2019 10 17

Taip berniukai tampa vyrais: „Žalgiris“ ant kelių parklupdė karališkąjį „Real“

Pagaliau. Dvejas rungtynes iš eilės Eurolygoje pralaimėjęs Kauno „Žalgiris“ šventė pirmąją pergalę. Šarūno Jasikevičiaus kariauna parodė geležinį charakterį, iš berniukų tapo vyrais ir 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) palaužė ne bet ką, o galingąjį Madrido „Real“ klubą. Fantastišką mūšį spirgėjusioje arenoje gyvai stebėjo net 15 109 sirgaliai.

Mačo apžvalgą kviečiame žiūrėti laidoje „Karštomis pėdomis“.

Susitikimo pradžia buvo tiesiog nuostabi Nigelui Hayesui – jis pelnė net 12 taškų vos per pusę pirmojo kėlinio. Planas buvo aiškus – atakuoti Walterį Tavaresą, o tai „Žalgirio“ naujokas darė tiesiog nuostabiai. Gerą bangą pagavę žalgiriečiai po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 18:15.

Antrajame kėlinyje, nors kiek strigo, „Žalgiris“ toliau gerai vykdė žaidimo planą ir neleido varžovams žaisti savo krepšinio. Itin svarbų tolimą metimą paskutinę minutę smeigė Jockas Landale’as. Į didžiąją pertrauką kauniečiai išėjo pirmaudami 38:34.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo puikiu Fabiano Causeuro pasirodymu. Prancūzas pelnė šešis greitus taškus, prie jo prisijungė Anthony Randolphas ir Facundo Campazzo. To rezultatas – varžovų spurtas 10:0, kuris išvedė Madrido komandą į priekį po labai ilgos pertraukos (50:47). „Žalgiris“ atkuto po minutės pertraukėlės ir prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą atsiliko per vieną tolimą metimą 57:60.

Tiesa, trečiajame kėlinyje neįtikėtino grožio dėjimą pademonstravo ir areną ant kojų pakėlė J.Landale'as.

Ketvirtasis kėlinys buvo tikras nervų karas. „Žalgiris“ po puikių Zacho LeDay epizodų vėl persvėrė svarstykles savo naudai, bet skirtumas išliko itin trapus.

Vis dėlto žalgiriečiai sėkmingiau finišavo ir įtvirtino pergalę paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Z.LeDay sužaidė fantastišką mačą: pelnė 26 taškus (9/12 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą suklydo, gavo bloką, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 5 varžovų pražangas. Aukštaūgio sąskaitoje – 35 naudingumo balai.

Jam geriausiai talkino nuostabiai rungtynes pradėjęs N.Hayesas, finišavęs su 15 taškų savo sąskaitoje.

„Real“ ekipoje išsiskyrė A.Randolphas, pelnęs 15 taškų.

Įdomu tai, kad „Žalgirio“ tritaškių taiklumo procentas buvo aukštesnis nei dvitaškių. Iš toli kauniečiai pataikė 50 proc. metimų (8/16), iš arčiau – 49 proc. (24/49).

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo 36:27, o ir suklydo vos 8 kartus.

„Žalgiris“: Z.LeDay 26 (9 atk. kam., 2 rez. perd., 5 išpr. praž., 35 naud. bal.), N.Hayesas 15, M.Grigonis 13 (5 rez. perd.), E.Ulanovas 10 (5 atk. kam.), Th.Walkupas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir P.Jankūnas 6, A.Perezas (3 rez. perd.) ir J.Landale'as po 5.

„Real“: A.Randolphas 15, F.Campazzo ir S.Llullas po 9.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Real“
24/49 (49 proc.) Dvitaškių pataikymas 18/32 (56 proc.)
8/16 (50 proc.) Tritaškių pataikymas 8/23 (35 proc.)
14/15 (93 proc.) Baudų metimų pataikymas 13/15 (87 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“

40 min. Viskas! Pergalė!

39 min. F.Campazzo sumetė baudas ir nukirpo skirtumą iki keturių taškų. Uliaaa! Tryyyyyyys taškai! Koks svarbus šūvis – 80:73.

38 min. M.Grigonis sumetė baudų metimus, bet J.Tayloras įkrovė iš viršaus. Tačiau Z.LeDay vakarėlis tęsėsi – 77:71.

37 min. Z.LeDay toliau puikiai žaidžia puolime – 73:69.

36 min. P.Laso gavo techninę pražangą! S.Llullas irgi buvo labai arti to. Th.Walkupas pataikė dvitaškį – 71:67.

35 min. M.Grigonis perėmė kamuolį ir pelnė du taškus. „Žalgirio“ arena eina iš proto – 69:67.

34 min. P.Jankūnas išlygino rezultatą, bet A.Randolphas vėl smeigė iš toli. Na štai, Z.LeDay taip pat smeigė tritaškį – 67:67.

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas

Randolphas siunčia piktą žinutę „Žalgirio“ fanams. Po tritaškio jis pokšteli vieną kitą keiksmažodį žaliai sirgalių jūrai. Aistruoliai šoka iš vietų. Bet geriausiai varžovą tildo Z.LeDay tritaškis. Važiuojam!

33 min. Z.LeDay toliau kaunasi nuostabiai – 62:64.

Th.Walkupas užsidirbo ketvirtąją pražangą. Tiek pat turi ir L.Lekavičius.

32 min. Na štai, net ir F.Campazzo gali pramesti iš po krepšio. Z.LeDay neklydo ir pelnė du taškus su pražanga – 60:62.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 57:60 (18:15, 20:19, 19:26)

30 min. Z.LeDay kaunasi kaip liūtas ir verčia taškus iš po krepšio. Oi... Kėlinį tritaškiu uždarė S.Llullas.

29 min. A.Randolphas pataikė tritaškį. „Žalgiris“ vėl atsilieka – 55:57.

28 min. A.Perezas šovė iš toli! Meksikietis žaidžia patikimai – 55:54.

27 min. F.Campazzo baudų metimais išlygino rezultatą. Šaras įsiutęs ant teisėjų dėl keistos pražangos – 52:52.

Šaras siunčia teisėjus velniop, bet tuo pačiu emocingai prašo žaidėjų prisitaikyti prie labai jautraus teisėjavimo. Atrodo, šįvakar jau matėme mažiausiai dvi pražangas-vaiduoklius.

27 min. A.Perezas pelnė taškus itin reikiamu metu. E.Ulanovas išprovokavo pražangą mesdamas iš toli ir „Žalgiris“ vėl priekyje – 52:50.

26 min. F.Campazzo tritaškiu išvedė į priekį „Real“ komandą po labai ilgos pertraukos – 50:47.

Beje, „Real“ spurtas – jau 10:0.

„Kas nutiko?! Kas nutiko?!“ - piktas savo auklėtinių klausia Šaras. Per 30 sekundžių žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:5 ir užleido „Real“ į priekį. Įsibėgėja du kėlinius ant suolo prasėdėjęs F.Campazzo, laisvai meta nestabdomas F.Causeuras, kamuolį į krepšį stumia A.Randolphas. Lūžio momentas.

25 min. F.Causeuras trečiajame kėlinyje pelnė jau šešis taškus. „Žalgirio“ persvara ištirpo iki dviejų – 47:45.

24 min. Nors teisėjai peržiūrėjo M.Grigonio pražangą, nesportinio taisyklių pažeidimo nusprendė neskirti.

Šaras ryškiai nepatenkintas teisėjų sprendimu. Jis jau ne pirmą kartą ironiškai šypsena palydi jų sprendimus. Dantų pastų gamintojai turėtų pagalvoti apie Šarą kaip jų prekės reklaminį veidą.

24 min. Ohooo! Joooock Landaaaaale! Koks jo dėjimas viena ranka! Net sunku kažką pridėti – 47:43.

23 min. Dar vienas puikus M.Grigonio epizodas. Tiesa, J.Mickey atsakė dėjimu. Žalgiriečiai priekyje – 43:38.

22 min. M.Grigonis pelnė puikius taškus po sunkaus prasiveržimo – 43:36.

Nigelas Hayesas išėmė iš žaidimo Eurolygos milžiną. Keista, bet Laso gynybą prieš Hayesą patikėjo W.Tavaresui. Atrodo, logiškiau jį būtų buvę matyti prie ne tokį gerą metimą turinčio J.Landale'o. Bet N.Hayesas turėtų pasakyti ispanui lietuvišką „ačiū“ – su 15 taškų jis jau rezultatyvesnis nei pirmose dvejose rungtynėse kartu sudėjus.

21 min. Gera žalgiriečių gynyba pirmosios varžovų atakos metu. N.Hayesas! Kaip ir pirmajame kėlinyje, amerikietis antrąją pusę pradeda tolimu metimu – 41:34.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 38:34 (18:15, 20:19)

20 min. J.Landale'as pataikė iš toli! Kaip reikėjo tokio epizodo. Deja, Z.LeDay paleido G.Decką.

19 min. Z.LeDay baudų metimais nutraukė sausą atkarpą – 35:32. Kitoje aikštės pusėje „Žalgirio“ bokštas triumfuoja po gero epizodo gynyboje.

18 min. Š.Jasikevičius pyksta ant teisėjų už N.Hayesui užfiksuotą pražangą.

Sunki „Žalgirio“ atkarpa. Žalgiriečiai pametė žaidimo kontrolę ir pasidavė improvizacijai. Šaro planus maišo ir dviejų svarbių rotacijos žaidėjų pražangos – Milas su Leku sėdi ant suolo su trimis asmeninėmis. Ir teisėjai kelia šypseną „Žalgirio“ treneriui – šis ironiškai pražygiuoja palei šoninę liniją po antrosios asmeninės N.Hayesui. Žaliai balti išmušti iš vėžių.

17 min. Th.Walkupas puikiai išniro po krepšiu ir pataisė netaiklų metimą – 33:28.

Trečią pražangą gavo L.Lekavičius.

16 min. Viską braukia J.Carrollas. Jis pataikė tritaškį su pražanga, nors metimui erdvės beveik nebuvo. Jam Z.LeDay atsakė dvitaškiu – 31:24.

Šarą ramina teisėjai. Treneris nori, kad arbitrai peržiūrėtų S.Llullo pražangą.

15 min. M.Grigonis smeigė iš toli, P.Jankūnas sumetė baudų metimus – 29:21.

13 min. Puikus S.Llullo ir J.Mickey „du prieš du“, pasibaigęs pastarojo dėjimu. P.Jankūnas atsakė dvitaškiu –22:17.

Alexas Perezas šiandien ne taip ir blogai įsijungė į žaidimą nuo suolo, bet Šaras vis turi jam priekaištų nuo šoninės linijos. Sykį treneris aprėkė įžaidėją, kai jis ne taip pakreipė derinį, o dabar lengvai praspyrė į orą, kai meksikietis turbūt vėl ne ten nuėjo su kamuoliu. Reikia pripažinti, kad starto penketas su L.Lekavičiumi pradėjo labai gražiai - „Žalgirio“ žaibas makvynas agresyviai lindo į vidų, o iš ten atsivėrė perdavimų galimybės laisviems komandos draugams.

A.Milaknis užsidirbo jau trečiąją pražangą. Suprantama, jis prižiūrėjo S.Llullą.

12 min. Z.LeDay pelnė taškus greitoje atakoje – 20:15.

11 min. P.Jankūnas lyg antrankiais surakino F.Reyesą, o šis metė tiesiog bet kur.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 18:15

10 min. Nors M.Grigonis nepataikė iš vidutinio nuotolio, Šaras plojo už puikią ataką.

8 min. E.Ulanovas puikiai sužaidė prieš A.Randolphą, o Z.LeDay galingai krovė iš viršaus po puikaus M.Grigonio perdavimo – 18:13.

6 min. P.Laso jau pakėlė nuo suolo J.Mickey. Tiesiog W.Tavaresas atakuojamas kiekvienoje atakoje. N.Laprovittola smeigė iš toli ir kauniečių pranašumas sumažėjo – 14:12.

5 min. Th.Walkupas puikiai pranėrė pro W.Tavaresą ir pelnė lengvus taškus. Tritaškį pataikė A.Randolphas, bet N.Hayesas toliau siautėjo – 14:7.

4 min. Oi... J.Landale'as nepataikė iš po krepšio.

3 min. N.Hayesas! N.Hayesas! N.Hayesas! Tryyys taškaaai! „Žalgiris“ priekyje – 10:4.

2 min. N.Hayesas pelnė dar du taškus. Kol kas „Žalgirio“ tikslas aiškus – atakuoti W.Tavaresą. Dvitaškiu atsakė ir F.Tayloras, bet vakarėlį tęsė N.Hayesas, pelnęs jau septintąjį savo tašką – 7:2.

1 min. N.Hayesas šovė iš toli jau pirmoje atakoje – 3:0.

F.Campazzo per vieną ataką susirinko dvi pražangas ir sėdosi ant suolo.

Linkėjimai iš „Žalgirio“ arenos! Čia Madrido „Real“ klubas pasitiktas nauju pristatymu. Prieš komandų pristatymą arenos prožektoriai užvedinėjo skirtingus tribūnų sektorius, kol galiausiai užkūrė 15 415 aistruolių triukšmingam apšilimui. Mačą „Žalgiris“ pirmą kartą pradeda tokiu starto penketu: Lekavičius, Grigonis, Ulanovas, Hayesas ir Landale'as.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Nigelas Hayesas, Jockas Landale'as.

„Real“: Facundo Campazzo, Gabrielis Deckas, Anthony Randolphas, Jeffery Tayloras, Walteris Tavaresas.

19:44 val. Prieš pat rungtynių pradžią paskelbta, kad laisvų vietų „Žalgirio“ arenoje ketvirtadienio vakarą vis dėlto nebus!