2019 11 16

Nesuprasti Šarūno Jasikevičiaus prašymai

Į Atėnus atvykęs Kauno „Žalgiris“ sutiko vos galą su galu suduriantį priešininką. Bet žalgiriečiai buvo per dosnūs Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkams. Šie griebė lietuviams per ranką ir išplėšė pergalę. „Žalgiris“ išskrido į Atėnus namo lauktuvėms parsivežti reikalingo taško, bet Kaune paliko bagažą su visa savo agresija ir lyderyste.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Edgaras Ulanovas gavo perdavimą po krepšiu ir liko vienas stumdytis su Brandonu Paulu. Ideali situacija taškams pelnyti – varžovas 6 cm žemesnis, gerokai smulkesnis ir tarsi pasmerktas E.Ulanovo medžioklei jo pamėgtame lauke.

Tačiau trumpai arčiau krepšio pasiyręs E.Ulanovas staiga numetė kamuolį už tritaškio linijos, kur jau baigiantis atakos laikui skubotą metimą turėjo leisti J.Landale'as.

Šarūnas Jasikevičius iškart sodino vieną savo lyderių ant suolo.

„Aš nesuprantu tavęs!“ – piktai į auklėtinį žiūrėjo Š.Jasikevičius, pasigedęs E.Ulanovo agresijos akivaizdaus pranašumo situacijoje. Suolelio gale 27-erių krepšininkas turėjo laiko apmąstyti savo nuodėmes.

„Pirmyn!“ – vėliau energingai saviškį į kovą kėlė Šaras. Žalgiriečiai užvedinėdami irgi ėmė šūkauti lyg išleistų E.Ulanovą į karą.

Bet Š.Jasikevičius nesulaukė reakcijos. Nei iš Ulės, nei kitų žalgiriečių, kuriais paprastai galėdavo pasitikėti.

„Kai kurie mūsų lyderiai pirmoje pusėje su 0 metimų... Mes turime jausti, kas esi komandoje. Išeik ir pramesk kaip Walkupas...“ – po rungtynių pyktelėjo Šarūnas Jasikevičius.

E.Ulanovas per 21 minutę pasižymėjo 2 taškais (1/4 met.), 3 atkovotais kamuoliais ir 1 naudingumo balu. Pirmoje mačo dalyje jis ir Artūras Milaknis kartu atliko vos 1 metimą, kartu ant parketo praleidę 18 minučių. „Bet kur lyderystė?“ – klausė Šarūnas Jasikevičius, kokius 3-4 kartus metęs užuominas apie žmonių, kuriais būtų galėjęs pasitikėti, nebuvimą.

Jis netiesiogiai kreipėsi į „Žalgirio“ sistemoje mažiausiai antrą sezoną žaidžiančius savo kareivius.

Kadangi naujokams dar reikia laiko įsidiegti Šaro sistemą į savo operacinę sistemą, tai komandos senbuviai turi būti tie žmonės, dėl kurių treneriui nekiltų abejonių atsisukus pagalbos į atsarginių suolą.

Kol kas vieni tokių – Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis, sezono pradžioje renka atitinkamai 5,5 ir 5,9 taško. Dėl Artūro rezultatyvumo pykti nereikia – jis gali nešti komandai naudą ir neišmetęs nė vieno tritaškio, bet ištampęs aikštę ir sukūręs erdvių komandos draugams. Tačiau A.Milaknis turėjo nuvilti trenerį dėl savo sprendimų savoje aikštės pusėje.

Jeigu atkreipėte dėmesį, Š.Jasikevičius senbuvių pasigenda jau ne pirmą kartą.

Vienas tokių – tik nuskausminamųjų pagalba ant kojų pastatytas Marius Grigonis, per 22 minutes įmetė 5 taškus (2/7 met.) ir surinko 4 naudingumo balus. Plika akimi matėsi, kad „Žalgirio“ lyderis buvo sužeistas. Jo veiksmuose pritrūkus jėgos ir užtikrintumo, kamuolys nenorėjo bičiuliautis su žalgiriečių vedliu. „Visi supranta, kad pralaimime, ką turime laimėti. Ir skaudu, sunku, – atsiduso M.Grigonis, nesiteisinęs dėl tik švirkštais numalšinamo pėdos skausmo. – Lengviausia pasakyti „ai, nenusiteikėm“. Sunku labai viską ant greičio išanalizuoti, bet trūksta daug ko. Kažkaip šiandien sunkiai, sunkiai atrodėm.“

„Žalgirio“ žvėriukas Zachas LeDay užsidarė psichologiniame narve.

Iki tol 5 turus trečiuose ir ketvirtuose kėliniuose rinkęs vid. po 10 taškų, šį kartą Z.LeDay po pertraukos įrideno vienintelį mestą dvitaškį. Per 17 minučių aukštaūgis įmetė 4 taškus, suklydo 2 kartus, surinko -3 naudingumo balus ir, rodės, pamiršo, kurios komandos marškinėlius vilki.

Sykį antroje rungtynių pusėje Z.LeDay taip kvailai prasižengė stabdydamas A.Vezenkovą ir lygioje vietoje pasiųsdamas jį prie baudų metimo linijos, kad neištvėręs Šaras sodino savo krepšininką ant suolo. Vėliau prieš ilgąją pertrauką Darius Maskoliūnas dar ramiai viską išaiškino vienam „Žalgirio“ lyderių, bet visas amerikiečio efektyvumas liko kažkur prie suolo padėtoje jo ritualinėje kuprinėje.

24 minutes žaidęs ir 3 taškus surinkęs Nigelas Hayesas ne pirmą kartą buvo nerezultatyvus, bet šį kartą jis išskirtinai klydo skaitydamas situacijas.

„Žalgirio“ gyvybės aparatas buvo pajungtas ant J.Landale'o agresijos ir sunkių, bet taiklių Luko Lekavičiaus metimų. Aukščiausias ir žemiausias žalgiriečiai pelnė atitinkamai 23 ir 14 taškų.

Jockas Landale'as, atrodo, vienintelis buvo nusiteikęs plaktis.

Lyg prigėręs stiprios graikiškos kavos, jis kad ir apdaužytas stūmė taškus į „Olympiakos“ krepšį. Sykį gavęs porą Nikola Milutinovo alkūnių, sugėręs smūgius kitoje aikštės pusėje australas revanšavosi tritaškiu.

Bet J.Landale'ui buvo nelengva apsiginti prieš tiesioginį oponentą. Centras laikėsi ant kojų tik pražangomis. Jis turėjo įvertinti savo svarbą komandai, o ne pirmąją ketvirtojo kėlinio minutę užsidirbti ketvirtą pražangą pakankamai nepavojingoje situacijoje.

Nes kai J.Landale'as sėsdavo ant suolo, lyg Pirėjo uostuose kas būtų pavogęs „Žalgirio“ motorą ir palikęs svečių laivą dreifuoti.

Thomasas Walkupas irgi buvo agresyvus, bet neefektyvus.

Amerikietis jau nuo pirmo metimo užkibo ant Kęstučio Kemzūros jauko ir dažnai atakavo krepšį. „Olympiakos“ praktiškai visą mačą keitėsi dengiamaisiais, o Th.Walkupą skatindavo mesti gynėjams lendant per užtvarą iš apačios ir varžovą gundant šveisti tritaškį.

Tikslą pasiekė tik 2 iš 12 amerikiečio metimų. „Žalgirio“ atakos po Th.Walkupo metimų baigėsi net trečdaliu kartų daugiau nei įprastai.

„Olympiakos“ rizikavo ir ta rizika pasiteisino.

„Žalgiris“ prametė ir krūvą gerų metimų. Visi tie 8 po pertraukos pro šalį lėkę tritaškiai tikrai nebuvo per rankas.

„Daug prametėme laisvi. Jie mus provokavo, mes pasidavėme provokacijai. Bet jeigu neina, reikėjo kažkokių kitų kelių ieškoti. Jie taip žaidė ir taip padarė, kaip norėjo“, – po rungtynių sakė Marius Grigonis.

Buvo ir daugiau metimų, kurie vis išsisukdavo iš Pirėjo Taikos ir draugystės stadiono lankų. Reikia pabrėžti, kad žalgiriečiams baisiai nesisekė. Bet, žinote, kartais taip būna, kai eini į aikštę taško pasiimti, o ne jo išsikovoti.

Jo išplėšti iš rankų ėjo „Olympiakos“ vyrai, po pertraukos pataikę daug sudėtingų metimų.

„Žalgiris“ graikams leido per daug. Jis buvo apstumdytas abiejose aikštės pusėse. Kai kurie žalgiriečiai dar nemoka primesti tokio kontakto lygio, kad patys nebūtų išstumti iš geros pozicijos, o gynyboje atkirstų nuo krepšio pavojingiausius varžovus.

Kai kurie dar nemoka luptis visas 40 minučių, ar tai būtų Stambulas, ar Pirėjus.

„Agresija buvo didžiausias dalykas, kurio mums trūko. Praktiškai, nuo pradžios iki pabaigos, – nosį nukabino kiek pyktelėjęs Thomasas Walkupas, iš viso pelnęs 10 taškų. – Tai, kaip pasitikome šį mačą, buvo mūsų problema. Jeigu nori laimėti Eurolygoje, tai tikrai ne su tokiomis pastangomis ir agresija.“