2019 11 29

Per minutę „Žalgirio“ rezultatą pagerinęs „Real“ pergalių seriją pratęsė Rusijoje

Ketvirtadienio vakarą Berlyne Kauno „Žalgiris“ per 40 minučių įmetė vos du tolimus metimus, kai tuo metu Pablo Laso auklėtiniams pagerinti šį rezultatą Sankt Peterburge prireikė vos vienos antrojo ketvirčio minutės. Tritaškiais varžovus skandinusi Madrido „Real“ (8-3) svečiuose 86:71 (22:19, 22:18, 22:19, 20:15) įveikė „Zenit“ (2-9) krepšininkus.
Rudy Fernandezas
Rudy Fernandezas / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo jau šeštoji karališkojo klubo pergalė iš eilės, ilgiausia serija šį sezoną Eurolygoje.

Duobėje esantys Joano Plazos auklėtiniai patyrė jau šeštąją nesėkmę iš eilės. Pastarąjį kartą „Zenit“ triumfavo lygiai prieš mėnesį pratęsimo pareikalavusiame susitikime Kaune prieš „Žalgirį“.

Rungtynės Sankt Peterburge prasidėjo „Real“ įžaidėjo Facundo Campazzo asmeniniu šou. Argentinietis pelnė pirmuosius 8 svečių taškus, o du iš jų buvo įspūdingi.

„Real“ ėmė tolti antrajame kėlinyje, kuomet per vienos minutės atkarpą Jaycee Carrollas pataikė du tolimus metimus, o Rudy Fernandezas pridėjo dar vieną.

Dar didesnį smūgį ispanai varžovams sudavė iškart po ilgosios pertraukos, kuomet spurtavo 13:0. Trys taiklūs paeiliui Fabieno Causeur bei Facu Campazzo tolimi metimai „Real“ pranašumą išaugino iki 20 taškų – 57:37.

Nors smūgis galingas, bet jis šeimininkų nepalaužė. Prieš ilgametę savo komandą rungtyniavęs Gustavo Ayonas įžiebė „Zenit“ spurtui, po kurio ji priartėjo per septynis taškus – 56:63. Aistras su sirena „Sibur“ arenoje užgesino tolimą metimą įsmeigęs R.Fernandezas.

Būtent šis Madrido ekipos puolėjas dar vienu tritaškiu metimu ketvirtojo kėlinio viduryje „Real“ pranašumą sugrąžino iki dviženklio – 74:64.

Lemiamam šturmui „Zenit“ nebepakilo. Joano Plazos kariauna lieka be pergalių namuose.

„Real“ pergalingame mače realizavo 15 tolimų metimų (45,5 proc.). Tai dvigubai daugiau, nei vakarykščiame mače „Žalgirio“ ir ALBA komandos pataikė kartu sudėjus (7).

„Zenit“: Gustavo Ayonas 18, Jevgenijus Voronovas 17, Willas Thomasas 13, Mateuszas Ponitka 10.

„Real“: Facundo Campazzo 19, Gabrielis Deckas 15, Fabienas Causer ir Rudy Fernandezas – po 11.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams