2020 11 27

Niuksas Šarui: „Barcą“ pamokė Eurolygos autsaideriai

Dariaus Maskoliūno treniruojama Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą sensacingai krito prieš danus, o nesėkme šis vakaras baigėsi ir lietuvio laikinai paliktai „Barcelona“ (8-2) ekipai, kurios vyriausiuoju treneriu dirba Šarūnas Jasikevičius – Eurolygos lyderiai netikėtai svečiuose 68:80 (19:25, 17:20, 17:20, 15:15) nusileido turnyro autsaideriams Vilerbano ASVEL (2-6) krepšininkams.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Sulig šiuo pralaimėjimu nutrūko septynių iš eilės katalonų pergalių serija Eurolygoje.

Tai yra ir pirmoji nesėkmė ekipai vadovaujant Šarui, mat vienintelį pralaimėjimą iki šiol „Barca“ buvo patyrusi su Tomu Masiuliu prie vairo, kai Š.Jasikevičiui buvo nustatytas koronavirusas.

„Barca“ ir ASVEL prieš šias rungtynes buvo skirtinguose Eurolygos turnyrinės lentelės poliuose – katalonai pirmavo, o prancūzai strigo dugne.

Pralaimėjimas „Barcos“ iš pirmosios vietos neiškrapštė, bet ASVEL leido palypėti viršun – TJ Parkerio auklėtiniai aplenkė Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“, kuri dabar yra Eurolygos autsaiderė.

Tritaškiais rėmęsi ASVEL krepšininkai į priekį bėgti ėmė pirmajame kėlinyje, kurio pabaigoje truktelėjo pirmyn ir pirmavo 25:19.

Antrajame ketvirtyje prancūzų persvara pirmąsyk perkopė dviženklę ribą, siekė ir 11 taškų, o po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 45:36.

„Barca“ po ilgosios pertraukos buvo prisiartinusi iki 5 taškų (43:48), tačiau ilgai sėkminga atkarpa netruko, nes ASVEL ėmė pataikyti vieną metimą po kito ir pabėgo net 65:49.

Ketvirtajame kėlinyje katalonai bandė spardytis, sumažino atsilikimą iki 10 taškų, bet į visus Šaro auklėtinių bandymus atkurti intrigą ASVEL rado atsakymus ir pasiekė skambiausią sezono pergalę.

ASVEL šiose rungtynėse pasiekė sezono tritaškių rekordą – pataikė net 13 iš 21. Prancūzams pritrūko tik vieno tikslaus metimo iki komandos visų laikų rekordo Eurolygoje.

Jau ateinančią savaitę „Barca“ svečiuosis ir Kaune, kur žais prieš buvusią Š.Jasikevičiaus komandą „Žalgirį“.

ASVEL: Davidas Lighty 17 (3/4 trit.), Norrisas Cole'as 14, Allerikas Freemans 12 (3/6 trit.), Charlesas Kahudi 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14 (9 atk. kam.), Nickas Calathesas 12, Cory Higginsas 9.