2021 03 04

Pagreitį pagavęs „Anadolu Efes“ traukinys pervažiavo ir CSKA

Įspūdingą formą demonstruojanti Stambulo „Anadolu Efes“ (17-10) komanda nepasigailėjo ir vienų Eurolygos lyderių. Ergino Atamano auklėtiniai namuose net 100:70 (31:13, 24:15, 20:17, 25:25) sudaužė Maskvos CSKA (18-9) krepšininkus.
Mike'as Jamesas (kairėje) prieš Vasilije Micičių
Mike'as Jamesas (kairėje) prieš Vasilije Micičių / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Anadolu Efes“ iškovojo jau penktą pergalę iš eilės, o keturis pastaruosius laimėjimus turkai iškovojo didžiuliais skirtumais – prieš Pirėjo „Olympiakos“ jie laimėjo 23 taškais, prieš Stambulo „Fenerbahče“ – 32 taškais, prieš „Valencia“ – 16 taškų, o CSKA sudaužė 30 taškų skirtumu.

Intrigos viename iš Eurolygos favoritų mūšyje neliko labai greitai.

Nuostabiai rungtynes pradėjęs „Anadolu Efes“ klubas dviženklę persvarą susikrovė vos per tris minutes (12:2), o pirmojo ketvirčio pabaigoje turėjo ir 20 taškų pranašumą – 31:11.

Neįtikėtinai žaidę E.Atamano kariai apsukų nemažino ir antroje rungtynių atkarpoje, kai vos jai įpusėjus skirtumas išaugo net iki 30 taškų – 47:17.

Per likusį laiką svarbiausias rungtynėse buvo ne nugalėtojo, o tarpusavio šio sezono rungtynių skirtumo klausimas, mat pirmąjį susitikimą Maskvoje CSKA laimėjo net 100:65.

„Anadolu Efes“ stengėsi susikrauti bent 35 taškų persvarą ir buvo labai arti to, kai ketvirtojo kėlinio pabaigoje Shane'as Larkinas tritaškiu skirtumą išaugino iki 33 taškų (97:64), bet CSKA sugebėjo geriau sužaisti bent jau paskutines mačo minutes.

Tiesa, net ir 30 taškų nesėkmė yra skaudžiausia CSKA klubo per moderniosios Eurolygos istoriją.

Dar vienas įspūdingas rungtynes nugalėtojų gretose sužaidė Vasilije Micičius. 22 taškų ir 23,5 naudingumo balo vidurkius per pastarąsias ketverias rungtynes fiksavęs serbas šį kartą aikštę paliko su 21 tašku (3/7 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud.), 6 atkovotais kamuoliais, 8 rezultatyviais perdavimais ir 29 naudingumo balais.

Savo ruožtu CSKA vedlys Mike'as Jamesas nerado kelių link krepšio „Anadolu Efes“ gynybos pinklėse – amerikietis pataikė tik 1 metimą iš 9 (1/5 dvit., 0/4 trit.) bei pelnė tik 7 taškus. Tiesa, įžaidėjas išdalino 8 rezultatyvius perdavimus komandos draugams.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 21 (9/10 baud., 6 atk. kam., 8 rez. perd., 29 naud. bal.), Sertacas Sanli 14, Chrisas Singletonas 12, Shane'as Larkinas, Krunoslavas Simonas ir Rodrigue'as Beaubois po 11.

CSKA: Tornikė Šengelija 14 (5 kld.), Johannesas Voigtmannas 10, Joelis Bolomboy'us 8.