2020 01 15

Prieš akistatą su žalgiriečiais „Panathinaikos“ susitvarkė su „Bayern“

Penktadienį namuose Kauno „Žalgirį“ priimsiantis Atėnų „Panathinaikos“ (11-8) klubas dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo sėkmingai. Ricko Pitino auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje 98:83 (28:18, 25:35, 23:22, 22:8) nugalėjo Miuncheno „Bayern“ (6-13).
„Panathinaikos“ krepšininkai
„Panathinaikos“ krepšininkai / „Scanpix“ nuotr.

Permainingose rungtynėse Graikijos čempionai startavo įspūdingai, kai pribloškė varžovus atkarpa 12:0 ir vienu metu pirmavo net 19:2, bet antrajame kėlinyje atkutę bavarai ne tik pavijo varžovus, bet ir patys susikrovė solidų pranašumą.

Antrąją rungtynių atkarpą Miuncheno komanda laimėjo 35:25, o trečiajame ketvirtyje vienu metu pirmavo 70:61.

Vis dėlto „Panathinaikos“ dar prieš lemiamą kėlinį sugebėjo sustyguoti savo žaidimą ir rezultatą persverti (76:75), o ketvirtajame kėlinyje visiškai uždarė svečių puolimą.

Per pirmus tris ketvirčius net 15 tritaškių pataikęs „Bayern“ lemiamu metu nerealizavo nė vieno tolimo metimo ir per pirmąsias 8 kėlinio minutes pelnė vos 2 taškus, o PAO tuo pasinaudojo ir nurūko į priekį – pergalė iškovota 15 taškų skirtumu.

Šiose rungtynėse „Bayern“ klubui pirmą kartą vadovavo atleistą Dejaną Radonjičių pakeitęs serbas Oliveris Kostičius, praeityje trejus metus dirbęs įvairių strategų asistentu Kauno „Žalgiryje“.

11-ąjį kartą laimėjęs Atėnų klubas pakilo į 6-ąją vietą, o „Bayern“ liko su 6 laimėjimais bei susilygino pergalėmis su Eurolygos dugne tūnančiomis komandomis – „Žalgiriu“, Berlyno ALBA ir Sankt Peterburgo „Zenit“. Tiesa, visoms joms iki pirmojo aštuoneto trūksta tik trijų pergalių.

„Panathinaikos“: DeShaunas Thomasas 18 (9 atk. kam., 28 naud. bal.), Ioannis Papapetrou 13 (9 atk. kam.), Tyrese'as Rice'as 12 (2/7 trit., 5 rez. perd.), Nickas Calathesas (1/5 trit., 12 rez. perd., 5 kld.), Konstantinos Mitoglou ir Jacobas Wiley po 11.

„Bayern“: Gregas Monroe 17 (9 atk. kam., 26 naud. bal.), Thomasas Bray'us 14 (4/8 trit., 5 rez. perd.), Petteri Koponenas 12 (4/7 trit.), Joshua Huestisas 11, Paulis Zipseris 10.