2019 11 20

Patys sau duobkasiai: pražūtingos „Žalgirio“ klaidos ir pozityvus ženklas

Šiek tiek per vėlai. Taip galima apibūdinti Kauno „Žalgirio“ puikų žaidimą antroje rungtynių pusėje ir kovą iki paskutinių sekundžių. Pirmoje rungtynių pusėje strigę kauniečiai įmetė save į duobę, iš kurios ištrūkti laiko nepakako. Per dažnai lengvus taškus atidavinėjęs „Žalgiris“ pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipai 85:86.

Kol Z.LeDay rungtynių pradžioje tvarkė visus reikalus puolime, rungtynės nežadėjo nieko bloga. Tada į Eurolygos ugnį buvo įmestas R.Jokubaitis ir kartu su jo pasirodymu aikštelėje „Žalgirio“ žaidimo kreivė pradėjo važiuoti žemyn.

Šaras greit išėmė itin nedaug Eurolygos patirties šiame sezone turėjusį jaunuolį, tačiau kauniečiai toliau nesijautė užtikrinti, priimdami sprendimus puolime, o gynyboje suteikė pernelyg daug laisvės PAO žaidėjams. Prie to pridėkime nepasiteisinusią riziką prieš 5 tritaškius pataikiusį (geriausios karjeros rezultatas) N.Calathesą ir visas antrosios pusės kovos grožis nublanksta prieš dar vieną pralaimėjimą namuose.

Kas kaltas dėl 86 praleistų taškų?

Šarūnas Jasikevičius po rungtynių akcentavo, kad kauniečiai negali sau leisti prabangos dalyvauti taškų rinkimo lenktynėse. 86 praleisti taškai namie – žymiai per daug.

Didelė porcija šių taškų buvo pačių kauniečių kaltė. Jei, tarkime, prieš „Barcelona“ nemažai taškų buvo praleista prieš individualiai vienus stipriausių Eurolygos žaidėjų Mirotičių ir Higginsą, antradienį praleistų taškų priežastis dažnai būdavo prasti sprendimai gynyboje ir klaidos.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai du kartus leido PAO žaidėjams atakuoti nuo užtvaros. Pirminis gynėjas paliekamas už nugaros, o komandos draugai tokiose situacijose retai yra gerose pozicijose padėti, kadangi yra užklumpami netikėtai. Iš pradžių Th.Walkupas tokiu būdu praleido T.Rice'ą į šio mėgstamą kairę pusę, o vėliau A.Milaknis tą patį padarė su W.Johnsonu – lengvi 4 taškeliai.

Didelis kauniečių klaidų kiekis pirmoje rungtynių pusėje puolant krepšį leido „Panathinaikos“ ekipai bėgti į greitą puolimą. Tą daryti jie mėgsta ir tą daro efektyviai. Pirmajame kėlinyje I.Papapetrou užbaigė greitą ataką dėjimu pirmajame kėlinyje po kosminio N.Calatheso perdavimo kaire ranka nuo žemės. Antrajame po netaiklaus metimo „Žalgiris“ neišsirinko savo žmonių gynyboje bei D.Thomasas laisvas nubaudė dar 3 taškais. N.Pappas po dar vieno perimto kamuolio pridėjo dar 2 lengvus taškus. Dar ne itin sunkūs 7 taškeliai vien per pirmąsias 20 minučių.

Tačiau daugiausiai buvo blogų sprendimų gynyboje ir paprasčiausių nesujudėjimų ten, kur to reikia. Z.LeDay antrajame kėlinyje nereikalingai šoka link Bentilo metimo iš toli, kurį blokuoti tikrai nėra jokių šansų. Bentilas prameta, tačiau pats atsikovoja kamuolį bei po pražangos sumeta 2 baudas. Antrojo kėlinio pabaigoje – gynybinių susitarimų pamiršimas. PAO rengia staggerį (dvi užtvaras paeiliui) J.Fredette'ui. Marius Grigonis dengia jį veidu, neleisdamas pasinaudoti laukiančiomis užtvaromis. Fredette'as puikiai nuskaito situaciją ir nukerta po krepšiu, kur sulaukia puikaus Calatheso perdavimo ir pelno 2 taškus iš po krepšio.

Dar 3 Papapetrou taškai buvo praleisti, kai trečiajame kėlinyje bandant keistis viską gynyboje nesusikalbėjo Lekavičius su Ulanovu. Iškart kitoje atakoje Ulanovas per daug padeda nuo Papapetrou, kuris yra per vieną perdavimą nuo Calatheso, ir šis smeigia dar vieną tritaškį po nuostabaus perdavimo pro nugarą.

Tokią pačią klaidą padarė ir Lekavičius ketvirtajame kėlinyje – tritaškį smeigė T.Rice’as. Kertiniais momentais, rezultatui esant 65:71, panašią klaidą padarė ir N.Hayesas. Po pikenrolo Calathesas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau Ulanovas išlaikė graiką priešais save. Amerikietis to neįvertino ir vis tiek atėjo į pagalbą, palikdamas Thomasą visišką laisvą aikštelės kampe. Dar 3 brangūs taškai. Šios situacijos kainavo 16 taškų ir tai tikrai ne visos kauniečių padarytos klaidos gynyboje.

Prie viso to prisidėjo ir rizikos su N.Calathesu nepasiteisinimas. Varžovų įžaidėjas pasiekė karjeros rekordą pataikęs 5 tritaškius, o prie to nemažai prisidėjo ir „Žalgirio“ gynyba. Ši buvo tokia pati, kokią prieš žaidėją taiko dauguma Eurolygos komandų – pikenrolų metu eiti per apačią, provokuojant jį mesti. Deja, bet vakar tai nepasiteisino, o Calathesas nubaudė ne tik surinkdamas 19 taškų, bet ir atlikdamas 12 rezultatyvių perdavimų.

Pozityvūs ženklai

Kova iki paskutinių sekundžių antroje rungtynių pusėje bei supratimas, kaip turėtų būti atakuojama keitimosi gynyba, leidžia tikėtis gerų rungtynių netolimoje ateityje. Varžovai jau praėjusį sezoną dažnai naudodavo keitimosi prie užtvarų taktiką prieš „Žalgirį“ ir dažniausiai tai puikiai veikdavo. Ši komanda nudega nuo šios taktikos jau antrose rungtynėse iš eilės – praėjusią savaitę „Olympiakos“ būtent šiuo būdu supančiojo kauniečius.

Tačiau daugelis gerų momentų bei didesnis šios komandos universalumas puolime leidžia tikėtis mažiau problemų prieš šią gynybą ateityje. L.Lekavičiaus ir J.Landale’o duetas pridarė didelių problemų Panathinaikos gynybai antroje rungtynių pusėje.

Jei „Žalgiris“ sugebės stabiliai išnaudoti šios gynybos taktikos sukuriamus pranašumus bei ištaisyti savo gynybos klaidas, pergalių skaičius turėtų pradėti didėti greitesniu tempu.

Apibendrinimas

Šis pralaimėjimas – visiška pačių žalgiriečių kaltė.

Neužtikrinti sprendimai puolime pirmoje rungtynių pusėje bei nesibaigiančios klaidos gynyboje visų rungtynių metu lyg ir turėtų indikuoti pralaimėjimą bent jau dviženkliu skirtumu, tačiau puikaus ketvirtojo kėlinio dėka pralaimėjimas patirtas vos 1 tašku.

Ir nors tai – menka paguoda, „Žalgiriui“ trūksta ne tiek jau ir daug, kad pradėtų dažniau rinkti pergales.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?