2018 11 17

Patenkintas S.Pešičius gyrė buvusį kauniečių herojų ir „Žalgirį“

Svetislavas Pešičius patenkintas suspaudė kumštį, kai Kevinas Pangosas pratęsime pataikė tritaškį ir padidino skirtumą iki saugesnio – 5 taškų. „Barcelona“ vos nelogiškai nepaleido pergalės „Žalgirio“ arenoje, bet buvęs Šarūno Jasikevičiaus mokinys padėjo ją išsaugoti.
Svetislas Pešičius
Svetislas Pešičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

69-erių Serbijos specialistas patenkintas dalijosi įžvalgomis apie rungtynes „Žalgirio“ arenos spaudos konferencijoje.

Pernai, kai „Žalgiris“ suvystė „Barcelona“ 90:74, S.Pešičius vėlavo atlikti prievolės gerą pusvalandį.

Šįkart katalonų strategas irgi užtruko, bet prisėdęs prie mikrofono noriai dalijosi pergale „Žalgirio“ arenoje.

„Mes tokių rungtynių ir tikėjomės. Jos ir turėjo būti intensyvios.

Tai dvi komandos, kurios norėjo laimėti. Manau, 35 minutes kontroliavome viską ir gynyboje, ir puolime.

Manau, prie tokios atmosferos prieš tokią ambicingą komandą kaip „Žalgiris“ žaisti dar geriau – sudėtinga, – pabrėžė Barselonos ekipos treneris. – Bet paskutinės 5 minutės mums buvo labai naudingos. Tai dar tik sezono pradžia, todėl treneriams gerai pamatyti, kodėl vos nepralaimėjome rungtynių.

Žaisti pratęsimą ir laimėti tokioje sezono stadijoje labai svarbu komandos pasitikėjimui ir bendrai nuotaikai auginti.

Reikia pasidžiaugti šia sėkme. Mus tai paruošė kitoms rungtynėms.

Bet taip pat sveikinimai „Žalgiriui“ su geru sezonu. Jie iki šiol gerai žaidė visas rungtynes. Žalgiriečiai parodė charakterį ir kovojo iki pabaigos.

Turime džiaugtis, kad laimėjome. Laimėti „Žalgirio“ arenoje labai sunku.“

„Žalgirio“ susirėmimas su „Barcelona“ galėjo baigtis gan nelogiškai.

Žalgiriečiai per keletą paskutiniųjų rungtynių minučių aktyvia gynyba panaikino dviženklį skirtumą ir netgi turėjo galimybę laimėti, bet aidint sirenai metė pro šalį.

„Tai krepšinio dalis. Kartais negali kontroliuoti situacijos“, – nesikarščiavo S.Pešičius.

„Žalgiriui“ iš dangaus nukrito antras šansas, tačiau visas viltis daužė buvęs žalgirietis.

Kevinas Pangosas pratęsime pelnė 6 iš 12 visų „Barcos“ taškų.

Be to, gynyboje matėme tokį aktyvų įžaidėją, kokio Kaune neregėjome.

„Čia jis dvejus metus žaidė labai gerą krepšinį. Jis vyrukas, kuris kiekvienam treneriui palengvina žaidimą. Ypač, kai jis geros formos. Pastaruoju metu jis turėjo sveikatos problemų.

Džiaugiamės, kaip jis žaidžia, kaip skaito gynybą, kaip pats ginasi. Neabejoju, kad jis bus vienas svarbiausių mūsų žaidėjų“, – tikino S.Pešičius.

25-erių kanadietis iš viso pelnė 10 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Šį sezoną Eurolygoje jo vidurkis siekia 8,1 taško ir 4 rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“ pastūmėjo „Žalgirį“ išmesti rekordinį tolimų metimų skaičių šį sezoną – 22. Iš jų Lietuvos čempionai realizavo tik 5 (22,7 proc.). Pavyzdžiui, N.Woltersas, Th.Walkupas, D.Waltonas kartu pataikė tik 3 tritaškius iš 12.

Bet S.Pešičius tikino, kad tai nebuvo pagrindinis pergalės faktorius.

„Žalgiriečiai turi gerą metiką – Milaknį. Bandėme jį kontroliuoti. Gynyba prieš jį maždaug tokia, kad atsibudęs ryte, pirmiausia turi pagalvoti apie Milaknį. Ypač čia, – šypsojosi S.Pešičius. – Kiek kartų „Žalgiris“ pakeitė žaidimo ritmą ir rezultatą po sėkmingų jo epizodų.

Kita vertus, tai nebuvo svarbiausias „Žalgirio“ dalykas.

Gynyboje gerbėme tokius žaidėjus kaip Ulanovą ar Jankūną. Mūsų dėmesys buvo sutelktas jų gynybai.“

S.Pešičius mėgaujasi principine pergale prieš Šarą ir jau penktąja „Barcelona“ pergale iš eilės.