2020 10 29

Po išvargtos pergalės – M.Schillerio pagarbos gestas varžovui ir M.Grigonio pokštas

Ilgai Vilerbano ASVEL vaikęs „Žalgiris“ išvargo pergalę Prancūzijoje. Po ilgosios pertraukos charakterį ir gerą gynybą parodę žalgiriečiai 83:74 palaužė Tony Parkerio valdomą klubą. Po sunkios pergalės Martinas Schilleris nukėlė kepurę prieš varžovų trenerį – T.Parkerio brolį TJ, o karjeros rekordus fiksavęs Marius Grigonis nepraleido progos papokštauti.
Martinas Schilleris
Martinas Schilleris / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Po pertraukos pamatėme reakciją, kokios ir norėjome. Ypač gynyboje. Antroje pusėje leidome jiems įmesti tik 24 taškus, – komandos pokyčiais džiaugėsi M.Schilleris. – Bet labai gerbiame ASVEL, nes jie buvo supersudėtingoje situacijoje. Tai buvo labai sunki kova ir mes džiaugiamės, kad iš jos ištrūkome su pergale.“

ASVEL į mūšį su „Žalgiriu“ stojo be kelių branduolio žaidėjų – Norriso Cole'o, Allericko Freemano, Antoine'o Diot, Williamo Howardo ir Rihardo Lomažo. COVID-19 išretintiems prancūzams tai buvo pirmas mačas po 17 dienų pertraukos, tačiau šeimininkai pirmoje susitikimo pusėje buvo įgiję net dviženklį pranašumą.

„Pirma pusė mums buvo labai sunki, negalėjome jų sustabdyti. Bet jie nežaidė tris savaites, todėl pritrūko kvapo. Kaip vienas komandos draugas sako, gali būti ir geriau. Bet gali būti ir blogiau“, – pokalbio pabaigoje paklaustas apie asmeninį pasirodymą, pokštavo M.Grigonis, pelnęs 25 taškus.

Tai buvo rezultatyviausios jo rungtynės per tris sezonus Eurolygoje. Tuo pačiu tai buvo ir naudingiausias jo karjeros mačas – kaunietis surinko 27 naudingumo balus.

Itin naudingas Vilerbane vėl buvo „Žalgirio“ mažylis Lukas Lekavičius, kurio sąskaitoje 13 taškų ir 18 naudingumo balų.

„Mūsų gynyba po pertraukos buvo žymiai geresnė. Pirmoje dalyje kamuolys jiems judėjo per lengvai“, – teigė L.Lekavičius.

Žalgiriečiai Eurolygoje šventė 5 pergalę iš 6. Kitą penktadienį „Žalgiris“ namuose priims Madrido „Real“.