Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 12d. 12:34

Pirmasis „Žalgirio“ vairininko M.Schillerio interviu: „Turime labai įdomią komandą“

Martinas Schilleris
youtube.com stop kadras / Martinas Schilleris

Į Lietuvą praėjusią savaitę atvykęs naujasis Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Martinas Schilleris, kaip ir iš JAV atvykę krepšininkai, buvo priverstas saviizoliuotis bei laiką leido viešbutyje. Vis tik, rugpjūčio 10 dieną naujas vyriausybės nutarimas profesionaliems treneriams ir krepšininkams leido nutraukti saviizoliaciją tuo atveju, jei jų Lietuvoje atliktas COVID-19 teistas yra neigiamas.

Gavęs neigiamą testo atsakymą „Žalgirio“ strategas nieko nelaukęs iš viešbučio nuvyko į „Žalgirio“ areną, kurioje sezono metu praleis bene daugiausia laiko.

Atvykęs į „Žalgirio“ areną M.Schilleris susitiko su savo trenerių štabo kolegomis bei žaidėjais, apžiūrėjo arenos infrastruktūrą bei davė pirmąjį savo interviu „Žalgiris TV“ komandai.

„Mano testas buvo neigiamas. Tiesą sakant, jau iš JAV atvykau su neigiamu testu, bet atvykus čia vėl teko jį pasidaryti. Lietuviškas testas taip pat buvo neigiamas, tad džiaugiuosi, kad ištrūkau iš karantino“, – pasakojo geriausias praėjusių metų G lygos treneris.

Tiesa, savo darbus 38-erių austras pradėjo jau gerokai anksčiau. Vos pasirašęs kontraktą su Lietuvos čempionais, jis pradėjo formuoti trenerių štabą bei dalyvavo internetiniuose vaizdo pokalbiuose su komandos krepšininkais.

„Mums buvo svarbu, kad greitai rasčiau ryšį su žaidėjais. Kai keliavau iš Solt Leik Sičio, bendravau su kiekvienu komandos žaidėju, o čia turėjome interviu „Zoom“ platformoje, žiūrėjome vaizdo įrašus. Su trenerių štabu pirmiausia turėjome išsiaiškinti, kaip organizuosime pasirengimą sezonui, ir tą išsprendėme pakankamai greitai“, – pirmuosius savo darbus vardino specialistas.

Nors prie būsimo sezono komandos komplektacijos M.Schilleris prisidėjo paskutinėje fazėje, jis teigia, kad yra patenkintas turima komandos sudėtimi.

„Turime labai įdomią komandą, kuri daugiausia sudaryta iš savo pike jau esančių arba jo dar tik siekiančių žaidėjų. Dėl to motyvacinis lygis turėtų būti labai aukštas. Taip pat su Jankiu ir Milu turėsime lyderystę, kuri mums labai padės. Tada turime labai jaunų, bet talentingų žaidėjų. Manau, kad šis mišinys yra labai intriguojantis“, – pozityviai žvelgė anksčiau Austrijoje ir Vokietijoje dirbęs strategas.

Paklaustas apie būsimą komandos žaidimo filosofiją treneris buvo atviras – tai bus europietiško ir amerikietiško krepšinio mokyklų mišinys.

„Natūralu, kad tai bus mišinys. Visų pirma, G lygoje dirbau Jutos „Jazz“ dukterinėje komandoje, labai europietiškoje sistemoje. Ten jos negalima lyginti su niekuo kitu. Mūsų programa NBA ir G lygoje buvo europietiškiausia. Galiu pasakyti, kad pagrindas turi būti gynyba, bet krepšinis žaidžiamas į abi puses. Tai nėra futbolas, kur rungtynės gali baigtis lygiosiomis. Statistiškai anksčiau mano komandos buvo labai geros gynyboje, todėl labai tikiuosi, kad ir čia pavyks statyti komandą nuo to“, – būsimos komandos vaizdą braižė M.Schilleris.

Naujasis žalgiriečių vedlys liko sužavėtas „Žalgirio“ arenos infrastruktūra bei Nemuno saloje esančią areną užpildančiais komandos sirgaliais.

„Manau, kad infrastruktūra čia yra fenomenali. Turi viską, ko reikia, čia galima patekti bet kuriuo paros metu. Turime visapusišką personalą, visi yra specialistai savoje kategorijoje. Labai laukiu pradžios. Būsiu atviras – kai pirmą kartą paskambino „Žalgiris“ ir Paulius, pirmas dalykas, atėjęs į galvą, buvo žalios spalvos pilna arena bei puikiai visur žinoma atmosfera. Nekantrauju tą išgirsti ir pajusti“, – kalbėjo „Žalgirio“ vairininkas.

VIDEO: Coach Martin Schiller talks Zalgiris in his first green-and-white interview
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Debiutas