2019 10 01

Mantas Kalnietis sutrikęs palieka Vilnių: „Atrodėme beviltiškai“

Mantas Kalnietis tikėjosi, kad kai „Siemens“ arenoje nuskambės jo pavardė, tribūnose pasigirs švilpimas. Tačiau jis nelaukė, kad Vilniaus „Ryto“ krepšininkai užmėtys kepurėmis Europos taurės favoritus Krasnodaro „Lokomotiv“.
Vilniaus „Rytas“ -  Krasnodaro „Lokomotiv“
Vilniaus „Rytas“ - Krasnodaro „Lokomotiv“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Antradienio vakarą Krasnodaro „Lokomotiv“ rūbinėje aidėjo šūksniai.

Greičiausiai tai buvo rusų treneris Luca Banchi, nusivylęs Europos taurės atidarymo rungtynių siurprizu.

Emocinga italo kalba baigėsi kukliais plojimais ir pakrikusiu šūkiu „Loko!“. Kovinga Vilniaus „Ryto“ kompanija pasveikino „EuroCup“ favoritus skambiu antausiu 92:86.

Pritilusioje „Lokomotiv“ rūbinėje atvykėlių akys sužiuro į Mantą Kalnietį, prie kurio prisistatė būrelis Lietuvos žurnalistų.

Daug ko per savo karjerą mačiusiam 33-ejų veteranui buvo sunku paaiškinti tokį pralaimėjimą.

„Pirmosios rungtynės būna specifinės. Atrodėme beviltiškai, nors keista – paskutinėse draugiškose demonstravome neblogą žaidimą. Bet kažkas atsitiko tikrai, – pralaimėjimo priežasčių ieškojo M.Kalnietis. – Atrodėme graudžiai abejose pusėse – tiek puolime, tiek gynyboje. Gynyboje nebuvo jokio susikalbėjimo, o puolime – organizuotumo.

Kai prasidėjo bėdos, pradėjome žaisti po vieną, gelbėtis, o tai mus nužudė.“

Rungtynes starto penkete pradėjęs M.Kalnietis per 29 minutes pelnė 12 taškų, bet suklydo 5 kartus.

Įžaidėjas atsiprašinėjo komandos po dviejų savo vaikiškų klaidų mačo pradžioje aikštės viduryje, po kurių „Rytas“ atsitiesė po šiurpaus starto ir grįžo į kovą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Krasnodaro „Lokomotiv“

L.Banchi rodė pasitikėjimą lietuviu ir nekeitė jo po minutės pertraukėlės. Kitaip nei galvą pametęs Willas Cummingsas, M.Kalnietis sugebėjo reabilituotis ir padėjo komandai geriau organizuoti žaidimą.

Tačiau problema buvo kitur – antrajame kėlinyje atsivėrė net 40 taškų „Lokomotiv“ skylė gynyboje.

Krasnodaro krepšininkai gelbėjosi, tačiau priešpaskutinę minutę paleistas M.Kalniečio tritaškis neišlygino rezultato – „Rytas“ išlaikė trapią persvarą ir pradėjo Europos taurės sezoną sensacingu rezultatu.

– Per pirmąsias 5 minutes praleidote tik 2 taškus, palyginus neblogai gynėtės visą pirmą kėlinį, bet per antrąjį praleidote net 40 taškų. Kaip taip sugriuvo gynyba? – 15min paklausė M.Kalniečio.

– Sunku pasakyti. Kažkas nesuvokiamo ir tai negali pasikartoti.

Labai blogi sprendimai ir puolime. Tai ir mano atsakomybė. Koncentracijos stoka – pamečiau kažkokius kvailus kamuolius vietoje, o jie po tų klaidų nubėgo į greitą puolimą.

Bendžius... Buvo akcentuojama, ką jis daro, bandėme pasakyti, bet jis pataikė tuos metimus, o vėliau atsirišo... Nesuvokiamas antras kėlinys.

Reikia pripažinti, jog „Rytas“ žaidė brandžiai.

– Po pertraukos lyg ir persigrupavote, bet „Rytas“ išlaikė persvarą. Kas leido vilniečiams atlaikyti „Lokomotiv“ šturmą?

– Toliau išnaudojo tai, kad nesusikalbėjome gynyboje. Jie įmetė netoli 100 taškų. Du prieš du situacijose žiūrėjome vienas į kitą, susimušdavome kaktomis ir neišspręsdavome tų reikalų.

Tose vietose leidome jiems pasijausti, o po to vėl nubaudė.

– Kokių pamokų „Rytas“ išrašė Krasnodaro klubui ateičiai?

– Visame kame. Pirmiausia, išpildyti detales. Kamuolys turi judėti. Vienas žmogus negali pasiimti rungtynių ant savęs. Galime baigti atakas individualiai, bet ne taip žaisti atakos pradžioje.

Ir nėra klausimų – susikalbėjimas gynyboje buvo kažkokia tragedija.

– Ką ši pergalė sako apie „Ryto“ galimybes?

– Vilniečių žaidimas yra simpatiškas. Ypač stengiasi atakuoti ten, kur nors turi nedidelį pranašumą, bet bando jį išnaudoti. Šiandien „Rytas“ tą padarė 100 proc.