2020 09 12

Puikus prisistatymas sirgaliams: draugiškame turnyre „Žalgiris“ palaužė „Panathinaikos“

Didysis krepšinis grįžo. Šio žaidimo išsiilgę Lietuvos čempionų aistruoliai Kauno „Žalgirio“ arenoje pagaliau galėjo mėgautis savo mylimos komandos žaidimu „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turnyre, o kauniečiai krepšinio šventės jiems nesugadino. Turnyro pusfinalyje „Žalgiris“ 81:74 (23:17, 20:21, 16:16, 22:20) susitvarkė su Atėnų „Panathinaikos“
Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“
Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Draugiško keturių Eurolygos komandų turnyro finalas „Žalgirio“ arenoje vyks sekmadienį. Nuo 19 val. kauniečiai kils į mūšį prieš Milano „Olimpia“ klubą, kuris pirmajame dienos pusfinalyje su Z.LeDay priešakyje 79:57 nepasigailėjo Berlyno ALBA krepšininkų.

Martinas Schilleris šiame mače pirmą kartą į 12 krepšininkų rotaciją įtraukė Augustine'ą Rubitą, kuris pagrindinėje komandoje pakeitė Mareką Blaževičių.

Kauniečiai rungtynes pradėjo ne tik uraganiniu puolimu, bet ir labai solidžia gynyba – per pirmąsias 5 minutes į savo krepšį praleido tik šešis taškus (13:6).

Taškus pelnydavo beveik kiekvienas į aikštę po keitimo žengęs krepšininkas, o fantastišką 8 minučių atkarpą sužaidė jaunasis Rokas Jokubaitis, greitai surinkęs 10 taškų.

Aktyvi „Žalgirio“ gynyba Atėnų klubą privertė ir dažnai klysti – per pusantro kėlinio „žalieji“ iš Atėnų prarado 6 kamuolius. Varžovus už kamuolio nebranginimą turnyro šeimininkai baudė negailestingai, rinkdami lengvus taškus greitajame puolime.

Tik individualus Pierre'o Jacksono meistriškumas ir tolimi metimai PAO laikė per kovinį atstumą – po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 43:38.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“

Bene vieninteliu „Panathinaikos“ šviesos spindulėliu puolime buvęs P.Jacksonas po pertraukos iš karto užsidirbo trečią pražangą ir turėjo sėstis priverstinio poilsio. O be šio amerikiečio graikai ir vėl strigo puolime – per pusę ketvirčio sukrapštė tik 4 taškus (52:42).

Tiesa, nerezultatyviausią kėlinį sužaidė ir „Žalgiris“. Nors akimirką turnyro šeimininkai susikrovė rekordinę persvarą (59:46), ketvirčio pabaigoje, daugiausiai Nemanja Nedovičiaus pastangomis, „Panathinaikos“ spurtavo 8:0 ir priartėjo labai pavojingai (59:54).

Į aikštę sugrįžęs P.Jacksonas ir vėl siautėjo, tačiau kauniečiai į varžovų mažylio siautulį atsakė savuoju, gerai patikrintu ginklu – A.Milaknio tritaškiais. „Žalgiriui“ pagaliau pavyko numušti varžovų tempą ir keletą minučių nepraleisti taškų, o svarbų tritaškį ketvirčio viduryje varžovams įdūrė apie save priminęs M.Grigonis – 70:60.

Kovingieji graikai ginklų nesudėjo ir priartėjo iki 5 taškų (68:73), tačiau tuomet žaidimo kontrolę į savo rankas perėmė Th.Walkupas. Amerikietis pakabino du perdavimus-saldainiukus J.Lauvergne'ui, aštriais reidais susirinko 4 taškus ir įtvirtino sunkią savo komandos pergalę – 81:74.

J.Lauvergne'as šiame mače ne tik taškais pavertė puikius komandos draugų perdavimus, bet ir nuostabiai grūmėsi po lenta – iš viso pelnė 15 taškų, atkovojo net 13 kamuolių ir su 23 naudingumo balais tapo rungtynių MVP.

Kiti trys kauniečių dviženklininkai – 16 taškų surinkęs Rokas Jokubaitis, 14 pridėjęs Marius Grigonis, o 13 – Thomas Walkupas.

PAO klubui daugiau nei pusę taškų surinko gynėjai Nemanja Nedovičius ir Pierre'as Jacksonas – 40 iš 74.

Kauno „Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 16 (6/8 dvit., 4/4 baud.), Joffrey Lauvergne'as 15 (13 atk. kam., 23 naud. bal.), Marius Grigonis 14, Thomas Walkupas 13 (8 rez. perd., 3 per. kam., 19 naud. bal.), Artūras Milaknis 9 (3/6 trit.), Lukas Lekavičius 6, Steve'as Vasturia 4, Nigelas Hayesas ir Martinas Gebenas po 2, Paulius Jankūnas ir Augustine'as Rubitas taškų nepelnė, Tomas Dimša nerungtyniavo.

Atėnų „Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 22, Pierre'as Jacksonas 18 (5 rez. perd.), Georgios Papagiannis 8, Benas Bentilas ir Marcusas Fosteris po 6, Konstantinos Mitoglou 5, Ioannis Papapetrou 4, Aaronas White'as 3, Howardas Sant-Roosas 2, Eleftherios Bochoridis, Zachas Auguste'as ir Leonidas Kaselakis taškų nepelnė, Georgios Kalaitzakis nerungtyniavo.

Rungtynių eiga

IV kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“

40 min. Kauniečiai triumfuoja 81:74!

39 min. Intrigą ir vėl grąžina N.Nedovičius, tačiau čia pat atsako Th.Walkupas – 79:71.

38 min. Nepatikėsite, tačiau greitoje atakoje ir vėl taip pat nuostabiai sudirba Th.Walkupo ir J.Lauvergne'o duetas – 75:68!

37 min. Varžovų spaudimas? „Ne, negirdėjau“, – sako Th.Walkupas, perskrodęs aikštę žaibišku greičiu ir pakabinęs kamuolį J.Lauvergne'ui (73:67).

36 min. Vertingos pamokos S.Vasturiai – neapskaičiuotas perdavimas ir klaida puolime, o tuomet pražanga N.Nedovičiui metant iš trijų taškų (71:65).

35 min. Lyderis turi iššauti svarbiausiu momentu. Tą ir padaro ilgą laiką tylėjęs M.Grigonis, o „Žalgiris“ į minutės pertraukėlę traukia turintis 10 taškų atsargą (70:60).

33 min. Pastaruoju metu praktiškai visus PAO taškus renka P.Jakcsonas. Kitoje aikštės pusėje „Žalgirio“ arenoje susirinkusius aistruolius ant kojų kelia dar vienas A.Milaknio tolimas metimas (67:60).

31 min. Gyvybiškai svarbus A.Milaknio tritaškis, nes varžovai buvo priartėję vos per vieną metimą (62:56).

Po III kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 59:54 (23:17, 20:21, 16:16).

29 min. Kėlinio pabaigoje ir vėl blyksteli svečiai – lyderio estafetę perima N.Nedovičius (59:54).

27 min. Tik 1 kauniečių tritaškis iš 10, tačiau... čia apie save primena ir Artūnas Milaknis, pataikydamas tolimą bombą ir grąžindamas dviženklę persvarą. Netrukus du baudų metimus realizuoja ir R.Jokubaitis (59:46).

25 min. Štai taip – tik trečiojo kėlinio viduryje M.Schilleris prašo pirmojo pasitarimo. Situacija tikrai kontroliuojama, o iš karto po pertraukėlės nuostabiu reidu varžovų asmeninę gynybą supjausto R.Jokubaitis (54:42).

24 min. Kartais reikia tiek nedaug – atsidurti laiku ir vietoje. Tai padaręs S.Vasturia susirenka atšokusį kamuolį ir pelno du taškus (52:40).

23 min. PAO ir toliau brangiai moka už savo klaidas – prarastas kamuolys, nesportinė A.White'o pražanga ir rekordinė „Žalgirio“ persvara (50:38).

21 min. Praėjusio ketvirčio pradžioje įsišaudęs P.Jacksonas privalės atvėsti ant atsarginių suolo – įžaidėjas užsidirba trečią asmeninę nuobaudą.

Po II kėlinių : Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 43:38 (23:17, 20:21)

20 min. Nemalonus P.Jacksono dūris beveik paskutinę antrojo kėlinio sekundę (43:38).

19 min. Vau! Reikia nukelti kepurę ir prieš varžovus. Varžovų snaiperis H.Saint-Roosas „lipina“ kur kas aukštesnio M.Gebeno kamuolį prie lentos – puikus blokas.

17 min. O čia jau savo sugebėjimus puolime rodo nepailstantis PAO gynėjas P.Jacksonas. Graikai laikosi žaidime (41:35).

16 min. Į kiekvieną varžovų išpuolį sėkmingai atsako kol kas be priekaištų veikiantis „Žalgirio“ puolimo variklis – 39:30.

15 min. Stabdykite jį! Rokas pelno dar du taškus ir ant savo pečių tempia komandą į priekį. Tiesa, jaunuoliui reikia užtarnauto poilsio – gynėjas sėdasi ant atsarginių suolelio (35:27).

14 min. Kauniečių aktyvumas gynyboje puikiausiai atsispindi perimtų kamuolių grafoje – 6 „pavogti“ kamuoliai ir jau 9 taškų persvara (33:24). Dar vieno dvitaškio su pražanga autorius – ir vėl R.Jokubaitis.

12-13 min. Puiki PAO antrojo kėlinio pradžia deficitą leidžia sumažinti iki minimumo, tačiau varžovų audrą numalšina R.Jokubaičio dvitaškis su pražanga ir lengvi S.Vasturios taškai (30:24).

Po I kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 23:17

10 min. Tiksint paskutinėms kėlinio minutėms keturiomis baudomis savo taškų sąskaitą atsidaro I.Papapetrou, tritaškį pataiko B.Bentilas ir varžovai kiek priartėja – „Žalgiris“ priekyje 23:17.

8 min. L.Lekavičiaus pėdomis seka ir R.Jokubaitis. Jaunasis kauniečių talentas jau pirmoje atakoje pataiko metimą iš vidutinio nuotolio. „Žalgiris“ dominuoja – 19:10.

7 min. Tik išėjęs į aikštę šeimininkų varikliukas L.Lekavičius pataiko firminį metimą viena ranka aukšta trajektorija. PAO taškus renkasi tik greitajame puolime (15:10).

5 min. Veikia ne tik puolimas, kuomet tritaškį įskraidina M.Grigonis, bet ir gynyba – per pusę kėlinio praleisti tik 6 taškai (13:6).

2-3 min. Th.Walkupas pelno keturis taškus be atsako, tačiau „Žalgiris“ ties tuo nesustoja – po perimto kamuolio taškus iš po krepšio pelno N.Hayesas, o netrukus gražų puskablį prideda ir J.Lauvergne'as – 10:4.

1 min. Kauniečių taškų sąskaitą nuo baudų metimo linijos atidaro Marius Grigonis, tačiau tuoj pat dviem baudų metimais atsako ir Aaronas White'as – 2:2.

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Steve'as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

Atėnų „Panathinaikos“ startinis penketas: Pierre'as Jacksonas, Marcusas Fosteris, Ioannis Papapetrou, Aaronas White'as, Georgios Papagiannis.

Pasirengimo naujajam sezonui cikle Lietuvos čempionai sužaidė tris draugiškas rungtynes: 92:59 nepasigailėjo Rygos VEF, 102:71 sutriuškino Utenos „Juventus“, o trumpam persikėlę į Palangą 102:78 pervažiavo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus.

Prieš artėjančią akistatą M.Schilleris pripažino, kad šįsyk kauniečiams kelią pastojo kol kas labai paslaptingas, tačiau neabejotinai elitiniu Europos klubu išliekantis Graikijos krepšinio grandas.

„Manau, kad tai vis dar yra labai gera komanda. Žinoma, jie prarado dinamiškus gynėjus N.Calathesą ir T.Rice‘ą, bet jie vis tiek turi gerus žaidėjus. Iš to ką mačiau, manau, kad jie turi labai daug ūgio. Matėme vienerias jų rungtynes, nes daugiau rasti jų negalėjome. Pamatėme šiek tiek tam tikrų tendencijų, ką jie daro greitame puolime ar gynyboje. Tiesa, tos rungtynės Graikijoje vyko prieš pusantros savaitės, todėl visada yra klausimas, kiek tuo galima remtis. Vis tik, šiuo metu turėjome tik tokią informaciją ir esame pasiruošę tiek, kiek galėjome“, – apie pasirengimą rungtynėms pasakojo M.Schilleris.