2020 01 08 /20:58

Charakterį rodęs „Rytas“ pralaimėjo spurtų lenktynes UNIKS turtuoliams

Vilniaus „Ryto“ krepšininkams nepavyko pergale pradėti ULEB Europos taurės „Top 16“ etapo kovų. Trečiadienio vakarą Dainiaus Adomaičio kariauna rodė charakterį, kelis kartus panaikino solidžius deficitus, bet vis tiek namuose pralaimėjo spurtų trilerį vienai šių varžybų favoričių Kazanės UNIKS ekipai – 86:91 (23:20, 16:16, 22:28, 25:27).

Favoritu laikytas UNIKS jau rungtynių pradžioje pabandė pasiųsti šeimininkus į nokdauną ir po Erricko McCollumo siautulio buvo įgijęs net dviženklį pranašumą. Visgi tuomet iniciatyvos ėmėsi Eimantas Bendžius. Komandos kapitonas įleido pora labai svarbių tritaškių, įkvėpė komandą ir 12:2 atkarpą laimėję vilniečiai mikliai grįžo į rungtynes bei laimėjo pirmą ketvirtį 23:20.

Antrame ketvirtyje jau Pako Cruzas timptelėjo „Ryto“ traukinį, pataikęs keletą sudėtingų metimų, ir gana stipriai po krepšiais dominavusi D.Adomaičio kariauna netgi grasino atitrūkti (37:29). Visgi E.McCollumo dėka UNIKS liko rungtynėse ir įpusėjus mačui atsiliko vos vieno taiklaus metimo atstumu.

Trečią kėlinį UNIKS pradėjo spurtu 11:2, o to pagrindinis kaltininkas buvo pasitikėjimą savimi pajutęs Jamaras Smithas. Nors vilniečiams buvo vėl pavykę rungtynių svarstykles grąžinti į pusiausvyrą, tolimi rusų metimai iš naujo sumaišė visas D.Adomaičio kortas.

Taškų lenktynės persikėlė ir į ketvirtą kėlinį ir nors vilniečiai jo viduryje turėjo keturių taškų pranašumą, mačo pabaigą šaltakraujiškiau sužaidė UNIKS žvaigždės.

Vilniaus ekipos neišgelbėjo net solidžiai (30:18) laimėta kova dėl atšokusių kamuolių.

Solidų mačą sužaidęs Martynas Echodas atkovojo 14 kamuolių ir Europos taurės turnyre pasiekė asmeninį karjeros rekordą. Vidurio puolėjas taip pat pelnė 9 taškus.

G grupėje kartu su Kazanės ir Vilniaus ekipomis rungtyniauja Stambulo „Galatasaray“ ir „Monaco“ ekipos.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Eimantas Bendžius po 15, Arnas Butkevičius 13, Tu Holloway 12, Martynas Echodas 9 (14 atk. kam.).

UNIKS: Errickas McCollumas 20, Jamaras Smithas ir Raymaras Morganas po 16, Valerijus Lichodėjus 10, Jordanas Theodore‘as ir Jamilas Wilsonas po 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 86:91 (23:20, 16:16, 22:28, 25:27).

40 min. Rungtynės baigiasi. Baudų taktika vilniečių negelbsti. „Rytas“ šiame etape patiria pirmąjį pralaimėjimą.

38 min. UNIKS paskutines minutes žaidžia užtikrintai ir arčiau savęs vilniečių neprisileidžia.

37 min. Jamilas Wilsonas įmeta su pražanga, du taškus prideda Raymaras Morganas ir „Ryto“ laivas pradeda skęsti.

36 min. Jordanas Theodore'as pelno penkis taškus iš eilės. „Rytas“ vėl atsilieka – 78:79.

35 min. Pako Cruzas. Koks puikis tritaškis!!! UNIKS treneris prašo minutės pertraukėlės, o vilniečiai jau priekyje 78:74.

34 min. Fantastiškas Mindaugo Girdžiūno pasirodymas. Tryliktasis jo taškas ir naują lyderį atradęs „Rytas“ jau yra priekyje 73:71.

33 min. Taškų lenktynės tęsiasi – 71:71.

31 min. Mindaugas Girdžiūnas nepatogiu tritaškiu paskutinę sekundę vėl lygina rezultatą. Po to Arnas Butkevičius krauna iš viršaus – 66:66.

III kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 61:64 (23:20, 16:16, 22:28).

30 min. Solidi kėlinio pabaiga. Arnas Butkevičius iš pradžių pataiko iš aikštės krašto tritaškį, o po to perima kamuolį ir išlygina rezultatą. Visgi kėlinį tritaškiu užbaigia ir Jamilas Wilsonas.

29 min. Kostas Kaimakoglou ir Tu Holloway apsikeičia tritaškiais – 56:60.

28 min. Bet Rusijos klubas vėl į šį spurtą atsako atkarpa 8:2...

27 min. Tu Holloway aštrus reidas ir vėl lygu – 47:47.

26 min. Mindaugas Girdžiūnas pataiko įspūdingą tritaškį ir gaivina vilniečių ambicijas – 45:47.

24 min. Jamaras Smithas pataiko antrą savo tritaškį. Neramu – 41:47.

22 min. Kazanės ekipa pradėjo kur kas agresyviau gintis. Maža to, ir atakoje rusai yra vis pavojingesni. „Rytas“ trečiajame kėlinyje pralaimi atkarpą 2:8 ir jau 41:44.

21 min. UNIKS antrą mačo pusę pradeda dviem taikliais metimais ir vėl persveria rezultatą.

II kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 39:36 (23:20, 16:16).

17 min. Pako Cruzas!!! Dar du jo taškai su pražanga, Martynas Echodas pelno „antro šanso“ taškus ir vilniečiai džiaugiasi rekordine persvara – 37:29.

16 min. Pako Cruzo puikus floateris ir „Rytas“ vėl įkvepia lengviau – 33:29.

15 min. Pirmoje rungtynių pusėje UNIKS klysta dažniau (6-4) bei stipriai pralaimi kovą dėl kamuolių ir tai leidžia vilniečiams likti kovoje dėl pergalės.

13 min. Taškų lenktynės tęsiasi, bet „Rytui“ pavyksta būti žingsniu priekyje – 29:27.

I kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 23:20.

8 min. Mindaugas Girdžiūnas smeigia tritaškį. Lygu – 18:18.

7 min. Eimantas Bendžius užkūrė šeimininkus. Dar vienas jo tritaškis ir po kapitono metimo vilniečiai pradeda kvėpuoti varžovams į nugaras – 13:16.

6 min. Rusai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą, bet Eimantas Bendžius iš karto pataiko pirmą vilniečių tritaškį ir rėžia deficitą iki 7 taškų – 7:14.

5 min. Errickas McCollumas siautėja toliau. Dar vienas sudėtingas jo tritaškis. Laimei, pirmuosius taškus pelno ir Eimantas Bendžius – 4:12.

4 min. Arnas Butkevičius baudų metimais atidaro vilniečių taškų sąskaitą, bet pataikyti iš žaidimo niekaip nepavyksta – 2:9.

3 min. UNIKS atakų lyderis Errickas McCollumas iš karto imasi iniciatyvos. Penki amerikiečio taškai iš eilės ir vilniečiai priversti vytis varžovus – 0:5.

1 min. Vilniečiai dvikovą pradeda tokiu penketuku: Dovis Bičkauskis, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ir Martynas Echodas.