2020 10 29

M.Grigonio karjeros rungtynės sugrąžino „Žalgirį“ į Eurolygos viršūnę

Pralaimėjimo skonį praėjusią savaitę sužinojęs Kauno „Žalgiris“ (5-1) sugrįžo į pergalingas vėžes. Nelengvai startavęs, bet Mariaus Grigonio karjeros pasirodymo užkurtas Lietuvos čempionų klubas išvykoje nukovė koronaviruso išretintą Vilerbano ASVEL (0-3) komandą – 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 26:14).

Karštą rungtynių aptarimą galite išvysti laidoje „Karštom pėdom“:

Užmigdyti išretėjusių varžovų netekčių žalgiriečiai akivaizdžiai pramiegojo rungtynių startą, o ASVEL naudojosi vangia svečių gynyba. Vilerbano krepšininkai rungtynes pradėjo spurtu 7:0, o po dar vienos identiškos atkarpos kėlinio pabaigoje nurūko dviženkliu skirtumu – 23:11.

„Žalgirį“ antrajame kėlinyje atgaivino netikėtas Martino Gebeno pasirodymas – vidurio puolėjas vos per pusantros minutės pririnko 8 naudingumo balus, o kauniečiai atsiliko tik 23:26.

Bet tada atsirišo ASVEL snaiperių rankos – vienas po kito į „Žalgirio“ krepšį krito tolimi metimai, kol skirtumas staiga išaugo net iki 13 taškų – 39:26.

Lipimą į dviženklio deficito kalną, kurio papėdėje tūnojo puikiai rungtyniavęs 218 cm ūgio ASVEL bokštas Moustapha Fallas, „Žalgiris“ pradėjo dar antrojo ketvirčio pabaigoje, kai taškus pelnė Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius, leidę sumažinti skirtumą iki vienženklio – 41:50.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ tiesiog surakino varžovų puolimą. Per trečiąjį ketvirtį ASVEL pelnė tik 10 taškų, o vienu metu kamuolio į lanką neįmetė net šešias su puse minutes.

Kauniečiai tuo naudojosi – daugiausiai M.Grigonio pastangomis „Žalgiris“ ketvirtojo kėlinio pabaigoje pirmą kartą persvėrė rezultatą (61:60), o lemiamomis akimirkomis didžiulį darbą nudirbo mažiausias žmogus aikštėje.

Lukas Lekavičius likus 3 minutėms pataikė neįtikėtiną dvitaškį su pražanga, kitoje atakoje šovė tritaškį ir „Žalgiris“ pasidėjo tvirtą pamatą pergalei – 72:67.

ASVEL dar bandė įpūsti vilties savo sirgaliams tritaškiais, bet M.Grigonis demonstravo lyderio savybes ir išsaugojo „Žalgiriui“ penktąją pergalę šiemet, leidusią susigrąžinti vienvaldžio lyderio poziciją Eurolygoje.

Trečią sezoną Eurolygoje rungtyniaujantis M.Grigonis per 29 minutes sumetė net 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Ankstesni jo karjeros rekordai buvo 21 taškas ir 23 naudingumo balai. Šiuos rezultatus kaunietis pasiekė ankstesnėse šio sezono rungtynėse Rusijoje prieš Maskvos srities „Chimki“.

Vilerbane „Žalgiris“ vertėsi be prieš pat rungtynes sunegalavusio Roko Jokubaičio, bet jo minutes puikiai „padengė“ kiti „Žalgirio“ įžaidėjai.

Lukas Lekavičius pelnė 13 taškų, o Thomasas Walkupas aikštėje darė viską – pelnė 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Žalgiriui“ tai buvo jau ketvirtoji pergalė iš eilės šio sezono išvykos rungtynėse.

Kitą savaitę kauniečiai namuose priims kol kas stringantį Madrido „Real“ klubą.

ASVEL: Charles'is Kahudi 18 (4/6 trit.), Guerschonas Yabusele 17 (3/4 trit., 6 atk. kam.), Davidas Lighty 16, Paulis Lacombe 10, Moustapha Fallas 7 (8 atk. kam., 11 išpr. praž., 27 naud. bal.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 25 (8/14 metimai, 7/7 baud., 27 naud. bal.), Lukas Lekavičius 13, Thomasas Walkupas 11 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 26 naud. bal.), Martinas Gebenas 9, Joffrey Lauvergne'as 6, Artūras Milaknis 5, Paulius Jankūnas ir Augustine'as Rubitas po 4, Nigelas Hayesas (1/6 metimai) ir Steve'as Vasturia (6 atk. kam.) po 3.

Rungtynių eiga

Ketvirtas kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 74:83 (23:13, 27:28, 10:16, 14:26)

Pasibaigus rungtynėms. Th.Walkupas sumeta ir dar dvi baudas, o žalgiriečiai triumfuoja įsirašė penktą pergalę.

Likus 14 sek. Th.Walkupas sumeta baudas. Ramu? 74:81.

Likus 20 sek. N.Hayesas meta neparuoštą metimą, o G.Yabusele baudos metimu švelnina skirtumą – 74:79.

Likus 56 sek. M.Grigonis žaidžia lyg tikra superžvaigždė – du su pražanga ir „Žalgirio“ pozicijas labai solidžios. 73:79.

39 min. Ch.Kahudi vėl gaivina ASVEL viltis – 73:76.

Mantas Krasnickas Mantas KRASNICKAS, 15min žurnalistas
P.Lacombe'as elgiasi teisingai – krenta prieš L.Lekavičių ant kelių. Lukas su Mariumi Grigoniu tempia „Žalgirio“ puolimo vagonus į pergalės stotelę. ASVEL, atrodo, jau trūksta jėgų – būtina tuo naudotis.

39 min. M.Gebenas iš viršaus! 70:76.

38 min. M.Grigonio taškai – 70:74.

38 min. G.Yabusele dar nori intrigos – 70:72.

Tikiuosi, kad Vilerbano arenoje yra paruošti gesintuvai – Lukas Lekavičius liepsnoja.

38 min. LUKAS LEKAVIČIUS! Pernai Vilerbaną lemiamu tritaškiu tildęs mažasis Lukas vėl yra pasiruošęs tapti „Žalgirio“ didvyriu po kertinio savo tritaškiu, suteikiančiu kauniečiams rekordinę persvarą – 67:72.

37 min. ASVEL rengė šturmą – G.Yabusele tritaškiu persvėrė rezultatą, bet L.Lekavičius pataikė kosminį metimą su pražangą ir svarstykles vėl nusvėrė į žaliųjų pusę – 67:69.

35 min. A.Rubitas švysteli mėgstamą metimą iš vidutinio nuotolio – 62:66.

34 min. Šeimininkai pelno pirmus taškus nuo trečiojo kėlinio vidurio, bet M.Grigonis drebia varžovams į veidą tritaškį ir 20-ąjį savo tašką. 62:64.

34 min. ASVEL nepelno taškų jau daugiau nei šešias minutes, gaila, kad „Žalgiris“ nelabai sugeba tuo pasinaudoti ir intriga vis dar kabo ore. 60:61.

P.Jankūnas kaip kamikadzė pasileido į reidą po krepšiu prieš M.Fallą. Laimei, atsimušęs į ASVEL bokštą, kapitonas nenukentėjo – dar ir pražangą išprovokavo. O štai J.Lauvergne'as persveria rezultatą dėjimu – prancūzas, grįžęs namo, šiandien dažniau skraidė padebesiais nei virš lanko.

32 min. Prancūzas J.Lauvergne'as deda į krepšį ir riaumoja „Žalgiriui“ pirmą kartą rungtynėse persvėrus rezultatą – 60:61.

Trečias kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 60:57 (23:13, 27:28, 10:16)

29 min. Kai M.Grigonis šį sezoną stoja prie baudų metimų linijos, sekretoriatas jau iš anksto gali ruoštis „Žalgirio“ taškams. Kauniečių lyderis meta lyg automatas – 18/18 šį sezoną ir jau 15 taškų šiandien. „Žalgiris“ bando kabintis – 60:57.

M.Fallas jau išprovokavo 9 pražangas, o šį sezoną tai yra pakartotas rekordas – tiek buvo išprovokavę tik Scottie Wilbekinas ir Wade'as Baldwinas. Tokio kybojimo ant M.Fallo rankų kaina – labai didelė: M.Gebenas jau turi keturias pražangas, A.Rubitas ir J.Lauvergne'as po 3. Tuoj gali būti rimtų rimtų problemų priekinėje linijoje.

27 min. Pražanga puolime „Žalgiriui“, bet A.Milaknio taškus arbitrai nutarė įskaityti – 58:53.

26 min. Paulius Jankūnas lyg senais gerais laikais iš vidutinio nuotolio siunčia kamuolį į krepšį – 56:49.

S.Vasturia vieną kartą apsigynė prieš D.Lighty, bet ir tada atrodė, kad teisėjai pražiopsojo pražangą. „Žalgirio“ amerikietis skęsta gynyboje, norėtųsi reakcijos į šias problemas.

23 min. M.Gebenas pakeitė pražangų prisirinkusį J.Lauvergne'ą ir vėl į žaidimą įsijungė sėkmingai. Centro sąskaitoje jau pakartotas sezono rezultatyvumo rekordas – 7 taškai. 54:47.

21 min. M.Fallas atkovojo jau penktą kamuolį puolime, bet „Žalgiris“ į tai atsakė gražia Th.Walkupo ir J.Lauvergne'o kombinacija „žemė-oras“ – 52:43.

Antras kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 50:41 (23:13, 27:28)

Galim prisiminti, kad ankstesnio „Žalgirio“ vienas mėgstamiausių patiekalų būdavo aukšti ir lėti varžovų vidurio puolėjai. O štai šiandien niekaip neina sustabdyti M.Fallo. Jis pelnė nedaug – tik 5 taškus, bet jau yra surinkęs 20 (!) naudingumo balų, į kuriuos susideda 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai ir net 7 išprovokuotos pražangos. O ir puolime atakuoti 2,18 m ūgio bokšto nesiruošiama.

20 min. Pozityvi kėlinio pabaiga – po M.Grigonio ir L.Lekavičiaus taškų žalgiriečiai bent kiek taiso savo padėtį prieš antrą rungtynių pusę. 49:41.

20 min. N.Hayesas ir Ch.Kahudi apsikeičia tritaškiais – 49:36.

18 min. Atrodo, lyg M.Fallas žaistų prieš jaunesnius vaikus iš kito kiemo – 218 cm ūgio bokštas renkasi kamuolius puolime, o ASVEL naudojasi antraisiais ar net trečiaisiais šansais. Aukštaūgis turi tik 5 taškus ir net 20 naudingumo balų, o ASVEL pirmauja 46:33.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 15min žurnalistas
Dar nesu girdėjęs Martino Schillerio taip šaukiančio ant komandos. Bet jo auklėtiniai atrodo lyg žaistų bijodami užsikrėsti nuo COVID-19 persirgusių ASVEL krepšininkų. Vyrai, komendanto valanda Prancūzijoje nuo 21 val. – dabar ne laikas ir ne vieta laikytis socialinės distancijos.
M.Schilleris šaukia ant savo žaidėjų minutės pertraukėlės metu. Neslėpsiu, labai smagu girdėti.

17 min. ASVEL vėl, ir vėl, ir vėl griebia kamuolius puolime žalgiriečiams iš panosių bei išsaugo solidžią persvarą – 43:31.

16 min. ASVEL sirgaliai jau kilo iš vietų, kai jų komanda įgijo rekordinę 13 taškų persvarą, bet juos atgal į vietas susodino M.Grigonio tritaškis – 39:29.

15 min. Į tritaškių vakarėlio duris pasibeldė ir Paulis Lacombe'as. Skirtumas vėl auga – 35:26.

14 min. Vilerbane lyja tritaškiais – po tolimą šūvį pridėjo ir S.Vasturia su Guerschonu Yabusele. 32:26.

13 min. Gal Ch.Kahudi užsivilko nematomo žmogaus apsiaustą? „Žalgirio“ gynyba vėl pameta šį prancūzą, renkantį jau 10-ąjį tašką – 29:23.

12 min. M.Gebenas! „Žalgirio“ vidurio puolėjas per pusantros minutės jau surinko 8 naudingumo balus, o Kauno komanda grįžta į rungtynes ant plačių netikėto herojaus pečių. 26:23.

12 min. Martinas Gebenas grįžo po praleistų rungtynių ir bando prikelti „Žalgirį“ kovai – rezultatyvus perdavimas ir dvitaškis su pražanga, o prancūzų persvara sparčiai tirpsta. 26:21.

11 min. Trys taškai! Artūras Milaknis smagiai pradeda antrą rungtynių atkarpą – 23:16.

Neįprasta stebėti Schillerį, kuris ignoruoja minutės pertraukėlių galimybę. Pirmoje kėlinio pusėje „Žalgiris“ pralaimėjo 2,5 min. atkarpą 0:7, analogišką gauna ir antroje pusėje, bet žaidimo nestabdo. Ne veltui Šaras Eurolygoje pagal minutės pertraukėlių skaičių pirmavo, o M.Schilleris buvo priešingoje sąrašo pusėje. O šiaip gražu stebėti ASVEL žaidimą: tiek kovingumą, tiek kamuolio judėjimą. Žalgiriečius kol kas sunku kažkuo pagirti.

Pirmas kėlinys. ASVEL – „Žalgiris“ 23:13

10 min. Th.Walkupas pirmąjį kėlinį užbaigia taikliais baudų metimais, bet vaizdas kol kas ne pats maloniausias.

„Žalgirio“ žaidėjai po praėjusios savaitės rungtynių su „Valencia“, kuriose praleido 94 taškus, pasakojo, kaip labai įsimylėjo puolimą ir pamiršo gynybą. Kol kas atrodo, kad savo krepšio apsaugos instrukcijų per savaitę pasiskaityti neprisiruošė.

10 min. Negausiai Vilerbano „Astroballe“ arenoje susirinkę žiūrovai kukliai ploja po kiekvieno sėkmingo savo numylėtinių epizodo, kurių pastaruoju metu – gausu. Po Pauliaus Jankūno nesportinės pražangos Prancūzijos komanda pabėga net 23:11.

9 min. ASVEL labai jau lengvai renka taškus – kauniečių deficitas siekia jau 9 taškus. 20:11.

7 min. „Žalgirio“ puolimas kol kas sukasi aplink M.Grigonį – komandos lyderis jau metė keturis metimus, bet paskutinį jo bandymą įspūdingai „nupūtė“ Kevarriusas Hayesas. 15:9.

Įprastai Kauno „Žalgiris“ prieš rungtynes praneša, kodėl vieno ar kito žaidėjo nepamatysime rungtynėse. „Nerungtyniaus blogai pasijutęs Rokas Jokubaitis“, – tokį trupinį numetė Kauno klubas feisbuke pačioje susitikimo pradžioje. Minčių gali kilti įvairių...

5 min. „Žalgiris“ nesustabdo jau antrą metimą pataikiusio Charles'io Kahudi, bet pataiko ir žaliai apsivilkęs prancūzas J.Lauvergne'as – 11:7.

3 min. Pagaliau! Ketvirtuoju bandymu žalgiriečiai užpuola sėkmingai – tritaškį pataikė Th.Walkupas. 7:3.

3 min. Ar tik nenuvertino žalgiriečiai praretėjusių varžovų? Prancūzai kol kas smaginasi aikštėje – 7:0.

1 min. Pirmieji taškai – tiesiog sugrūdus kamuolį į kauniečių krepšį. Pasidarbavo Moustapha Fallas. 2:0.

„Žalgiris“ startuoja įprastu penketu: Thomasas Walkupas, Steve'as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

Mano įžanginis žodis paprastas: žalgiriečiai šiandien privalo laimėti.
Jeigu šaltiniai Prancūzijoje nepaves, ASVEL rikiuotėje šiandien turėtume neišvysti svarbių gynėjų Norriso Cole'o, Alleriko Freemano bei Antoine'o Diot, taip pat puolėjo Williamo Howardo. Aikštėje taip pat nebus gynėjo Rihardo Lomažo ir centro Matto Marsho. Jeigu tai tiesa, ASVEL lieka su 11 žaidėjų, bet į šį sąrašą patenka 19-metis puolėjas E.Ndjockas, 18-metis gynėjas M.Strazelis ir 16-metis gynėjas K.Houinsou. D.Lighty, P.Lacombe'as, Ch.Kahudi, G.Yabusele ir M.Fallas – taip galėtų atrodyti prognozuojamas ASVEL branduolys. Reziumė – kvepia dar vienu „Chimki“ septynetas – „Žalgiris“ lygio maču.