žalgiris“ suklydo 12 kartų ir metė 14 baudų metimų daugiau nei oponentai.

ASVEL: E.Okobo 23 (6/6 dvit., 3/3 trit., 2/3 baud. met.), Ch.Jonesas 14 (6 rez. perd.), Y.Fallas 12 (9 atk. kam.), Ch.Kahudi 11.

„Žalgiris“: J.Strelniekas 21 (2/3 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud. met.), E.Mudiay 12 (5 kl.), L.Lekavičius ir N.Giffey (7 atk. kam.) po 8, J.Lauvergne'as 7, J.Nebo ir E.Ulanovas po 5, T.Cavanaugh 4, M.Blaževičius, A.Milaknis (0/3 trit.) ir M.Kalnietis po 2.

Rungtynių eiga. ASVEL – „Žalgiris“

Ketvirtas kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“

40 min. Mačas baigtas, dėl pergalės pakovoti taip ir nepavyko.

39 min. Y.Fallas pataikė dvitaškį, skirtumas vėl didėja iki 15 taškų. Aikštėje pasirodęs M.Blaževičius iškart pelnė du taškus.

38 min. Laikas bėga, rezultatas nekinta.

37 min. E.Mudiay ir E.Okobo pelnė po du taškus. Atsilikimas vis dar dviženklis – 71:82.

36 min. E.Ulanovas smeigė tritaškį ir kauniečiai dar mažina skirtumą – 69:80.

34 min. J.Strelniekas pelnė jau septynis taškus be atsako, jis tempia „Žalgirį“ į priekį – 63:76.

33 min. K.Antetokounmpo krauna iš viršaus įspūdingai. Jam pagaliau atsako žalgirietis. J.Strelniekas pataikė dvitaškį su pražanga, bet deficitas vis dar labai didelis – 60:76.

32 min. J.Lauvergne'as pametė kamuolį, o Ch.Kahudi pelnė dvitaškį su pražanga, o tada smeigė ir tritaškį.

Na ką, intriga ištirpo?

ASVEL bėga į priekį – 74:56.

31 min. A.Diot kėlinį atidaro tritaškiu, atsilikimas vėl dviženklis – 55:66.

Trečias kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 63:55

30 min. Gerai pradėtas kėlinys baigėsi lygiu rezultatu 19:19.

28 min. K.Antetokounmpo atsidarė Eurolygoje įspūdingu dėjimu. Vėl dviženklis skirtumas, kuriuo pralaimi „Žalgiris“ – 51:63.

27 min. Trys atakos ir jau -9. Toks ASVEL spurtas po minutės pertraukėlės. Atsilieka Lietuvos čempionai – 50:59.

25 min. J.Nebo kyla iki lubų ir krauna kamuolį iš viršaus! Dar du jo taškai ir rezultatas jau lygus – 50:50.

24 min. ASVEL dovanoja dovanėles, kuriomis naudojasi „Žalgiris“, mažinantis skirtumą iki dviejų – 46:48.

22 min. Gera kėlinio pradžia. Keturi taškai iš eilės ketvirčio pradžioje, tuomet taiklūs T.Cavanaugh baudų metimai – 42:46.

Antras kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 44:36

20 min. Prieš kėlinio pabaigą J.Strelniekas įkrėtė jau ketvirtą savo tritaškį.

19 min. E.Mudiay pataikė tritaškį. Geras ženklas – 33:40.

18 min. Desperatiškas, bet taiklus J.Strelnieko tritaškis. Ch.Jonesas į jį atsakė dvitaškiu. N.Giffey dvitaškis sumažino atsilikimą iki dešimties – 30:40.

17 min. Vos du taškai per keturias minutes, ASVEL su „Žalgirio“ gynyba veikia beveik ką nori. Prasta atkarpa abiejose aikštės pusėse. Kauniečiai pralaimi jau 25:38.

16 min. E.Okobo pataikė du tritaškius ir didina „Žalgirio“ deficitą jau iki dviženklio – 25:37.

15 min. E.Mudiay įkrovė iš viršaus – 25:31.

14 min. Ištampyta „Žalgirio“ gynyba, o Ch.Kahudi metė taikliai. M.Schilleris šaukia pasitarimą. Jo komanda atsilieka 23:28.

13 min. L.Lekavičius toliau terorizuoja varžovų gynybą, šįkart tolimas jo dvitaškis – 23:25.

12 min. Į Y.Fallo dvitaškį L.Lekavičius atsakė dviem taikliais baudų metimais – 21:21.

11 min. N.Giffey smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 19:19.

Pirmas kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 19:16

10 min. „Žalgiris“ prieš kėlinio pabaigą kiek apkarpė varžovų pranašumą.

9 min. J.Lauvergne'as sulaukė puikaus M.Kalniečio perdavimo ir įkrovė iš viršaus dar kartą – 14:19.

8 min. Šovė į priekį ASVEL, kauniečiai atsilieka – 12:19.

4 min. J.Lauvergne'as dėjimu taiso netikslų metimą – 10:10.

3 min. W.Howardas šauna tritaškį po E.Mudiay klaidos. Prieš tai J.Strelniekas įkrėtė dar vieną tritaškį, bet ASVEL pirmauja – 10:6.

1 min. Y.Fallas išniro vienas prieš krepšį ir krovė iš viršaus, J.Strelniekas jam atsakė tritaškiu. E.Okobo pridėjo du taškus su pražanga šeimininkams, jie priekyje – 5:3.

Starto penketai:

ASVEL: Chrisas Jonesas, Elie Okobo, Dylanas Ostekowskis, Williamas Howardas, Youssoupha Fall.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Janis Strelniekas, Tyleris Cavanaugh, Edgaras Ulanovas, Joffrey Lauvergne'as.