2021 04 20

Oskaro vertame trileryje – bavarų krachas ir Zacho LeDay vinis aidint sirenai

Pirmąja Vokietijos komanda modernioje Eurolygoje tapęs Miuncheno „Bayern“ klubas buvo arti to, kad pratęstų pasakišką savo žygį per Europą ir ketvirtfinalio starte, tačiau gavo skaudžiausią įmanomą smūgį. Bavarai krito paskutinę pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių sekundę po Zacho LeDay metimo aidint sirenai – 78:79 (18:16, 26:11, 20:26, 14:26).

Serijoje iki trijų pergalių „Olimpia“ išsiveržė į priekį 1-0.

Bavarai dominavo didžiąją rungtynių dalį ir po dviejų kėlinių pirmavo net 44:27, tačiau iššvaistė persvarą ir vos nenudegė pirštų ketvirtajame kėlinyje.

Spurtavę Ettore Messinos auklėtiniai lemiamu metu priartėjo iki vieno metimo (65:67) ir ėmė grasinti varžovams, kurie į tai atsakė šešiais taškais iš eilės ir lengviau atsikvėpė – 73:65.

Bet „Olimpia“ nebuvo linkusi sudėti ginklų ir surengė spurtą 11:1, kurį vainikavo rezultatą persvėręs Sergio Rodriguezas – 77:74.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Sergio Rodriguezas

Atrodė, kad „Bayern“ sugebės išsisukti iš šios sudėtingos situacijos, kai baudas sumetė Wade'as Baldwinas, o kitoje atakoje pražangą išprovokavo ir baudų metimais likus 1,2 sek. rezultatą persvėrė Jamesas Gistas – 78:77.

Per laiko atsakymui turėję „dizaineriai“ surengė nepakartojamą paskutinę ataką – Zachas LeDay įmetė į krepšį aukštai ore Malcolmo Delaney jam pakabintą kamuolį ir išplėšė Milano komandos pergalę aidint sirenai.

Buvęs žalgirietis buvo naudingiausias savo komandos. Z.LeDay pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 9/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko net 29 naudingumo balus.

Bavarų gretose spindėjo buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas DJ Seeley, kurio sąskaitoje – 23 taškai (2/5 dvit., 5/5 trit., 4/5 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir net 32 naudingumo balai.

„Bayern“ pralaimėjimą dar labiau apkartino antrajame kėlinyje Nicko Weilerio-Babbo patirta trauma. Amerikietis verždamasis link krepšio kryptelėjo čiurną ir aikštę paliko ant komandos draugų rankų.

Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį taip pat bus žaidžiamos Milane, o kitą savaitę „Olimpia“ ir „Bayern“ kelsis į Miuncheną, kur vyks trečiosios ir, jeigu prireiks, ketvirtosios rungtynės.

„Olimpia“: Zachas LeDay 17 (9/9 baud., 7 atk. kam., 29 naud. bal.), Sergio Rodriguezas 13, Kevinas Punteris 11, Malcolmas Delaney 10 (1/8 trit.).

„Bayern“: DJ Seeley 23 (5/5 trit., 32 naud. bal.), Wade'as Baldwinas ir JaJuanas Johnsonas po 10.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams