2020 04 22

Pamatykite: dar vienas Eurolygos finalo stebuklas ir elitinis M.Gecevičiaus įrašas

Pastarojo Eurolygos dešimtmečio pradžią drebino graikiški stebuklai. Dvejus metus iš eilės tokį pateikė Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai, o raudonus marškinėlius vilkėjęs lietuvis Martynas Gecevičius Eurolygos istorijoje paliko rinktinį lietuvišką įrašą. 15min ir Eurolyga kviečia į vakaro krepšinio seansą stebėti dar vieną neeilinę Eurolygos finalo istoriją.
Martynas Gecevičius 2013 m.
Martynas Gecevičius 2013 m. / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

2013-ųjų Eurolygos finalo dvikovą tarp Pirėjo „Olympiakos“ ir Madrido „Real“ galėsite pamatyti 15min feisbuko kanale arba šioje 15min naujienoje, transliacijos pradžia – 19 val. 45 min.

Tai buvo sezonas, kai Joano Plazos treniruojamas „Žalgiris“ paliko „Olympiakos“ už savo nugaros Eurolygos reguliariajame sezone.

Eurolygos čempionai sunkiai prasibrovė ir į finalo ketvertą Londone – ketvirtfinalio serijoje su Stambulo „Anadolu Efes“ Pirėjo ekipai prireikė penktųjų lemiamų rungtynių.

Tačiau M.Gecevičiaus komandos draugai vėl sugrįžo į didžiąją sceną, tik Maskvos CSKA – pernykštę finalininkę, kuri jau laukė trofėjų rankose, kol jo neišplėšė Georgios Printezis, sutiko pusfinalyje.

Prie CSKA vairo stovėjo nebe Jonas Kazlauskas, o Ettore Messina. „Olympiakos“ vairavo taip pat nebe Dušanas Ivkovičius, o Georgios Bartzokas. Bet tai buvo visiškas CSKA krachas.

Maskvos klubas nepasipriešino „Olympiakos“ 52:69. Graikai neužleido varžovų į priekį nuo pirmojo kėlinio, o antroje susitikimo dalyje visas 20 minučių užtikrintai pirmavo dviženkliu skirtumu. M.Gecevičius pergalę stebėjo nuo atsarginių suolo.

Kitame pusfinalio mače Šarūnas Jasikevičius įmetė 6 taškus, bet jo atstovaujama „Barcelona“ 67:74 nusileido principiniam varžovui Madrido „Real“.

Tai buvo jau priešpaskutinis Šaro sezonas Eurolygoje. 37-erių įžaidėjas Xavi Pascualiui įnešdavo vid. 4,9 taško ir 2 rezultatyvių perdavimų per 15 minučių indėlį ir keitė Marcelinho Huertą.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius 2013 m.

Didžioji Londono scena, kuri į pusfinalį vargiai pritraukė vos po 9 tūkst. žiūrovų, buvo paruošta „Olympiakos“ ir „Real“ krepšininkams. Madrido krepšinio karaliai pasakytų, kad jiems buvo paruošta ir Eurolygos karūna.

„Real“ tą sezoną atkrintamąsias pasiekė su 17 pergalių ir 7 pralaimėjimais – grupės ir „Top 16“ varžybas baigė 1—2 vietose, o ketvirtfinalio barjerą įveikė lengviausiai iš keturių porų – nukovė Tel Avivo „Maccabi“ 3-0.

Jauni Sergio Rodriguezas, Sergio Llullas, Rudy Fernandezas ir Nikola Mirotičius, taip pat taikliarankis Jaycee Carrollas, vedė „Real“ nugalėtojų sosto link.

„Real“ pradėjo titulo šturmą nuo pirmos minutės. Madrido klubas pirmąjį kėlinį laimėjo net 27:10 ir kėsinosi labai anksti padėti tašką lemiamoje finalo kovoje. Ispanai turėjo kelis ryškius lyderius, bet jiems trūko tokio lygaus atsarginių suolo, koks stovėjo už „Olympiakos“ starto penketo žaidėjų nugarų. Raudonieji sukilo ir dar iki pertraukos priartėjo 37:41 – intriga sugrįžo.

Po pertraukos pagaliau prabilo Vassilis Spanoulis. Be taško pirmoje pusėje paliktas „Olympiakos“ lyderis įsibėgėjo ir finalo muštynės įkaito: trečiasis kėlinys baigėsi švieslentėje įsižiebus lygybei – 61:61.

Lemiamu metu V.Spanoulis visiškai sužvėrėjo. Graikas iš viso pelnė 21 tašką, visus juos antroje mačo dalyje, taip antrus metus iš eilės MVP ritmu vesdamas „Olympiakos“ vyrus ant nugalėtojų pakilos. „Real“ anksti palūžo ketvirtajame kėlinyje ir užleido varžovams nugalėtojų sostą.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Vassilis Spanoulis 2013 m.

„Olympiakos“ tapo tik ketvirtąja Eurolygos komanda istorijoje, kuri laimėjo turnyrą du kartus iš eilės, ir pirmąja tą padariusia per 8 pastaruosius metus po „Auksinio berniuko“ Š.Jasikevičiaus triumfo su Tel Avivo „Maccabi“.

M.Gecevičius finalo mače nuo suolo nepakilo, bet įsirašė į elitinį sąrašą.

Jis tapo tik ketvirtuoju lietuviu, kuris modernioje Eurolygoje, kurios istorija skaičiuojama nuo 2000-ųjų, tapo turnyro čempionu. Ir tik trečiuoju, kuris tą padarė du kartus iš eilės.

Šarūnas Jasikevičius yra tituluočiausias Eurolygos lietuvis su keturiais trofėjais, Ramūnas Šiškauskas, kaip ir Martynas Gecevičius, Eurolygą laimėjo du kartus. Po kartą čempionais tapo Robertas Javtokas bei Jonas Mačiulis.

M.Gecevičiaus vaidmuo G.Bartzoko komandoje buvo minimalus. Snaiperis sužaidė tik 15 rungtynių Eurolygoje, per kurias gaudavo pasireikšti vid. po 6 minutes ir įmesdavo po 1 tašką. Po antrojo sezono „Olympiakos“ klube Gecas grįžo į Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Martynas Gecevičius 2013 m.

Tačiau Eurolygos čempionų trofėjaus saldėsis nepaliktų abejingų.

„Neįtikėtinas jausmas, – antrą kartą paeiliui laimėjęs Eurolygą, džiūgavo M.Gecevičius. – Laimėti Eurolygą yra didis pasiekimas, o mes tą padarėme du kartus. Per tuos dvejus metus mes tiek kartų grįžome į rungtynes, kad šis finalas nebuvo kažkuo išskirtinis. Tai puiki komanda, puiki organizacija. „Olympiakos“ ir nuostabūs jų fanai nusipelno šito trofėjaus.“