Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 19, 10:58

Pasveikusį aukštaūgį ir paauglių būrį į Stambulą išsivežantis J.Zdovcas: „Nebus lengva“

Per barjerus Lietuvos krepšinio lygoje ir Karaliaus Mindaugo taurėje įveikiančio Kauno „Žalgirio“ laukia dar viena Eurolygos išvyka ir dar vienas bandymas iškovoti pirmąją pergalę šį sezoną ne savo sirgalių akivaizdoje. Šį kartą žalgiriečių laukia išvyka į Stambulą ir akistata su prisikėlusia, bet stipriai nukraujavusia „Fenerbahče“ komanda.

0-9 – tokiu rezultatu Eurolygos išvykose šį sezoną gali „pasigirti“ „Žalgiris“.

Lietuvos čempionai kartu su Atėnų „Panathinaikos“ yra vieninteliai, dar nelaimėję svečiose aikštėse nė karto.

Maža to, vidutiniškai kauniečiai rungtynes pralaimi 16,1 taško skirtumu. Be to, tik praėjusią savaitę Miunchene pirmąsyk nepralaimėjo dviženkliu rezultatu, kai prieš „Bayern“ krito „tik“ 65:74.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Marekas Blaževičius
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Marekas Blaževičius

Kolekcionuodami pralaimėjimus išvykose kauniečiai jau pasiekė liūdną antirekordą – dar niekad Eurolygos sezono „Žalgiris“ nebuvo pradėjęs pralaimėdamas svečiuose 9 kartus iš eilės.

Šansą nutraukti liūdną seriją kauniečiai turės Stambule, kur žais prieš komandą, kurią šį sezoną jau sykį įveikė – lapkritį „Žalgiris“ nugalėjo „Fenerbahče“ 86:75, iškovodamas didžiausią sezono pergalę Eurolygoje.

Ir nors turkai verčiasi be dviejų svarbiausių savo žaidėjų – Jano Vesely ir Nando De Colo, o dėl koronaviruso rytoj neturės ir trenerio Aleksandro Džordževičiaus, žalgiriečiai į Turkiją kyla su savo problemų maišu.

Vis dar žaisti negali pamažu atsigaunantis Joffrey Lauvergne'as, antradienį paaiškėjo, kad teigiamų COVID-19 testų atsakymų sulaukė Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Tai Websteris, o Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse traumą patyrė ir Janis Strelniekas. Be to, žalgiriečiai niekaip nesugeba nusimesti įtampos pančių vietinėse pirmenybėse, kur, nors ir laimi, bet tą daro ypač sudėtingais būdais.

Tiesa, Lietuvos čempionų stovykloje yra ir pozityvių naujienų – po daugiau nei mėnesio pertraukos į aikštę galės žengti delnikaulio lūžį išsigydęs Regimantas Miniotas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Regimantas Miniotas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Regimantas Miniotas

Su komanda į Stambulą išvyko ir aštuoniolikmetis gynėjas Titas Sargiūnas, jo bendraamžis puolėjas Liutauras Lelevičius bei septyniolikmetis vidurio puolėjas Motiejus Krivas. Visiems jiems rungtynės Stambule gali tapti debiutu Eurolygoje.

Prieš išvyką į Stambulą „Žalgirio“ strategas kalbėjo apie komandos laukiantį turkišką iššūkį, tris jaunus žaidėjus ir sudėtingo tvarkaraščio keliamus sunkumus.

„Išvažiuojame su maišytomis emocijomis. Vis dar galvoju apie vakarykštes rungtynes, apie problemas, su kuriomis susiduriame. Ilgai nemiegojome, bet prieš mus – kitos Eurolygos rungtynės. Kiekvienas rungtynes, kurias žaidžiame, norime laimėti, nesvarbu, kokia mūsų situacija. Vis dar turime 10 žaidėjų, nors ir jie turi problemų. Stengsimės pasiruošti kaip galima geriau per šias dvi dienas, kad sužaistume geras rungtynes“, – kalbėjo J.Zdovcas.

– Sakėte, kad vis dar galvojate apie vakarykštes rungtynes (KMT rungtynes prieš Jonavos „CBet“, kurias „Žalgiris“ laimėjo 68:59 – aut. past.). Kokie yra pagrindiniai jūsų rūpesčiai po tų rungtynių?

– Mes, treneriai, visada prašome daug – geros gynybos, puikaus puolimo. Nėra lengva, bet, kaip sakiau daug kartų, kartais tikiuosi daugiau iš mūsų žaidėjų skaitant žaidimą, kaip atakuoti, kada sustoti, kada pagreitinti žaidimą, kada pakeisti ritmą. Kartais darome klaidas, kurių neturi būti mūsų lygyje. Tai mano didžiausias rūpestis. Puolime nesidaliname kamuoliu, esame pernelyg savanaudiški, visi stengiasi pelnyti taškus, o ne ieškoti žaidėjų geriausiose pozicijose. Dirbsime ties tuo per artimiausias treniruotes.

Gynyboje negalėsime būti tokie agresyvūs, nes neturėsime daug žaidėjų. Vakar dar praradome ir Janį, tad turėsime būti protingi skirstydami minutes. Bet norime laimėti rungtynes. Nebus lengva.

– Kiek rimta yra Janio trauma?

– Dar nežinau, bet jis liko namuose. Tikiuosi, kad tai nėra rimta trauma. Jis pasitempė pakinklinę sausgyslę, bet tikrai nežinau. Tikiuosi, jis greitai sugrįš į rikiuotę.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Janis Strelniekas
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Janis Strelniekas

– Regimantas Miniotas vyksta su komanda. Kiek tikėtina, kad rytoj jis jau žais?

– Pažiūrėsime. Jis dar nedalyvavo nė vienoje treniruotėje, neleidau jo į aikštę vakar, nors gal ir reikėjo tą padaryti pabaigoje, nežinau. Priklausys nuo rungtynių, bet turint omenyje dabartinę mūsų situaciją, jis privalės mums pagelbėti.

– Kalbant apie tris jaunus žaidėjus, kuriuos vešitės į Stambulą – Titą Sargiūną, Liutaurą Lelevičių, Motiejų Krivą – ko tikitės iš jų?

– Turėjome trumpą susitikimą su treneriais dėl sudėties. Titą bandysime panaudoti kelioms minutėms, kad pailsėtų kiti žaidėjai, nes jis įžaidėjas ir gali persivaryti kamuolį į kitą aikštės pusę.

Kiti žaidėjai irgi treniravosi su komanda, nors ir nedaug. Stebėjau juos. Jie yra čia tam, kad mums padėtų. Man nebus baisu leisti juos į aikštę.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Titas Sargiūnas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Titas Sargiūnas

– „Fenerbahče“ laimėjo 5 iš pastarųjų 6 rungtynių. Kiek jie pasikeitė nuo pirmųjų jūsų rungtynių?

– Jie pralaimi Turkijos lygoje, bet jie vis dar turi gerą sudėtį nepaisant traumų. Jie turi 10–11 gerų žaidėjų. Nuo pirmų rungtynių jie stipriai nepasikeitė. Jie yra geros nuotaikos, galbūt jie susižaidė. Kai varžovas turi tiek gerų žaidėjų, niekada nežinai, kas iššaus, ypač vieneriose rungtynėse. Kiti žaidėjai laukia savo šansų. Jie turi tą patį trenerį, tą pačią filosofiją. Pažiūrėsime.

– Kiek kitaip jie žaidžia be savo lyderių N.De Colo ir J.Vesely?

– Kiekvienas žaidėjas turi ir stiprybių, ir silpnybių. Jei nuoširdžiai, nestebėjau jų pastaruoju metu, koncentravausi į taurės rungtynes, rungtynėms ruošėsi asistentai. Šiandien kalbėsimės ir ruošimės.

– Achille Polonara žaidžia geriausią sezono atkarpą. Kaip stengsitės jį sustabdyti?

– Polonara visada yra pavojingas. Pažįstu jį ilgą laiką. Kai žaidėme prieš juos pirmą kartą, jis nebuvo geros formos, bet pamenu, kad vis tiek įspėjau žaidėjus, kad prižiūrėtų jį, nes jis yra žaidėjas, galintis pakeisti rungtynes.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Achille Polonara ir Janas Vesely
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Achille Polonara ir Janas Vesely

– Kalbant apie traumas, ar turite informacijos apie Pierria Henry? Jis nežaidė pastarosiose dvejose Turkijos lygos rungtynėse.

– Ne, neturiu. Pažiūrėsime.

– Ar lengviau pasiruošti rungtynėms, kai N.De Colo ir J.Vesely negali rungtyniauti?

– Nelabai. Turime savų problemų. Bandome ruoštis normaliai, perduoti žaidėjams informaciją. De Colo nėra geras gynyboje, tad atakuotume jį puolime, tad dabar tai teks keisti. Bet kaip jau sakiau, daugiau ruošimės šioms rungtynėms šiandien.

– Kur yra silpniausios „Fenerbahče“ vietos, per kurias galite juos atakuoti?

– Jei nuoširdžiai, negaliu to atsakyti dabar. Meluočiau, jei kažką sakyčiau. Ruošimės lėktuve ir popiet per susitikimą, nes vakar turėjome rungtynes, kurios buvo svarbios, nesvarbu, kas ką sakytų ar galvotų, kad jas laimėti buvo lengva. Mums, treneriams, tos rungtynės yra svarbios. Galėjote matyti, koks nervingas buvau.

Tačiau kad ir ką paruoštume, turime žaisti kaip komanda. Neturime kažkokių ypatingų ginklų puolime, turime žaisti kaip komanda ir gynyboje, ir puolime. Nelaimėsime, jei bandysime nugalėti juos individualiais veiksmais. Turėsime dalintis kamuoliu, rasti laisvus žmones, padėti vieni kitiems, būti agresyvūs, atlikti papildomą perdavimą. Tai – mano filosofija, kurią skiepiju nuo pirmos dienos, o pastaruoju metu šiuo atžvilgiu žengėme žingsnį atgal.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jure Zdovcas
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jure Zdovcas

– „Žalgiris“ išgyvena sudėtingą tvarkaraštį – dvejos taurės rungtynės per tris dienas, dabar „Fenerbahče“, sekmadienį laukia Vilniaus „Rytas“. Kiek sudėtingas toks iššūkis, įvertinus tai, kad neturite krūvos žaidėjų?

– Einame iš rungtynių į rungtynes. Mėgstu sakyti, kad kai buvau rinktinės treneris, per 11 ar 12 dienų sužaisdavome 9 rungtynes. Viskas yra galvoje. Turi save paruošti ir viskas bus gerai. Nebus lengva, bet esame profesionalai.

– Kaip jūsų žaidėjai tvarkosi su dabartine situacija ir sudėtingu tvarkaraščiu?

– Kaip jau sakiau, viskas yra galvoje. Turi su tuo susitaikyti. Esame privilegijuoti būdami šioje komandoje ir žaisdami šiame lygyje, tad turime padaryti savo darbą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą