2019 11 08

Mačo scenarijaus nustebintas Šaras: „Šiuo stiliumi mes nieko neapžaisime“

Šarūnas Jasikevičius su savo vyrais bandė sumedžioti dar vieną Eurolygos favoritą. Bet šį kartą grobis buvo tiesiog nepavejamas. Kauno „Žalgiris“ 86:93 turėjo pripažinti „Barcelona“ pranašumą.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Šarūnas Jasikevičius su bizūnu lakstė po „Žalgirio“ parketą, vaikydamas nuskriaustus savo žaidėjus.

Iki pertraukos jie atrodė kaip vaikučiai prieš „Barcelona“ vyrus, kurie graibstė virš jų galvų kamuolius puolime (8 iki pertraukos). Lengva nebuvo, nes lengvuoju „Barcelona“ krašto puolėju buvo pastatytas 207 cm ūgio latvis Ronaldas Šmitas, kuris Latvijos rinktinėje pažaidžia ir centru.

Žalgiriečiai ilgai nematė varžovų krepšio ir leidosi skriaudžiami baudos aikštelėje, kol gavę rykščių sužvėrėjo po pertraukos.

Zachas LeDay lydė „Žalgirio“ areną savo begaline energija. Prisiminęs amerikietiško futbolo laikus, jis lakstė per aikštę skersai išilgai ir 9 taškais trečiajame kėlinyje sugrąžino žaliai baltus į kovą.

Šaras triumfuodamas kėlė rankas į viršų, kai Jockas Landale'as nuėmė kamuolį nuo Ante Tomičiaus galvos. Prieš tai treneris kritikavo savo centrą, kad šis nusileidžia mikrodvikovose prieš „Barcelona“ gynėjus.

Pakylėtas kurtinančios atmosferos „Žalgiris“ kovingai kilo į šturmą ir vijo Eurolygos favoritą.

Bet 27 Cory Higginso ir 24 Nikolos Mirotičiaus taškų pakurta „Barcelona“ puolimo mašina buvo nebepavejama.

Š.Jasikevičius po rungtynių savo įžangine kalba apibendrino visas „Žalgirio“ problemas.

„Dar kartą ačiū fanams. Už puikiai sukurtą atmosferą. Jautėme jų paramą. Visiškai ne tokias įsivaizdavau šias rungtynes. Atrodo, ruošėme komandą prieš daug ką, bet daug ko nepadarėme.

Kažkiek yra ir optimizmo, ir mistikos, kaip mes išlikome šalia. Jautėsi, kad kažkuriais momentais galėjome smogti. Jie pataikė sunkius metimus, mes prametėme lengvus. Bet jie buvo fiziškesni ir per 40 minučių geresni.

Neatsimenu tokio skirtumo kamuolių. Jeigu paklausite žaidėjų, pirmas pratimas trečiadienį buvo kova dėl atšokusių kamuolių. Aišku, viena kovoti tarpusavyje, kita susidurti su dideliu jų kūnu. Nežinau, ar Šmitas mus išmušė iš vėžių starto penkete, bet pirmoje pusėje jie mus paprasčiausiais dalykais apžaidė. Kokiais keturiais prakirtimais palei šoninę liniją su įžaidėju.

Nigelas neblogai gynėsi su Mirotičiumi, atliko savo darbą, bet nebuvo pagalbos iš ten, kur turėjo būti. Yra 24 taškai, tiesioginis oponentas primeta taškų, bet problema nebuvo jis.

Problema buvo komandinė gynyba. Kažkur jos nesustygavome. Po pertraukos prasidėjo mūsų tas spektaklis, kai mes absoliučiai kiekvienas žinome stipriąją ranką... Gal naujokams dar sunkiau, gal... Bet žinome, į kurią pusę eina Higginsas. Jeigu sakom, kad reikia uždaryti jo dešinę pusę, tai jis gauna išsimesti. Nepadarome baudų ir užbaigiame su tuo, kai jis eina du kartus į kairę ranką mesti baudų.

Kita vertus, „Barcelona“ yra įspūdinga komanda. Tokiems žaidėjams kaip Mirotičiui ir Higginsui kaifas žaisti prieš 15 tūkstančių. Jie laukia tokių rungtynių. Ko gero, jiems kartais neįdomu žaisti kitur. Bet tų didžiųjų žaidėjų motyvacija atvažiuojant į Kauną ir žaidžiant tokioje atmosferoje yra aukščiausio lygio.

Išlikome tose rungtynėse, kas kažkiek man yra mistika – kaip? Bet mes negalime laimėti, jeigu 17 kamuolių pralaimime po savuoju krepšiu, nepadarome aibės baudų ir prasileidžiame 93 taškus namie.

Šitu stiliumi nieko neapžaisime“, – spaudos konferencijoje sakė Š.Jasikevičius.

– „Barcelona“ pirmoje pusėje baudė „Žalgirį“ atakomis iš baudos aikštelės. Kodėl nepavyko apsiginti tada?

– Kad jie eis per vidurį, buvo ir taip aišku. Bet čia buvo aišku – visada Pešičius taip žaidžia prieš „Žalgirį“. Nenorėjome palikti gynybos vienas prieš vieną. Visi turėjo būti dvigubinami, kad iš ten nesuverstų. Bet viena paruošti planą, o kita įlįsti į širdelę.

Kaip gali jie laimėti taip kovą po mūsų krepšiu, kad po pirmos pusės mes turėjome tik 1 kamuolio pranašumą po mūsų krepšiu 9-8?

Vyksta kažkokie metimai ir vis tiek „Barcelona“ paima kamuolį. Tokios ir idėjos buvo. Tai ir liko idėjomis.