2021 04 14

Paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse – dano vedamos CSKA pergalė

Eurolygos reguliarusis sezonas oficialiai baigėsi. Paskutinėse jo rungtynėse Maskvos CSKA (24-10) namuose 93:86 (27:19, 22:20, 25:22, 19:25) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ (11-23) krepšininkus.
Gabrielis Lundbergas
Gabrielis Lundbergas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Tai buvo nukeltos 25-ojo turo rungtynės.

Nieko turnyrine prasme nelėmusiose rungtynėse CSKA po trijų kėlinių pirmavo įtikinamai 74:61, bet PAO sugebėjo įskelti intrigą.

Antroje ketvirtojo kėlinio pusėje į priekį truktelėjusi Graikijos komanda po Ioannio Papapetrou tritaškio likus mažiau nei minutei sumažino skirtumą iki 5 taškų (86:91) ir netrukus galėjo priartėti dar labiau.

Vis dėlto Howardo Sant-Rooso tritaškis tikslo nepasiekė, o kitoje aikštės pusėje Gabrielis Lundbergas pataikė dvitaškį ir „uždarė“ rungtynes.

Sezono eigoje CSKA papildęs danas G.Lundbergas buvo rezultatyviausias savo komandoje. Danijos rinktinės vedlio sąskaitoje – 19 taškų (4/7 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), 5 rezultatyvūs perdavimai ir 23 naudingumo balai.

Tiesa, tai nebuvo geriausios Mike'ą Jamesą startiniame penkete pakeitusio gynėjo rungtynės Eurolygoje – praėjusią savaitę į Vilerbano ASVEL krepšį G.Lundbergas sumetė 23 taškus ir surinko 30 naudingumo balų.

CSKA reguliarųjį sezoną baigė su 24 pergalėmis iš 34 galimų – tiek pat, kiek ir „Barcelona“. Vis dėlto dėl nepalankaus tarpusavio rungtynių santykio maskviečiai liko antri, į viršūnę užleisdami katalonus.

Eurolygos ketvirtfinalio serijoje CSKA kausis su septintąją vietą užėmusia Stambulo „Fenerbahče“. Serijos iki trijų pergalių pirmosios rungtynės kitą trečiadienį bus žaidžiamos Maskvoje.

Savo ruožtu prasčiausią sezoną naujojo formato Eurolygoje sužaidęs PAO klubas pasiekė tik 11 pergalių ir liko vos 16-as. Graikai aplenkė tik dvi komandas – Belgrado „Crvena zvezda“ (10-24) ir Maskvos srities „Chimki“ (4-30).

CSKA: Gabrielis Lundbergas 19, Willas Clyburnas 18, Johannesas Voigtmannas 15, Tornikė Šengelija 11.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 15, Shelvinas Mackas (7 rez. perd.) ir Konstantinos Mitoglou po 12, Howardas Sant-Roosas 11, Nemanja Nedovičius (6 rez. perd.) ir Aaronas White'as po 10.