2019 11 29

Rekordas krito: „Bayern“ gynybą suplėšęs Sh.Larkinas pelnė beveik pusšimtį taškų

Erginas Atamanas likus žaisti daugiau nei 4 minutėms ir Stambulo „Anadolu Efes“ (9-2) pirmaujant didesniu nei 20 taškų skirtumu pasodino ant suolo 38 taškus tuo metu jau surinkusį Shane'ą Larkiną, o amerikiečiui, atrodė, iki Eurolygos rezultatyvumo rekordo pritrūks vos 3 taškų. Vis dėlto Miuncheno „Bayern“ (4-7) gynybos košmaru tapęs Sh.Larkinas įsiprašė į aikštelę paskutinėms minutėms, iš viso surinko net 49 taškus ir nukalė „Anadolu Efes“ pergalę 104:75 (30:22, 27:18, 19:18, 28:17).
Shane'as Larkinas
Shane'as Larkinas / Euroleague.net nuotr.

Sh.Larkinas šiose rungtynėse per 31 minutę pelnė net 49 taškus (5/7 dvit., 10/12 trit., 9/10 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas, keturis sykius suklydo ir surinko 53 naudingumo balus.

Taip jis pagerino net triskart jau kartotą Eurolygos rezultatyvumo rekordą. Iki šiol jis priklausė po 41 tašką pelniusiems Alphonso Fordui, Carltonui Myersui, Kasparui Kambalai ir Bobby Brownui.

Iki šio vakaro rungtynių daugiausiai 37 taškus per susitikimą pelnęs 27-erių gynėjas pakartojo ir pataikytų tritaškių rekordą – 10 tolimų metimų iki šiol buvo realizavęs tik Andrew Goudelockas, tą padaręs 2014 m. Tiesa, tuo metu Stambulo „Fenerbahče“ atstovavusiam gynėjui tą padaryti prireikė 13, o ne 12 bandymų.

Surinkdamas net 53 naudingumo balus Sh.Larkinas gerokai pagerino sezono naudingumo rekordą, priklausiusį Nando De Colo (44), bei sužaidė penktas naudingiausias rungtynes turnyro istorijoje.

Naudingiau per beveik 20 metų yra žaidę tik Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs Tanoka Beardas (63 naudingumo balai 2004 metais), Dejanas Milojevičius (55, 2005 m.), Jaka Lakovičius (55, 2001 m.) ir Marko Popovičius (54, 2004 m.)

Sh.Larkinas vien per pirmąją rungtynių pusę pataikė 6 tritaškius iš 7 ir pelnė 25 taškus, padėdamas „Anadolu Efes“ susikrauti solidų pranašumą (57:40), o rankinio stabdžio jis neužtraukė ir po ilgosios pertraukos.

Trečiajame ketvirtyje Sh.Larkinas vos per tris minutes surinko 11 taškų ir ant atsarginių suolo sėdo turėdamas 36 taškus bei iš tribūnų girdėdamas „MVP“ skanduotes.

Ant parketo jis grįžo ketvirtajame kėlinyje, tačiau „Bayern“ suaktyvinus gynybą daug progų pasižymėti neturėjo – per daugiau nei penkias minutes pataikė tik vieną metimą ir prisėdo ant suolo su 38 taškų kraičiu.

Vis dėlto tai dar nebuvo viskas – vos po minutės jis išprašė E.Atamano grąžinti jį į aikštę, vos per 3 minutes sumetė 11 taškų ir į ekstazę panirusioje Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje užfiksavo geriausią individualų pasirodymą Eurolygos istorijoje.

Kosminis Sh.Larkino pasirodymas lėmė jau penktąją „Anadolu Efes“ pergalę iš eilės. Su 9 laimėjimais per 11 susitikimų Turkijos klubas tapo vienvaldžiu Eurolygos lyderiu.

Laimėti Turkijos komandai nesutrukdė net ir vienas prasčiausių Vasilije Micičiaus sezono pasirodymų. Serbas per 21 minutę nepelnė nė taško (0/1 dvit., 0/3 trit.) ir surinko -1 naudingumo balą.

Tiesa, buvęs žalgirietis išskirstė 4 rezultatyvius perdavimus, o vienas iš jų buvo tiesiog juvelyrinis:

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 49 (10/12 trit., 9/10 baud., 53 naud. bal.), Sertacas Sanli 17 (7/8 dvit.), Chrisas Singletonas ir Tiboras Pleissas po 10.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 20 (7/9 dvit., 28 naud. bal.), Danilo Barthelis 11, DeMarcusas Nelsonas 9.