Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 11d. 12:30

Naujas gelbėjimo planas: Kauno arenos pelnas bus skiriamas „Žalgiriui“

Paulius Motiejūnas ir Andrius Kupčinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Paulius Motiejūnas ir Andrius Kupčinskas

Visas Kauno arenos pelnas nuo šiol bus skiriamas finansinių sunkumų kamuojamam „Žalgirio“ krepšinio klubui. Skaičiuojama, kad per metus grynasis iš arenos veiklos gaunamas pelnas galėtų siekti apie milijoną litų.

„Pasikeitimai, apie kuriuos norime pranešti, yra esminiai. Visada buvo minima, kad arena ir komanda yra vienas organas, turi dirbti kartu, tačiau realiai tai įvyko tik dabar. Tapau arenos direktoriumi. Darome žingsnius, kad dirbtume vienam labui. Ketiname uždirbti milijoną litų per metus iš arenos. Visas pelnas bus skiriamas komandai.

Kiekvienas renginys bus organizuojamas kartu su klubo administracija. Stengsimės optimizuoti išlaidas komandos ir arenos valdymui“, – pirmadienį sakė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Jis patvirtino, kad jau pasirašyta sutartis su generaliniu rėmėju banku „PrivatBank“, tačiau skiriamos sumos neatskleidė. P.Motiejūno teigimu, bendrai iš rėmėjų šį sezoną ketinama gauti 3 mln. Lt. Iš privačių asmenų, per „Žalgirio“ garbės klubą, tikimasi surinkti apie 2 mln. litų. Dabar surenkama apie 100 tūkst. Lt.

Ketiname uždirbti milijoną litų per metus iš arenos. Visas pelnas bus skiriamas komandai.

Miesto savivaldybė „Žalgirio“ arenos koncesininkui sumoka apie 3 mln. Lt. Kokią paramą komandai skirs savivaldybė kitais metais, dar nėra aišku. „Tai paaiškės svarstant miesto biudžetą“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

15min.lt primena, kad „Žalgirio“ areną valdančios bendrovės „Kauno arena“ direktorė Angelė Dementavičiūtė spalį pasitraukė iš pareigų.

„Tai buvo mano asmeninis sprendimas, kurį priėmiau dėl pastaruoju metu viešojoje erdvėje skleidžiamų kaltinimų dėl mano tariamų ryšių su buvusiu Ūkio banko savininku Vladimiru Romanovu, su kuriuo aš nuo vasario mėnesio neturiu jokių kontaktų ir nesu jokia jo verslo partnerė“, – BNS sakė A.Dementavičiūtė.

Naujuoju Kauno arenos direktoriumi tapo Paulius Motiejūnas, kuris taip pat vadovauja vienintelei bendrovės akcininkei viešajai įstaigai „Kauno „Žalgirio“ rėmėjas“, valdančiai ir Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubą.

A.Dementavičiūtė Kauno „Žalgirio“ arenai vadovavo nuo jos atidarymo 2011-ųjų rugpjūtį.

Kauno arena įkurta Kauno „Žalgirio“ arenos valdymui pagal Kauno miesto savivaldybės ir konsorciumo, kurį sudarė „Kauno Žalgirio rėmėjas“ bei bankrutuojanti asociacija Kauno futbolo ir beisbolo klubas, 2010-ųjų pradžioje pasirašytą koncesijos sutartį.

Pagal ją Kauno arena 25 metus turi teisę naudoti ir prižiūrėti arenos pastatą, kuris yra Kauno savivaldybės nuosavybė, o savivaldybė kasmet bendrovei moka 2,5 mln. litų (be PVM) koncesijos mokestį.

Paskoloms, susijusioms su arenos statybomis bei jos infrastruktūros įrengimu, savivaldybė kasmet skiria 13 mln. Lt, o palūkanoms – dar 2 mln. Lt. Pridėjus tiesioginę paramą "Žalgirio" klubui ir koncesijos mokestį, savivaldybės metinės išlaidos krepšiniui viršija 21 mln. Lt.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:57
01:04
01:19

Dabar tu gali

Maistas