Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 12d. 09:00

Neatleistina atkarpa, kuri Milane pražudė „Žalgirį“

Tokios prastos atkarpos, kaip „Žalgiris“ sužaidė pirmajame kėlinyje, Eurolygoje yra neatleidžiamos. Tuo dar kartą įsitikinome penktadienį Milane. Kauniečiai jau po 10 minučių turėjo 16 taškų deficitą iš kurio nesugebėjo išlipti net ir tris kėlinius žaisdami geriau nei oponentai. „Žalgiris“ spurtavo ne vieną ir ne du kartus ir buvo arti rungtynių kontrolės perėmimo į savo rankas, tačiau koją vis pakišdavo klaidos gynyboje arba sunkiai uždengiami varžovų metimai. Antrasis pralaimėjimas Eurolygoje 81:85.

Berniukai prieš vyrus – toks buvo Šarūno Jasikevičiaus komentaras interviu po rungtynių. Pirmojo kėlinio geriau ir neapibūdinsi.

Kauniečiai buvo per lėti, per lengvai pastumiami, per daug netikslūs ir netaiklūs. Pirmąsias 5 minutes kauniečiai nepelnė nė taško. Vėliau, žalgiriečių žaidimas įsibėgėjo ir vaizdas atrodė geriau – ypač tada, kuomet žaidėjai atakuodavo pagal planą, darydavo tai, ką moka geriausiai, o gynyboje susikaupdavo ir sugebėdavo išpildyti susitartus dalykus.

Visgi būtent šios paskutinės dalelės išpildymo pritrūko galutinai perlaužti rungtynes, kurios buvo paleistos dar pirmajame kėlinyje. Pažvelkime į šiuos esminius punktus giliau.

Pirmasis kėlinys

Problemos prasidėjo jau nuo pirmųjų minučių. Žalgiriečių stepouto gynyba prieš Sergio Rodriguezą buvo greitai nubausta net keliose atakose iš eilės. Abu kartus ispanas numetė kamuolį short rollą (trumpą nusileidimą) ne iki pat krepšio padariusiam L.Scolai, taip atkirsdamas du žaidėjus ir sukurdamas pranašumą. Iš čia Scola surado laisvus komandos draugus ir „Žalgiris“ jau pralaiminėjo 0-5.

Vėliau kauniečiai atliko prastą darbą išsirinkdami varžovus ansktyvoje atakos fazėje ir L.Scola pataikė tritaškį – šioje situacijose tai atrodė kaip N.Hayeso klaida. Amerikiečio closeouto gynybą po poros atakų itin lengvai įveikė ir buvęs „Žalgirio“ žaidėjas A.White‘as, kuris pelnė 2 taškus su pražanga.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Aaronas White'as
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Aaronas White'as

Komunikacija tarp žaidėjų taip pat nebuvo ideali – po vienos iš užtvarų be kamuolio Th.Walkupas akivaizdžiai manė, kad reiktų keistis ginamaisiais ir akimirkai stabtelėjo, o tuo pasinaudojęs V.Micovas smeigė metimą iš vidutinio nuotolio. Švieslentė tuo metu rodė jau 20 praleistų taškų.

Atrodo, kad kaip ir užtenka jau tų problemų vienam kėliniui? Deja, puolime vaizdas buvo dar prastesnis.

Buvo sukrapštyti vos 7 pelnyti taškai. Įprastas vaizdas kauniečių žaidime paskutinius 2 sezonus būdavo B.Davieso ir E.Ulannovo centravimai pirmuose rungtynių kėliniuose. Su Daviesu ekipa turėjo didelį pranašumą po krepšiu ir tai buvo gudrus planas įvesti ekipą į ritmą puolime. Metimai iš po krepšio padeda visiems žaidėjams įsijausti į rungtynes. Tuo pačiu tai natūraliai kažkiek daro įtaką ir žaidėjų darbui gynyboje.

Po B.Davieso išvykimo tokio stipraus žaidėjo centravimui nėra, todėl tenka labiau remtis kūryba ties perimetru.

Į blogą penktadienio startą puolime susidėjo keli dalykai: pramesti keli geri susikurti tritaškiai metimai, kai kurių žaidėjų nepakankamas agresyvumas nuo pat rungtynių pradžios ir pasimetimas prieš Milano ekipos keitimąsi gynyboje, nekokybiškai vykdomi deriniai, netikslūs perdavimai. Pirmąsias 10 minučių tikrai atrodė, kad žaidžia vyrai prieš berniukus.

Klaidos, neleidusios perlaužti rungtynių

Iš gilios duobės „Žalgiriui“ pavyko išlipti gan greitai. Tačiau pilnai perlaužti rungtynių eigos nepavyko nė karto.

Jau pirmasis bandymas tą padaryti buvo po puikaus 10:0 spurto antro kėlinio pradžioje – puolime 4 atakas iš eilės idealiai viską atlikę kauniečiai priartėjo iki 23:17.

Tačiau tada sekė L.Scolos pamokėlė M.Gebenui žaidžiant nugara į krepšį, o kitoje atakoje Th.Walkupas nepadarė baudos iki bonuso, o tas kainavo dar du L.Scolos taškus su pražanga.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Luisas Scola
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Luisas Scola

Vėliau L.Lekavičius praleido Sergio Rodriguezą į jo mėgstamą dešinę pusę ir nors gynyba buvo pakankamai gera, tokio kalibro žaidėjui tai ne visada rūpi – ispanas smeigė vidutinį metimą. Ir nors ši dešinės rankos stiprybė buvo akcentuota daug prieš rungtynes, buvo galime pastebėti ne vieną momentą, kuriame kauniečiams to padaryti nepavyko.

Ketvirtojo kėlinio gale buvo galima pamatyti, ką reiškia gera gynyba prieš Sergio. Privertus šį veržtis į kairę, šis būdamas gan laisvas arti krepšio, vis tiek atliko verpstę į dešinę ir atakavo netaikliai. Gaila, kad tokių epizodų buvo gerokai per mažai. Į stipriąją dešinę pusę porą kartų buvo praleistas ir V.Micovas.

Mano akimis, geriausią šansą perlaužti rungtynes „Žalgiris“ turėjo 3 kėlinio gale, kuomet Milano ekipas žaidimą pavyko surakinti keičiantis ginamaisiais visiems penkiems žaidėjams aikštelėje.

Trys „Olimpia“ atakos buvo bevaisės, o kauniečiai priartėjo iki 55:59. Tačiau kitoje atakoje Milano ekipos žaidėjas užgriuvo ant M.Grigonio kojos, taip suteikdamas laisvės M.Rollui, ir šis nutraukė spurtą.

Vėliau, tarpusavyje kovodami dėl kamuolio, šį prarado J.Landale‘as ir Th.Walkupas, o tai kainavo dar du taškus. Ketvirtojo kėlinio pradžioje itin sudėtingas S.Rodriguezo tritaškis atšokus atgal vėl grąžino Milano ekipai dviženklį pranašumą.

Gynybinio rungtynių plano išpildymui pagal individualiąsias žaidėjų savybes tikslumo pritrūko gana nemažai. Tai ir keli sunkūs varžovų metimai neleido pilnai perlaužti rungtynių svarstyklių.

Pavykę momentai

Gerų momentų iš „Žalgirio“ pusės netrūko. Kai kuriose atakose deriniai buvo įžaidžiami puikiai, kamuolys nesavanaudiškai judėdavo aplink perimetrą ir iš baudos aikštelės ant tritaškio, kol galiausiai būdavo surandamas geriausias metimas.

Kauniečiai taip pat akivaizdžiai norėjo kuo daugiau atakuoti veteraną L.Scolą gynyboje ir tą pavyko padaryti ketvirtojo kėlinio pradžioje, kuomet Th.Walkupas net penkias atakas iš eilės išmaudė šį argentinietį po užtvaros. Argentiniečio gynyba nebuvo geresnė nei stovelio treniruotėse – 11 praleistų taškų per 5 atakas.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./„Olimpia“ – „Žalgiris“
Getty Images/Euroleague.net nuotr./„Olimpia“ – „Žalgiris“

Milano ekipos ritmą puolime antrojoje rungtynių pusėje pavyko šiek tiek išderinti visiems penkiems žaidėjams keičiantis ginamaisiais pikenrolų bei spaudimo per visą aikštelę metu.

Keitimosi ginamaisiais didžiausiu įkaitu tapo italas R.Moraschini, kuris rungtyniavo būtent tas 5 minutes, kuomet „Žalgiris“ keitėsi. Per tą laiką Moraschini suklydo 2 kartus ir prametė vieną sunkų metimą. Spaudimas per visą aikštelę šį kartą padėjo ne tik sumažinti atakos laiką varžovams, bet ir perimti keletą kamuolių. M.Rollas prarado net tris ir Milano ekipa neatrodė gerai pasiruošusi prieš šį žaidimo elementą.

Apibendrinimas

Negali tikėtis laimėti, kai išeini rungtyniauti ne savo arenoje mažiau nusiteikęs kariauti nei tavo varžovai.

„Žalgiris“ savo klaidomis gynyboje, neagresyvumu ir netikslumu puolime, išsikasė sau giliausią duobę jau rungtynių pradžioje. Ir nors kitas 30 minučių kauniečiai atrodė neblogai, individualios gynybos klaidos neleido perlaužti rungtynių tėkmės ir įsirašyti pirmosios pergalės šio sezono Eurolygoje.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai