2020 12 03

Prieš mačą su „Žalgiriu“ – netikėta paskutinių sekundžių „Panathinaikos“ pergalė Milane

Puikiai antroje mačo dalyje žaidusi Atėnų „Panathinaikos“ (4-7) ekipa „Mediolanum Forum“ arenoje Milane 80:77 (18:22, 12:20, 24:18, 17:26) įveikė Sergio Rodriguezo neturėjusią „Olimpia“ (6-4) bei nutraukė Ettores Messinos auklėtinių trijų pergalių seriją. Kitą penktadienį Graikijos sostinėje „Panathinaikos“ priims Kauno „Žalgirį“.
Shelvinas Mackas
Shelvinas Mackas / Euroleague.net nuotr.

Šeimininkai rungtynių kontrolę ir persvarą laikė pirmoje mačo dalyje – į ilgąją pertrauką „Olimpia“ nusinešė dviženklį pranašumą 42:30, o 19-ąją mačo minutę savo rankose laikė 15 taškų (40:25) persvarą.

Milano ekipos dueto Malcolmo Delaney ir Zacho LeDay kombinacija žemė-oras:

„Panathinaikos“ sužaidė puikią antrąją susitikimo pusę, per kurią pelnė net 50 taškų.

Graikai alsavo varžovams į nugarą, tačiau rezultatą savo naudai persvėrė tik dvikovos pabaigoje, kuomet tritaškį smeigė Nemanja Nedovičius, po kelių akimirkų – ir Ioannis Papapetrou.

Likus minutei iki mačo pabaigos Shavonas Shieldsas dvitaškiu išvedė šeimininkus į priekį, tačiau kitoje atakoje taikliu metimu atsakė ir didysis Georgios Papagiannis.

„Olimpia“ krepšininkams užpulti nepavyko, I.Papapetrou taikli bauda padidino „Panathinaikos“ persvarą iki trijų taškų. Nors iki susitikimo pabaigos buvo likusios trys sekundės, tačiau E.Messina nepasinaudojo paskutine minutės pertraukėle, o italams kokybiškai užpulti nepavyko.

Solidžiai pasirodė abu buvę žalgiriečiai. Zachas LeDay per 17 minučių pelnė 10 taškų, atkovojo 5 kamuolius bei surinko 12 naudingumo balų. Tuo metu Atėnų ekipos šoklys Aaronas White'as pasižymėjo 9 taškais, 10 atkovotų kamuolių bei 18 efektyvumo balų.

„Olimpia“: Kevinas Punteris 16, Malcolmas Delaney 14, Shavonas Shieldsas 13, Zachas LeDay 10.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 16, Konstantinos Mitoglou (7/7 dvit., 6 atk. kam.) ir Ioannis Papapetrou – po 14.