2020 02 28

Milano „dizaineriai“ Kaune madų nediktavo: „Žalgiris“ per pratęsimą patiesė „Olimpia“

Kauno „Žalgiriui“ dėl koronaviruso grėsmės buvo rekomenduojama atšaukti penktadienio rungtynes prieš Milano „Olimpia“, tačiau Lietuvos čempionai ne tik rungtyniavo, bet ir iškovojo itin svarbią pergalę Eurolygoje. Dėl vietos atkrintamosiose kovojantys Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai „dizainerius“ pratęsimo pareikalavusiame trileryje nukovė 105:97 (27:25, 26:19, 19:27, 19:20, 14:6).

Prieš rungtynes, per didžiąją pertrauką ir po finalinės sirenos 15min feisbuke kviečiame žiūrėti aktualiausių įvykių aptarimą laidoje „Karštom pėdom“.

Nors į rungtynes buvo išparduoti visi bilietai, kai kurie sirgaliai vis dėlto pabūgo apsilankymo arenoje. Vietoje 15 tūkstančių aistruolių, į tribūnas susirinko 9,4 tūkst.

Nigelas Hayesas pagerino savo rezultatyvumo rekordą – suvertė 21 tašką (2/3 dvit., 3/3 trit., 8/9 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

Iš viso net penki „Žalgirio“ žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Be N.Hayeso į dviženklę zoną žengė Zachas LeDay (19 tšk.), Thomasas Walkupas (18 tšk.), Edgaras Ulanovas (16 tšk.), ir Jockas Landale'as (14 tšk.).

„Žalgiris“ žaidė agresyvesnį žaidimą nei varžovai – pataikė 25 dvitaškius iš 41 (61 proc.) ir metė net 30 baudų metimų (pataikė 25), kai varžovai – 18.

„Olimpia“ skaudžiai badėsi tritaškiais – pataikė net 15 iš 33, o tai – 46 proc. taiklumas.

Po sėkmingos rungtynių atomazgos „Žalgiris“ su 11 pergalių ir 15 pralaimėjimų įsitaisė 10-oje turnyro lentelės vietoje.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jock Landale

Pirmoji rungtynių pusė buvo kiek permaininga, tačiau didžiąją laiko dalį priekyje laikėsi „Žalgiris“. Vienu metu kauniečiai įgijo 9 taškų pranašumą, bet tuomet „Olimpia“ ėmė artėti, pataikė keletą tritaškių, o antrojo kėlinio viduryje ir išsiveržė į priekį. Tačiau neilgam. Aikštės šeimininkai prieš pat didžiąją pertrauką spurtavo 9:0 ir į pasitarimą iškulniavo turėdami apčiuopiamą pranašumą 53:44.

Nigelas Hayesas per pirmus du ketvirčius tapo puolimo lyderiu – pelnė net 15 taškų, Edgaras Ulanovas buvo pridėjęs 11. „Olimpia“ pirmoje pusėje sušveitė 7 tolimus metimus iš 14, o štai „Žalgiris“ žaidimą statė baudos aikštelėje – realizavo 15 dvitaškių iš 24.

Po pertraukos „Olimpia“ šovė į priekį 9:0 ir iš „Žalgirio“ persvaros neliko nieko. Ketvirtis buvo nervingas, svečiai sušveitė dar 5 tolimus metimus, o taškų lenktynėmis virtusiame mače po 30-ties minučių kauniečiai pirmavo vos taškeliu 73:72.

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ vėl kiek nutolo į priekį po itin svarbių Pauliaus Jankūno ir Zacho LeDay tritaškių, bet intriga gyva buvo iki pat paskutinių minučių. Thomasas Walkupas paskutinę minutę išvedė žalgiriečius į priekį dviem taškais, Sergio Rodriguezas atsakė tuo pačiu, o paskutinė kauniečių ataka nebuvo sėkminga ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomą 5 minučių atkarpą sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“ ir įgijo pranašumą. Šeimininkai tą trapią persvarą laikė dantimis ir nagais. Galiausiai – išlaikė ir šventė itin svarbią pergalę.

„Žalgiris“: N.Hayesas 21 (2/3 dvit., 3/3 trit., 8/9 baud. met.), 4 atk. kam., 5 išpr. praž, 25 naud. bal.), Z.LeDay 19 (5 atk. kam., 24 naud. bal.), Th.Walkupas 18 (5 rez. perd.), E.Ulanovas 16 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 25 naud. bal.), J.Landale'as 14, P.Jankūnas 8, L.Lekavičius 4, A.Milaknis 3, R.Jokubaitis 2.

„Olimpia“: V.Micovas (7 atk. kam.), S.Rodriguezas (8 rez. perd.) ir K.Tarczewskis po 18, D.Crawfordas 13, K.Sykesas 11.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šarūnas Jasikevičius – apie auksinį tašką, masinę psichozę ir sulaužytą lentą

Po sunkios pergalės – dvejopas jausmas ir „Žalgirio“ rekordininko padėka sirgaliams

„Žalgiris“ STATISTIKA „Olimpia“
25/41 (61 proc.) Dvitaškių pataikymas 19/32 (59 proc.)
10/20 (50 proc.) Tritaškių pataikymas 15/33 (46 proc.)
25/30 (83 proc.) Baudų metimų pataikymas 14/18 (78 proc.)

Pratęsimas. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 105:97

Likus 26 sek. Z.LeDay atkovojo kamuolį, išprovokavo pražangą ir metė baudas – 105:97.

45 min. N.Hayesas sumetė baudų metimus. Pergalė arti – 103:97.

44 min. Z.LeDay pelnė taškus – 99:96.

43 min. Tritaškis „Žalgirio“ krepšyje. Pranašumas minimalus – 97:96.

42 min. Z.LeDay padidino skirtumą, L.Lekavičius pataikė baudos metimą – 97:93.

41 min. L.Lekavičius šveitė itin svarbų tritaškį – 94:93.

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 91:91 (27:25, 26:19, 19:27, 19:20)

40 min. Rezultatą išlygino varžovai, Th.Walkupas pataikė dvitaškį, bet pataikė ir S.Rodriguezas, o paskutinė kauniečių ataka nebuvo sėkminga. Pratęsimas.

39 min. K.Sykesas pataikė dar vieną tritaškį... Persvara sumenko – 89:87.

37 min. Ulia! Puikiai nugara sužaidė puolėjas – 88:80.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min sporto redaktorius

L.Lekavičius ir K.C.Riversas dar nepelnė nė taško šiose rungtynėse, bet taškų lenktynėse „Žalgiriui“ pakanka kitų ginklų. Z.LeDay ir P.Jankūnas tritaškiais drebina areną. Dabar svarbiausia – gynyba.

36 min. Z.LeDay smeigė tritaškį! Persvara didėjo – 86:78.

35 min. Gražiai, nors ir rizikingai vaikščiojo kamuolys atakoje, pasibaigusioje pražanga prieš Z.LeDay – 83:76.

34 min. Paaaulius Jankūūūnas! Trys veterano taškai itin svarbiu momentu – 82:76.

33 min. Jei gintis sekasi sunkiai, tai bent puolime žalgiriečiai tikslūs – 79:76.

32 min. Th.Walkupas pelnė jau 16-ąjį savo tašką. Labai geros jo rungtynės – 77:74.

31 min. P.Jankūnas išprovokavo L.Scolos pražangą puolime, o J.Landale'as įmetė iš toli – 75:71.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 72:71 (27:25, 26:19, 19:27)

N.Hayesas jau pagerino savo rezultatyvumo Eurolygoje rekordą. Iki šiol jis daugiausiai buvo pelnęs rungtynėse su Madrido „Real“ (15), o dabar po trijų kėlinių „Žalgirio“ puolėjo kraityje jau 17 taškų, iš žaidimo prametus vos vieną dvitaškį.

30 min. Lyja tritaškiais į „Žalgirio“ krepšį. Laimei, atsakymą rado Th.Walkupas – 72:71.

S.Rodriguezo nėra net ant suolo. Gynėjas mankštinasi šalia suolelio, nežinia, ar tai trauma, ar bandymas neužsisėdėti.

29 min. N.Hayesas jau žaidžia rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje. Jau 17 taškų jo sąskaitoje – 69:66.

28 min. J.Landale'o aktyvūs veiksmai puolime toliau duoda vaisių – 65:63.

26 min. J.Landale'as galingai krovė iš viršaus greitoje atakoje – 63:61.

Šaras nebespėja kviestis ant kilimėlio savo vyrus. Pokalbis akis į akį su Z.LeDay, po kelių sekundžių moralas dėl gynybos ir J.Landale'ui. „Žalgiris“ išbarstė persvarą per greitai.

25 min. 9:0 spurtą rengė svečiai, tačiau jį baudos metimu nutraukė J.Landale'as – 61:61.

24 min. Varžovai šovė į priekį, S.Rodriguezas smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ jau atsiliko – 60:61.

Mačo protokole atsirado žiūrovų arenoje tikslus skaičius – 9405. Vadinasi, trečdalis sirgalių vis dėlto sunerimo dėl koronaviruso ir liko namie. Tarp tų, kurie arenoje, ir profesorius medicinos mokslų daktaras Rimtautas Gudas. Apvalią sukaktį mininčiam ilgamečiui Lietuvos rinktinės gydytojui per pertrauką įteikti 50-uoju numeriu pažymėti „Žalgirio“ marškinėliai už pagalbą gydant žalgiriečius.

23 min. Z.LeDay pelnė taškus chaotiškoje atakoje, kuri vos nesibaigė klaida – 60:52.

Th.Walkupas dar užsidirbo nesportinę pražangą.

22 min. Oi, du iš eilės varžovų tolimi metimai... Gerai, kad Th.Walkupas atsakė tritaškiu – 58:50.

21 min. Na štai, oficialiai rungtynėse apsilankė 9,4 tūkst. žiūrovų. Apie 5 tūkst. pabūgo koronaviruso. Tačiau „Žalgiris“ nesibaimino svečių ir įgijo dviženklę persvarą – 55:44.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 53:44 (27:25, 26:19)

20 min. Teisėjai peržiūrėjo epizodą ir skyrė nesportinę pražangą P.Bilighai, kuris ranka laikė Th.Walkupą. A.Milaknis pridėjo tritaškį ir nesportinė pražanga išnaudota buvo maksimaliai. Ketvirtis uždarytas spurtu 9:0.

19 min. 4 iš eilės E.Ulanovo taškai timptelėjo į priekį „Žalgirį“ – 48:44.

18 min. Neilgam! N.Hayesas dar kartą pataikė iš toli – 44:42.

17 min. Štai žalgiriečiai ir atsiliekančiųjų vaidmenyje – 41:42.

Nigelas Hayesas ar Vladimiras Micovas? Abiejų rankos dega šįvakar. „Žalgirio“ amerikiečiui užteko 4 minučių antrajame kėlinyje, kad per jas pelnytų 9 taškus. Bet tatuiruotasis Milano serbas pagal rezultatyvumą lenkia žalgirietį 14:12.

16 min. Šaras nori, kad komanda nurimtų net ir po Z.LeDay taškų. S.Rodriguezas įsmeigė dar vieną tolimą metimą – 41:40.

15 min. Oi, V.Micovas pataikė itin sunkų tritaškį, „Žalgirio“ pranašumas mažėjo – 39:35.

14 min. N.Hayesas smeigė jau antrą savo ir antrą komandos tritaškį, o kitoje atakoje dar pridėjo dvitaškį su pražanga – 39:30.

13 min. Skaudžiai varžovai nubaudė žalgiriečius už tą nesportinę nuobaudą. Du baudų metimai, o tada – ir tritaškis.

12 min. Nesportinė pražanga R.Jokubaičiui?! Keistas sprendimas, bet teisėjų sprendimas būtent toks.

11 min. Puiki kėlinio pradžia. Z.LeDay pelnė du taškus su pražanga. Kol kas „Žalgiris“ dar nepataikė nė vieno tritaškio, bet ir metė jų tik 3, o štai dvitaškių jau suvertė 12 iš 17-kos. N.Hayesas pataikė ir pirmą tolimą metimą – 33:25.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 27:25

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ ypač dažnai bandė žaisti per E.Ulanovą ir jis neapvylė – su 7 taškais rezultatyviausias Kauno klube. Galima priminti, kad praėjusią vasarą Milano „Olimpia“ verbavo E.Ulanovą ir nedaug trūko, kad dabar jį matytume su raudona-balta spalvų apranga. Bet žalia Ulei tinka geriau, ar ne?

10 min. R.Jokubaitis perėmė kamuolį ir pelnė taškus – 27:25.

8 min. E.Ulanovas sėkmingai sužaidė nugara į krepšį, bet tuomet, net ir po kauniečių taškų, „Olimpia“ pelnė taškus greitoje atakoje. Kol kas aikštės šeimininkai atsilieka – 20:22.

7 min. Būna ir taip. Žalgirietis KC Riversas įsimušė kamuolį į krepšį...

6 min. Dar vienas žalgiriečių dvitaškis su pražanga. Šįkart E.Ulanovas baudžia varžovus. Deja, bet oponentai pataikė keletą tritaškių ir neleido kauniečiams labiau atsiplėšti – 15:13.

5 min. K.Tarczewskis sulaukė gero S.Rodriguezo perdavimo ir įkrovė iš viršaus. P.Jankūnas vėl puikus puolime – 13:10.

Nerimas dėl koronaviruso akivaizdžiai praretino sirgalių gretas. Nors buvo išpirkta 15 tūkst. bilietų, kelių tūkstančių aistruolių tikrai trūksta.

4 min. P.Jankūnas! Prieš tai veteranas pataikė dvitaškį, dabar – du su pražanga. Gera puolėjo rungtynių pradžia – 9:8.

3 min. V.Micovas šovė iš toli, bet Th.Walkupas sėkmingai sužaidė prieš S.Rodriguezą vienas prieš vieną – 6:8.

2 min. Kol kas „Žalgiris“ renka taškus iš po krepšio – 4:5.

Jokio susidaužimo delnais – į starto penketus išsirikiavę Kauno ir Milano komandų žaidėjai išvengė įprasto ritualo. Tuo tarpu teisėjai prieš mačą laikė lenteles su „Stop violance” užrašu – prašymu stabdyti smurtą Eurolyga priminė apie praėjusią savaitę po rungtynių Atėnuose surengtą išpuolį prieš arbitrus, tarp kurių buvo ir Luigi Lamonica.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as, Paulius Jankūnas.

„Olimpia“: Sergio Rodriguezas, Michaelas Rollas, Riccardo Moraschini, Vladimiras Micovas, Kalebas Tarczewskis.

Prieš rungtynes. Šaras pajuokavo. „Žalgirio“ treneris užsidengęs veidą sveikinosi su Ettore Messina.

Sveiki visi, linkėjimai iš Kauno „Žalgirio“ arenos, kurioje šįvakar viskas kiek kitaip dėl koronaviruso fono. Sirgalių temperatūra buvo tikrinama termovizoriumi prieš pat areną pastatytose baltose palapinėse, bet patikros buvo trumpos, o nerimo ženklų nematyti. Tai – išpūstas burbulas, – taip apibendrinant buvo galima įvardyti bendrą aistruolių atsakymą į klausimą dėl nerimo apie koronavirusą. Net estai atvažiavo į rungtynes drąsūs. „O ar turėtume bijoti?, – gūžtelėjo pečiais estas. – Žinau, kad baisu. Bet tikiuosi, kad ne šiandien“.

Likus 30 min. 15min komanda apsidairė arenos prieigose ir pažiūrėjo, kaip dirbama siekiant apsaugoti sirgalius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Patikrinimas prieš Kauno „Žalgirio“ rungtynes

Likus 1:45 val. 15min fotografas Erikas Ovčarenko informavo, kad, kaip žadėta, prieš patenkant į areną, buvo patikrinta jo kūno temperatūra.