Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 28d. 20:01

Pokyčius Kaune įvertinęs M.Grigonis – apie Leo kopiją, per dantį traukiamą Mareką ir Šaro palikimą

Marius Grigonis tikėjo, jog su Šarūnu Jasikevičiumi už šturvalo branduolį išsaugojusi Kauno „Žalgirio“ kapela galės patriukšmauti Eurolygoje, tačiau reiklųjį strategą Nemuno saloje prie šoninės linijos pakeitė ramusis austras Martinas Schilleris. Nors pokyčiai kardinalūs, tačiau Lietuvos rinktinės gynėjo tikėjimas naująja „Žalgiryje“ sistema nesvyruoja. „Be tikėjimo juk nieko nebus“, – 15min sakė M.Grigonis, pasidalinęs mintimis apie permainas Kauno klube ir netrukus prasidėsiantį Eurolygos sezoną.

Nors praėjusią vasarą „Žalgirio“ organizacijos laivas pakeitė kursą ir netekęs sėkmės garantu tapusio trenerio Šarūno Jasikevičiaus Nemuno salėje ėmėsi diegti amerikietišką filosofiją klube, tačiau tai neišjudino Mariaus Grigonio minčių likti Kaune.

Gandų rinkoje ir kalbų buvo įvairių, kaip ir visada būna su aukšto meistriškumo žaidėjais, tačiau 26-erių gynėjas buvo pakankamai kategoriškas.

Šioje karjeros stadijoje, kai krepšinį drebina COVID-19 pandemija, o Marius nori sugrįžti ant demonstruoto gero žaidimo bėgių, nuo kurių jį nuvertė praėjusį lapkritį patirta trauma, geriausiu variantu atletui išlieka „Žalgiris“.

Sėkmingas sezonas Kaune gali stipriai užkelti krepšininko akcijas rinkoje ir nutiesti jam tiesioginį tiltą į aukščiausią Europos sceną.

„Tikiu, kad po traumos man nereikėjo nieko svarstyti, nes Kaune yra geros sąlygos. Kodėl nelikti čia? Prieš sezono startą yra nerimo dėl viruso, kad tik nesustotume žaisti. Bet šiaip esu laimingas, kad galime tokioje situacijoje žaisti krepšinį. Tikiuosi, kad sezoną galėsime ir užbaigti“, – 15min sakė naująjį Eurolygos sezoną pasitinkantis Marius Grigonis.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Marius Grigonis
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Marius Grigonis

Marius Grigonis su šeima ir draugais, tarp kurių buvo ir kitas žalgirietis Tomas Dimša, vidurvasarį ilsėjosi Kroatijoje, kai Lietuvos žiniasklaidą susprogdino naujiena iš Barselonos – ilgametis „Žalgirio“ strategas ir pagrindinis pergalių kalvis Šarūnas Jasikevičius paliko Kauną.

Pirmoji krepšininko emocija – pyktis. Jis džiaugėsi už neeilinės galimybės sulaukusį strategą, bet vienu „Žalgirio“ lyderiu tapęs M.Grigonis tikėjo, kad su išsaugotu branduoliu ir trenerių štabu žaliai balti 2020–2021 metų sezone galėjo patriukšmauti.

„Kantrybė, – 15min susijuokęs šovė M.Grigonis, paklaustas ties kuriuo aspektu per dvejus metus pas Š.Jasikevičių jis patobulėjo labiausiai. – Šaras mums davė tikrai daug. Nors buvo visko nuo pat pradžių iki pat galo, bet davė tikrai daug. Kas žaidė prie Šaro, tai mes dar panaudojame tuos dalykus, kuriuos akcentavo jis. Daug visokių smulkių detalių, kurias apibūdinti sunku, bet aikštelėje tai jaučiasi.“

Šaro era Kaune jau yra praeitis, dabar žalgiriečiai stengiasi perprasti NBA metodikas, kurias iš G lygos atsivežė 38-erių austras Martinas Schilleris.

„Jei netikėtume treneriu, neitume į treniruotes, boikotuotume viską. Juk be pasitikėjimo nieko nebus, – apie naują filosofiją Kaune sakė M.Grigonis. – Mūsų darbas yra klausyti trenerio ir pasitikėti juo. Jei kažkas pavyks ar nepavyks, spręsime ne mes. Viršuje yra dėdės, kurie sprendžia šiuos dalykus.“

Vienas komandos vedlių tikina, jog dabartinis darbų procesas, lyginant su praėjusiais metais, kai komandai vadovavo Š.Jasikevičius, pasikeitė iš esmės.

Tai du absoliučiai skirtingi žmonės ir treneriai, turintys kardinaliai dvi skirtingas krepšinio filosofijas, tad sulyginti jų yra neįmanoma.

„Žalgirio“ krepšininkų laukia daugybė valandų treniruočių salėje gludinant naujus komandinius veiksmus aikštelėje bei perdėliojant mintis link naujosios pozityvios amerikietiškos kultūros.

„Martinas yra geras žmogus, apie kurį negaliu pasakyti nieko blogo“, – naujo stratego charakterį apibūdino krepšininkas.

O gal rėkia ant mūsų?

Ar jis nėra per geras? Ar nėra sunku nuo Šarūno Jasikevičiaus kasdienio muštro persiorientuoti prie pozityvaus treniravimo stiliaus? Ar žaidėjai nepiktnaudžiauja situacijomis, kai žino, jog už neparuoštą metimą treneris ant jų nerėks?

„O gal rėkia ant mūsų? – šyptelėjęs teigė M.Grigonis. – Nemanau, kad kas piktnaudžiauja. Komandoje yra žaidėjų, kurie liko iš pernai. Mes žinome savo vietą. Būna kartais, kad atliekame skubotus metimus, bet šioje sistemoje tai yra geras metimas. Jei esi kiek laisvas, tai jau yra geras metimas.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis ir Martinas Schilleris
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis ir Martinas Schilleris

„NBA metodikos Kaune“ – pokyčius „Žalgiryje“ labiausiai įprasminanti frazė.

Š.Jasikevičiaus muštrą ir griežtą meilę pakeitė amerikietiškas pozityvumas ir šiltas bendravimas. Naujasis treneris auklėtiniams suteikia laisvę, stumia juos į greitą žaidimą bei skatina atakuoti krepšį pasitaikius bent menkiausiai progai.

„Nes geresnės situacijos metimui atakoje gali ir neatsirasti, reikia naudotis progomis“, – akcentuoja Martinas Schilleris.

Pokyčių yra daugiau. Kaip sako M.Grigonis, nerasime dalykų, kurie nepasikeitė. Ir pasiruošimas rungtynėms, ir iš anksto sudėlioti penketai aikštelėje, minutės aikštelėje.

M.Schillerio filosofija yra priešinga nusistovėjusioms madoms Eurolygoje. „Žalgirio“ gynėjas pripažįsta, kad prie to prisitaikyti Kauno komandos krepšininkams dar reikia laiko, bet patirties su panašaus braižo strategais jis jau yra turėjęs.

Po Aito persikelti pas Šarą...

„Kartais keista. Pašnekame kažką rūbinėje apie tai, bet tai yra normalu. Taip būtų bet kur, taip buvo ir kai pirmą kartą atvažiavau pas Šarą. Po Aito (Aito Garcia Renesesas – Berlyno ALBA treneris) persikelti pas Šarą... Kai keiti trenerius, visada taip yra ir bus, nesvarbu, po Šaro ar po ko kito“, – teigė M.Grigonis.

Į „Žalgirio“ sistemą jis grįžo 2018-aisiais metais, po sezono Berlyno ALBA komandoje, kurioje jam dirigavo legendinis Ispanijos treneris Aito Garcia Renesesas. Tai arčiausiai M.Schillerio pagal žaidimo filosofiją esantis treneris, kokį gynėjui teko sutikti karjeroje.

„Kažkiek abu turi tokio pozityvumo. Žaidimas gal irgi kažkiek panašus, nors tai skirtingos sistemos ir filosofijos. Bet jei labai norėtume, tai tarp Martino ir Aito galėtume atrasti kažką panašaus“, – teigė M.Grigonis.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos rungtynės, susitinka Kauno „Žalgiris“ ir Barselonos „Barcelona“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos rungtynės, susitinka Kauno „Žalgiris“ ir Barselonos „Barcelona“

„Žalgirio“ komandą praėjusį tarpsezonį papildė šeši naujokai – Mariaus bičiulis Tomas Dimša, Vilnių į Kauną iškeitęs Marekas Blaževičius, prancūzas Joffrey Lauvergne'as, Augustine'as Rubitas, Patricio Garino bei Steve'as Vasturia.

Šiuos žaidėjus „Žalgirio“ krepšinio sirgaliai žino puikiai. Įvairūs portalai jų žaidimo subtilybes išnagrinėjo po siūlelį. Bet atidėjus žaidimą į šalį, kokios tai yra asmenybės?

M.Grigonis pasidalijo įspūdžiais apie kiekvieną iš jų.

„Su Mareku viskas yra gerai. Žinoma, mes užmetame kažką dėl „Ryto“, kas be ko, juk neateisi ir nepraslysi. Bet viskas gerai, žmogus dirba gerai, tad neturime jokių problemų. Patricio yra labai pozityvus žmogus, visada vaikšto su šypsena, mes laukiame jo grįžtančio. Joffrey į komandą įsiliejo labai greitai. Tai Leo kopija. Taip pat šneka, toks pat akcentas, bajeriai labai panašūs. Joffrey yra labai panašus į Leo. Rubitas pradžioje atrodo tylesnis žmogus, bet jei su juo kalbi, tai jis gali išsiplėtoti. Visi yra pozityvūs žmonės. Steve'as Vasturia sėdi šalia manęs rūbinėje, aš jį pažinojau iš anksčiau. Niekuo negaliu skųstis. Kiek esu „Žalgiryje“, rūbinėje nėra buvę problemų. Nebuvo kažkokio žaidėjo, kuris visiems drumstų ramybę“, – sakė trečią sezoną Kaune pasitinkantis kaunietis.

Marekui kažką užmetame dėl „Ryto“. Juk neateisi ir nepraslysi.

Marius Grigonis bus vienas ryškiausių artėjančio sezono „Žalgirio“ žaidėjų, turėsiantis didelį M.Schillerio pasitikėjimo avansą.

Jau pasiruošimo etape ir oficialiose LKL rungtynėse lietuvis rodė lyderystės ženklus, užbaigdavęs atakas, kai jos klimpdavo varžovų gynybos gniaužtuose.

Draugiškuose mačuose M.Grigonis žaidė po beveik 22 minutes, rinko po 14 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir 14,8 naudingumo balo.

Per trejas LKL rungtynes prieš „Šiaulius“, Alytaus „Dzūkiją“ ir Panevėžio „Lietkabelį“ – po 10 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir 13 naudingumo balų per tas pačias 21 minutę.

„Visada yra asmeninių tikslų, bet viskas prasideda nuo pergalių, o antrame plane visada yra paties tobulėjimas, – teigė M.Grigonis. – Metų man jau nebe 18, norisi įnešti daugiau brandos, žaidimo skaitymo ir priimti teisingesnius sprendimus. Gal nebetapsiu super greitas, bet techninius dalykus galima tobulinti ir tobulinti.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gytis Masiulis ir Marius Grigonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gytis Masiulis ir Marius Grigonis

Jei Nigelas Hayesas užsibrėžė siekti 50-40-90 klubo, kai pataikymai iš įvairių dviejų taškų, tritaškio ir baudų metimų linijos siekia 50 proc., 40 proc. ir 90 proc., tai tokio kruopštaus uždavinių sąrašo neturi M.Grigonis.

„Nigelas tik gali keltis sau tokius tikslus, – šypsodamasis atšovė Kauno ekipos gynėjas. – Aš nekreipiu dėmesio į tokius dalykus. Jei padės man laimėti su 20-10-10, tai irgi bus neblogai.“

VIDEO: „urBONUSas“: prognozė „Žalgiriui“, Šaro kantrybė ir Eurolygos sezono įdomybės

„Žalgiris“ pastaruosius sezonus sirgalius lepino pergalėmis. Šarūno Jasikevičiaus diriguojamas žaliai baltas erdvėlaivis kartą nuskrido iki pat Eurolygos finalo ketverto, kartą kovėsi ketvirtfinalyje, o dukart buvo labai arti jo.

Dabar Nemuno saloje įsikūrusį klubą dengia nežinomybės rūkas – ar šis NBA eksperimentas Kaune pasiteisins? Atsakymo nežino ir patys žalgiriečiai, bet kartelės žeminti jie neketina.

„Atkrintamosios, žinoma, – dėl komandos tikslų abejonių neturėjo M.Grigonis. – Žiūrėsime, kaip visas sezonas klostysis. Laimėsime ar pralaimėsime, kaip pateksime ar nepateksime į atkrintamąsias. Niekas tokio konkretaus tikslo nekelia, kad būtinai atkrintamosios. Kiekvienas iš mūsų asmeniškai jį gali išsikelti. Siekti to tikrai reikia, manau, kad tai pateisintų ir kitų lūkesčius.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/